Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
Значи тука има неколку критични моменти

1. Убиецот уште вечерта се пријавил (т.е му било наредено), никој не знае ништо за тие што му помагале да го одвлечкаат дечкото, утре дента излага Иво Котевски и вика поима неаме што се дешавало на некое дете му се слошило на плоштад ако имате некакви информации за насилство ве молиме пријавете
2. Излегува некаков извештај од полиција во кој се тврди дека немало никакви траги на насилство
3. Од ВМРО ДПМНЕ, одкако пукна целата работа, излагаат со соопштение дека осудуваат ваков настан и дека ќе биде направено се за да се фати сторителот иако сторителот веќе бил фатен и сам се пријавил, а според некои сознанија бил телохранител на премиерот и близок човек на Урко
4. Членови на ВМРО или на полицијата (не разбрав) одат кај таткото на детето да го молат да не дава изјави околу тоа кој им го убил синот, ова го изјавува мајката на убиениот
5. Провладините медиуми на кои можеби можеше да им се прогледа низ прсти за вчерашниот молк поради немање информации, сега почнуваат да ја напаѓаат опозицијата како демек она стои зад сите овие протести и сака да заработи политички поени, го оцрнуваат семејството на детето демек се работело за дисфункционално семејство, а момчето имало богато криминално досие, иако тоа не е воопшто битно во целава работа.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Иако не верувам дека намерно бил убиен, сепак е, и тигарот мора да одговара за тоа што го направил.
Prvo nenamerno mu udril tupanici, potoa nenamerno gu sutnal so noga vo glavata. Potoa nenamerno mu ja fatil glavata i nenamerno mu ja udiral vo klupata.

Nenamerno go ubil...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ок и?
Дали ако имал трава тоа му дава можност на алфата брутално да го убие?
Не, не му дава право да го убие. Ама му дава право да го брка и да го тепа, па ако овој бегалецов отвори оган на нив смеат и да пукаат по него. Се додека не се оневозможи да се брани, имаат право да го тепаат. Но, овој очигледно претерал, до душа не алфа, туку тигар, наместо полицаец, станал гневен човек, имаш тука 1000 зошто, 1000 затоа, можда тигарот бил лут на Груевски, а малиов уште толку го донервирал.... не можеме цела полиција да ја окривиме, зошто овој поединец убил човек. Јас имам добри искуства со полицијата кога сум имала потреба од нив. Со алфите се имам срчкано, но од друга страна, ми имаат и помогнато во една сосема друга ситуација....
--- надополнето: Jun 7, 2011 9:29 PM ---
Prvo nenamerno mu udril tupanici, potoa nenamerno gu sutnal so noga vo glavata. Potoa nenamerno mu ja fatil glavata i nenamerno mu ja udiral vo klupata.

Nenamerno go ubil...
Не, намерно го бркал и намерно го удирал. Немал намера да го убие. Но го убил и ќе одговара за тоа.
Те молам, не ме замарај и тука. Аман најди друг да замараш. Ме следиш и ми досаѓаш. Кај што не те сеам таму никнуваш!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
Не му дава право да го тепа, иако и јас сум се нашол во таква ситуација во средно каде само завршив со неколку шамари и скинат блузон.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Не, не му дава право да го убие. Ама му дава право да го брка и да го тепа, па ако овој бегалецов отвори оган на нив смеат и да пукаат по него. Се додека не се оневозможи да се брани, имаат право да го тепаат. Но, овој очигледно претерал, до душа не алфа, туку тигар, наместо полицаец, станал гневен човек, имаш тука 1000 зошто, 1000 затоа, можда тигарот бил лут на Груевски, а малиов уште толку го донервирал.... не можеме цела полиција да ја окривиме, зошто овој поединец убил човек. Јас имам добри искуства со полицијата кога сум имала потреба од нив. Со алфите се имам срчкано, но од друга страна, ми имаат и помогнато во една сосема друга ситуација....
И што ако бил? Што ако го донервирал? Мислиш дека тоа го опгравдува овој чин? Немој ти се молам...
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Имаше многу дефендери и плус од новите возила на специјалците. Мајко мила какви се како од хорор филм...
Прв пат ги видов кога не измалтретираа цела вечер на еден ракометен меч, некои нови им се како тенкови само тегет боја...
Вчера плус го обезбедуваа преносот на Брат Љубе, Скопје беше како воена зона...
Имаше многу дефендери и плус од новите возила на специјалците. Мајко мила какви се како од хорор филм...
Прв пат ги видов кога не измалтретираа цела вечер на еден ракометен меч, некои нови им се како тенкови само тегет боја...
Вчера плус го обезбедуваа преносот на Брат Љубе, Скопје беше како воена зона...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/44/Iveco_VM_90P_Carabinieri.jpg

Се за “демократијата“...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Мала корекција, Мартин, а не Даниел.
Немам гледано ТВ, и не сум најдобро запознаена со последните информации. Како и да е. Жал ми е за Мартин, не требало да бега од полиција. Цел живот го учеле да не бега од полиција. Ама бегал. Тигарот си ги пречекорил своите овластувања, ќе одговара за тоа......
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не, намерно го бркал и намерно го удирал. Немал намера да го убие. Но го убил и ќе одговара за тоа.
Jebi ga, javen forum.

Inaku, site znaat deka ako si od nekoj 30 kila potezok, ako licis na nabildano gorilo, i ako udiras momce od 22 godini so glavata od klupa, deka ke go ubies...

Of mori majko....
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Еве сега гледате дека постои...дека го убиле детето.
Еве ви и разжалостена фамилија, и сведоци и пријава во полиција.
Жалосно е што мозочињата ви се до толку испрани па не верувате дека во оваа земја може се да се закашка.
Видовте.
Инаку, прв пат се гордеам што некој кај нас решил да крене глас. Камо поводите да се поретки, а реакцијата уште посилна.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
И што ако бил? Што ако го донервирал? Мислиш дека тоа го опгравдува овој чин? Немој ти се молам...
А јас го оправдав ли овој чин?
Само е погрешно да се окривува цела полиција зошто некој тигар бил слаб со нерви!!!!
--- надополнето: Jun 7, 2011 9:33 PM ---
Jebi ga, javen forum.

Inaku, site znaat deka ako si od nekoj 30 kila potezok, ako licis na nabildano gorilo, i ako udiras momce od 22 godini so glavata od klupa, deka ke go ubies...

Of mori majko....
Не знам како не ти е досадно. Мувите се позабавни од тебе.
 
Член од
24 март 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Со мирни протести сето ова ке се заборави за недела дена и по некоја година ке се случи истото.
Незнам за вас, но да беше мојот брат Мартин(не дај Боже) , не сакам да помислам што се би направил. Мислам дека треба пожестоко следниот протест...треба малку да се пцујат овие дегениве полицајци кои стојат како дрва. Некој да ги затурка малку јас веднаш би се степал одма....ваљда нема и мене да ме убијат...Педерии и пички невиденииииииииии џандарии:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Немам гледано ТВ, и не сум најдобро запознаена со последните информации. Како и да е. Жал ми е за Мартин, не требало да бега од полиција. Цел живот го учеле да не бега од полиција. Ама бегал. Тигарот си ги пречекорил своите овластувања, ќе одговара за тоа......
Баш ако си гледала ТВ тогаш не си добро запознаена со последните информации.
Последните и најверодостојните информации се добиваат од народот и преку интернет.

Резултатот од последниов случај е:
Интернет 1:0 Телевизија.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
А јас го оправдав ли овој чин?
Само е погрешно да се окривува цела полиција зошто некој тигар бил слаб со нерви!!!!
А кого да се окривува? Првпат ли се случува вакво непотребно насилство? Само овој тигар/алфа до сега бил слаб со нерви?
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Ќе се одржува ли простест во петок или не е сигурно?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom