Xbox360 гејмери

¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Некоја игра слична на Marvel Ultimate Alliance 1/2, само да не е X-Men игрите од истата компанија (или истиот девелопер), значи да може да се игра со 4 души, или минимум 2 истовремено и да не биде FPS.
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
Decki podaleku od xbox live, noviot dashboard parce pravi,...cekajte na LT 2.0+ , dur ne izleze sedeti si offline....
Ако го донесам кај тебе хбохот да го флешуваш на LT+shift дали откако ке излези овај LT 2.0+ ке мора да го носам пак или тоа си оди со update на Dashboard-от?
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Некоја игра слична на Marvel Ultimate Alliance 1/2, само да не е X-Men игрите од истата компанија (или истиот девелопер), значи да може да се игра со 4 души, или минимум 2 истовремено и да не биде FPS.
Deathspank

 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ова се инсталира како Лимбо, или?

Друга некоја не знаеш? По можност поголема од 4/5 гига :) ?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.124
Поени од реакции
8.194
mozee li sega mkv fajlovi da pusta x360 ili uste nisto ?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Гледам дека има некој system update за конзолава, безбедно е да се сними?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.670
Поени од реакции
52.554
Гледам дека има некој system update за конзолава, безбедно е да се сними?

What will happen when/if I update with this latest update?
If you have a factory default box, you'll be able to buy M$ points with PayPal, and the console now shuts down after 1 (or 6) hours of inactivity (whoo hoo, pfffft). It also flashes your DVD drive (modded or not) to allow for the new format of games. If you're drive is already flashed, you will need to re-flash it after the update.

http://xbox360iso.com/showthread.php?t=395140
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Конечно ЛИМБО ја изиграв, ама зошто е толку кратка бе :S. Се надевам дека ќе направат продолжение и тоа целосна игра баш убаво смислена. Дефинитивно една од поуникатните игри што сум ги играл.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069

What will happen when/if I update with this latest update?
If you have a factory default box, you'll be able to buy M$ points with PayPal, and the console now shuts down after 1 (or 6) hours of inactivity (whoo hoo, pfffft). It also flashes your DVD drive (modded or not) to allow for the new format of games. If you're drive is already flashed, you will need to re-flash it after the update.

http://xbox360iso.com/showthread.php?t=395140
Дап, видов и јас, значи НЕМОЈТЕ ДА АПДЕЈТИРАТЕ ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ.

Го прашав Драган, рече сеуште нема flash за новиов апдејт. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Malce sum nov okolu xboxive me interesira ova deka nema flash vazi za site konzoli(slim i starite) i za side dvd drajvovi? Na primer imam stara konzola i benq drajv i vise napraiv update :uvo:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.670
Поени од реакции
52.554
утре ќе иде брат ми за солун па сакал да си купи xbox за роденден.Видов тука дека за slim уште нема хак , а кога ќе искочи ќе биде поскап,па сега не знам дали е ова slim или не е :icon_lol: http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=54885&selectedCategoryId=422
п.с не се смејте :pos:
Слим е тоа. Ова не е:
http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=52479&selectedCategoryId=422
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
видов и јас,се снајдов сепак фала
се јавив кај драган ми кажа дека кај и да е ќе може и хакување на Slim во нареднава недела најкасно за 2нед. така да ќе земам слим па ќе почекам за хакот :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Направив апдејт се заебав ГАДНО, кликав безвезе, незнаев дека до толку е заебано, до сега ми се нема десено ништо вакво од апдејти, сега неможам да пуштам ништо :/

се знае ли кога ќе излезе спасот, ама нешо сигурно/официјално...?
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Направив апдејт се заебав ГАДНО, кликав безвезе, незнаев дека до толку е заебано, до сега ми се нема десено ништо вакво од апдејти, сега неможам да пуштам ништо :/

се знае ли кога ќе излезе спасот, ама нешо сигурно/официјално...?
1. When my flashed Xbox 360 connect to Xbox live and did an update, the dvd drive was back to brand new original firmware which causes :
-No burned games works.- No NON-JTAG thing works.
2. I reflashed my Xbox 360 with LT+ v1.1 firmware after that update :
Burned games work again except all AP25 games we have known ( black screen remains till you reset the console ). I just tested with those AP25 games and some games I am playing, here is result :
+ Fable 3, Assassin's Creed Brotherhood, NFS Hot Pursuit, Halo reach, Modern Warfare 2, Black Ops don't work anymore since they maybe have new AP25 check ( 6 AP25 games had been pre-patched with latest AP25 through current abgx software ( v1.0.5 ). For some reports before, people said Black Ops's and Modern Warfare 2's AP25 were removed on new dash, but sorry this is wrong, they have new AP25 and we have to wait till new AP25 patches release to play them again.
+ Super Street Fighter 4, Fifa 11, L.A. Noire still work as normal. These are games I'm currently playing so high chance other non-AP25 games still working fine.
+ Non-JTAG things wont work anymore, even you reflash your console or not, these incredible things are completely gone for now.
No LT+2.0 is not released it will probably come after the launch of the first XGD3 title.
For now LT+1.9 is coming shortly.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom