Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
1 нешто не ми е јасно :p

Кога го пуните стадионот да крца , сите сте балисти
Кога ви крадат трансови - не сите се балисти ;))

хи-хи-хи

:p
Коа они ќе непаднат 5в1 се херои. Кога ќе бидат нападнати 5в1 напаѓачите се пички.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.283
Поени од реакции
16.313
1 нешто не ми е јасно :p

Кога го пуните стадионот да крца , сите сте балисти
Кога ви крадат трансови - не сите се балисти ;))

хи-хи-хи

:p
Кај ти текна сега ова да прашаш, ај доста таму молчи! ;)
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Ako ke se najde originalot na ovoj transparent, togash stvarno ke se prilagoduvate vo bratstvo so komitite..
Ako nema da se najde originalot na ovoj transparent, togash siguren sum deka ke patite od ovoj poteg.. I sekogash ovoj trans ke ostane kaj vas, vo gradskiot stadion vo tetovo NIKOGASH nema da mozete da go palite..

(ne se furajte vednash, ova e samo moe mislenje)
Ајде, да го бараме оригиналот !
Аха, штом ти викаш така.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Сме го нашле на улица,сме го нашле на бандера,сопственикот на транспарентот е во Авганистан па сеуште се лоцира човекот за да се предаде транспарентот и врв на се беше правење на мн лоша копија...значи КРАЈОТ,МИЗЕРИЈА!!!:)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
И што е најтрагично сеа со копијава потврдија дека дека трансот бил од балистите, затоа што се сликани со балисти шал и плус сликава им е поставен на нивниот официален профил на фејсбук... Колку само незнаат да лажат и сами паѓаат у нивните лажги :D

Најдов уште една грешка што ја направиле при копирањето... видете под амблемот кај нив има полукружна црна линија, додека кај паднатиот и закачениот на ограда под амблемот нема полукружна црна линија, тоа се приметува одма под 4-те црвени линии од амблемот...
Колку се мачеле дечкиве што го правеле копираниов транс баш ми е жал за нив :D
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не жими мајка,досадни сте веќе со паднатиов транспарент,Војводи го собрале фино лепо,а тие Балистите ако се прави навивачи како што се декларираат,ќе си знаеле дека позади секој транспарент мора да стои спремна група да го брани.
Башка транспарентот висел на нивна ограда,еднаш еднаш,важно висел,па сеа нека лажат некој друг дека тоа не бил на Балисти туку некој си го закачил така од ќеиф.
Па баш на вашата трибина треба да се знае кој транспарент се закачува,каде се закачува,кој стои позади него и се тоа....ама ете се докажа уствари колку се разбирате од навивање и навивачка култура,па уште се декларирате како навивачи УЛТРАСИ !??!?
Смешни сте накај жални,тоа имам да ви кажам.

П.С Не ме цитирајте,само сами ќе се докопате во гомната,ајт !

Инаку,ова е најавата за мечот Македонија Ѓорче Петров-Маџари Солидарност што ќе се одигра во Четврток.

 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
И што е најтрагично сеа со копијава потврдија дека дека трансот бил од балистите, затоа што се сликани со балисти шал и плус сликава им е поставен на нивниот официален профил на фејсбук... Колку само незнаат да лажат и сами паѓаат у нивните лажги :D

Најдов уште една грешка што ја направиле при копирањето... видете под амблемот кај нив има полукружна црна линија, додека кај паднатиот и закачениот на ограда под амблемот нема полукружна црна линија, тоа се приметува одма под 4-те црвени линии од амблемот...
Колку се мачеле дечкиве што го правеле копираниов транс баш ми е жал за нив :D
Тоа е тоа, нема што да се каже друго!
 
Член од
1 април 2011
Мислења
25
Поени од реакции
3
Не жими мајка,досадни сте веќе со паднатиов транспарент,Војводи го собрале фино лепо,а тие Балистите ако се прави навивачи како што се декларираат,ќе си знаеле дека позади секој транспарент мора да стои спремна група да го брани.
Башка транспарентот висел на нивна ограда,еднаш еднаш,важно висел,па сеа нека лажат некој друг дека тоа не бил на Балисти туку некој си го закачил така од ќеиф.
Па баш на вашата трибина треба да се знае кој транспарент се закачува,каде се закачува,кој стои позади него и се тоа....ама ете се докажа уствари колку се разбирате од навивање и навивачка култура,па уште се декларирате како навивачи УЛТРАСИ !??!?
Смешни сте накај жални,тоа имам да ви кажам.

П.С Не ме цитирајте,само сами ќе се докопате во гомната,ајт !

Инаку,ова е најавата за мечот Македонија Ѓорче Петров-Маџари Солидарност што ќе се одигра во Четврток.

ako znaesh ti nesto za ultras kulturata nemase da pisuvas sto da ti tekne ... ako transparentot ima koj da go brani togas moze da se zeme a ako nema nikoj sto ne moze da go brani togas toj ne moze da se zeme eve eden zakon od ultras cultur .. se gleda deka ne si mnogu informiran za ultras culturata .. a za vojvodite se znae deka ne mozaat da go zemat FAIR... just COPY a za da go kradat toj trans e kajj nas pozz ,
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ako znaesh ti nesto za ultras kulturata nemase da pisuvas sto da ti tekne ... ako transparentot ima koj da go brani togas moze da se zeme a ako nema nikoj sto ne moze da go brani togas toj ne moze da se zeme eve eden zakon od ultras cultur .. se gleda deka ne si mnogu informiran za ultras culturata .. a za vojvodite se znae deka ne mozaat da go zemat FAIR... just COPY a za da go kradat toj trans e kajj nas pozz ,
Аииии што ми кажа,ова се некој нови закони,м ? :)
Ееее деца деца не е за секој интернетот.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ У право е дечкото, транспарентот сам се движеше по улица, немаше кој да го брани.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
сега од Миравци ко ќе дојдат овие ќе ве снема сите и од форум и од стварноста
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
255
Поени од реакции
93
сега од Миравци ко ќе дојдат овие ќе ве снема сите и од форум и од стварноста
ajaja i vie jaki miravci kako barca sto znam sto...ako bea tolku jaki na kraj nemase da bidat na 3-4 pozicija ....aj dojde vreme da igra vo prva liga i ke vidime kolku se jaki
 
K

kalimer0

Гостин
Повеќе навивачки групи има во втора лига одколку во прва :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom