Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Ни
Витсел и Варгас? Интересно...

........Бомел/Витсел.......
..Боатенг..........Варгас....
............Робињо...............
........Пато......Ибра.........

Доста солидно според мене.
Ништо посебно, без еден од Фабрегас, Хамшик или Пасторе нема да имаме пак тим за у ЛШ, еден од овие тројца МОРА да дојде у Милан, иначе средниов ред нема да ни биде ништо поарен од оној лани !!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Со комшииве играме на 6ти Август во Пекинг.

Стандарт ја одбиле понудата за Витсел која што се шпекулриа дека бил нешто помалце од 10м,а они барале 15м.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Ни

Ништо посебно, без еден од Фабрегас, Хамшик или Пасторе нема да имаме пак тим за у ЛШ, еден од овие тројца МОРА да дојде у Милан, иначе средниов ред нема да ни биде ништо поарен од оној лани !!
Добра на Марли му држи вода ова за Цеск, Хамшик и Пасторе ама не значи дека ништо нема и со Варгас да направиме, доста солиден играч е и флексибилен, може на секоја позицја да игра...
--- надополнето: Jun 7, 2011 11:26 AM ---
А да, „просекот“ Аквилани ќе бил мета на Барса доколку не успејат да го доведат Цеск... Се шпекулира и за Максвел, клиент на Мино Раиола, супер ќе биде за бекап, игра лев а мислам и десен може бек..

FYI, Пато 99% ќе игра на Копа Америка...
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
варгас ти е солиден играч, и ништо повеќе!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
да да и помалце од солиден..

што пишуваш ти се читаш ли?Варгас е одличен играч продорен добар центаршут,брз и што уште не тешко да го пушти Фиорентина да си оди но доколку може да го земеме ќе завршиме добра работа..
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
MILAN - Coach Massimiliano Allegri has added a new detail to the identikit of the midfielder who Milan are chasing, which he revealed on Milan Channel's Studio Special on May 30. "It's right he plays in the Italian league, " said Milan's coach, who was in Siena to take part in the Foundation Borgonovo triangular tournament. A few hours before Allegri had already added another clue saying that the player "wears a 42 boot."
Значи Фабрегас не е, остануваат уште Пасторе и Хамшик освен ако не не изненадат со некој 20 годишен талент.:)
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Значи Фабрегас не е, остануваат уште Пасторе и Хамшик освен ако не не изненадат со некој 20 годишен талент.:)
ИЛИ СО ВАРГАС ЅВЕРОТ!!! :D:D

А и наводно сме се договориле со Менез, уште со Рома да се средело...
--- надополнето: Jun 7, 2011 1:37 PM ---
#Milannews Robinho:The Milan family has changed my mind. The Robinho, of all dribbling and backheels does not exist anymore.
#Milannews Robinho:At Milanello I learnt to work for the team, I realized that is quite a step more important than a shot on goal
#Milannews Robinho: I wonder how many miles I ran. Back and forth on the lines. I think these are record numbers for my career
Happy birthday Marcos Evangelista de Moraes aka Cafu. The great fullback celebrates his 41 bithrday today! Best wishes!!
http://www.rossoneriblog.com/2011/06/07/report-milan-agree-terms-with-menez/ - За Менез шо зборев...
 
P

PewDiePie

Гостин
Менез,Ваграс кои се тие играчи бе,што кур ќе ни се крила...................до душа знаејќи го Галијани ништо чудно да испадне cheap bastard и да направи некоја трампа бориело-менез да го купи Витсел и на крај да го купи Ван дер варт за шлаг на тортата гоменици(тука уклучете ја можноста за плус еден од Аквилани или Лазари да се донесе). :D

Назад во реалноста,не верувам дека Галијани и Алегри се толку глупи да донесат некој од оние погоре што нема да направи некоја разлика,тие ветија дека ќе градат шампионски тим достоен за Л.Ш.(читај да може да си го мери со Барса)јас мислам дека ќе чекаат до крај на Лето и ако пукнат некој добар трансфер тогаш ќе го пукнат,а ако донесат некој од оние шупацине горе нека се фрлат под воз одма.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Абе Хамшик е мистер Х штом Алегри рекол дека е од Италија, + таа висина + неодамна изјави дека го посакува у тимот... што сакаме поише.. да ни нацрта ли :) Само ако можат да го земат. Иначе Менез - ок, само ако се земе пред тоа Хамшик.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
И Варгас одговара на карактеристиките а и левучар е :eek:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Да, Варгас највеќе одговара, левак е, лев мидфилд, шутот немам зборови... Косата е тамн... 42-ка копачки носи сигурно :D А плави очи курац.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Менез,Ваграс кои се тие играчи бе,што кур ќе ни се крила...................до душа знаејќи го Галијани ништо чудно да испадне cheap bastard и да направи некоја трампа бориело-менез да го купи Витсел и на крај да го купи Ван дер варт за шлаг на тортата гоменици(тука уклучете ја можноста за плус еден од Аквилани или Лазари да се донесе). :D

Назад во реалноста,не верувам дека Галијани и Алегри се толку глупи да донесат некој од оние погоре што нема да направи некоја разлика,тие ветија дека ќе градат шампионски тим достоен за Л.Ш.(читај да може да си го мери со Барса)јас мислам дека ќе чекаат до крај на Лето и ако пукнат некој добар трансфер тогаш ќе го пукнат,а ако донесат некој од оние шупацине горе нека се фрлат под воз одма.
ах бре сасуке, ван дер варт поседува статистика на која би можеле хамшик и пасторе да му подзавидат!
најдобар играч беше во тотенхем изминатава сезона...

а менез ми се свиѓа, али и не е нешто посебно!

варгас и не ми праи баш мерак
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084

Дечково денеска отиде у пензија , и ќе почнел да работи како тренер!!

Фала ти за тоа што го даде на Милан бате па може некогаш ако се покажеш добар и тренер да ни бидеш !!
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
ах бре сасуке, ван дер варт поседува статистика на која би можеле хамшик и пасторе да му подзавидат!
најдобар играч беше во тотенхем изминатава сезона...

а менез ми се свиѓа, али и не е нешто посебно!

варгас и не ми праи баш мерак
Друже, до кога ќе гледаш само од ебани статистики???

Тиаго Силва, 33 настапи 1 гол во Серија А, срање, мани го не чини! Престани виши со тие статистики преку к*рот ми дојде...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom