Машко со долга коса ?

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Sebastian Bach дефинитивно еден од поубавите мажи со долга коса, не би можела со кратка и да го замислам, некои имаат црти и за кратка коса и за долга, но сепак поубаво е кога цртите дозволуваат долга коса.



 
K

kalimer0

Гостин
Јас секогаш се потстрижувам кец и не сакам да пуштам подолга коса бидејќи не ми се допаѓа.
И во војска сите се ќелави или со многу кратка коса но како и да е секој со својот имиџ :)
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Sebastian Bach дефинитивно еден од поубавите мажи со долга коса, не би можела со кратка и да го замислам, некои имаат црти и за кратка коса и за долга, но сепак поубаво е кога цртите дозволуваат долга коса.



Sebastian Bach и Nuno Bettencourt

:D
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Незнам многу е геј машко со долга коса, мислам ја неам ништо против гејовите нека прават што сакаат само нејкам да прават паради и бракови иначе нека идат у тоа геј кафиќите и нека се дружат
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
79
Поени од реакции
63
Воопшто не ме привлекува долга коса кај машко. Јас сум строго за кратка коса (1,2 па може и до кај 3-че). Некако помажествено ми делуваат машките со кратка коса. И никако фризура која изгледа како пола кутија гел да е потрошена на косата.
 
W

WildChild

Гостин
Па зошто да не?!
Ако стои убаво, добро е да се пушти, а и женски залетуваат многу :P
Еве го мојот идол . Можеби го знаете, најдобри heavy/melodic death metal сола прави ;)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ja nosev dolga kosa dur ne vidov deka mi paga i posle stanav skinhead!
 
W

WildChild

Гостин
И јас сакам да пуштам, ама да завршам основно, уште една година :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom