Убиен е Осама бин Ладен!

  • Креатор на темата Syn
  • Време на започнување

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Баба Ванѓа ја предвидела смртта на Осама Бин Ладен:pos2:
 
A

apidrone

Гостин
Убиството на Бин Ладен (нели ако е навистина така), и не е некој успех. Главен човек е неговиот заменик, ал Завахири. Осама ти е ко енглеска кралица, сите го почитуваат, ама не е некој фактор. Овој докторов египетски е мозокот.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
За све су криви дрога и Амерички филмови.
Иначе глеав сеа на ТВ, логично е да вратат Ал Каеда ако навистина им го убиле нивниот водач.
Иначе што ми беше зборот, глеам на ТВ Американцине се радуваат, слават, пеат се смеат. И ми текна на поговоркана.
"Смејте се, утре ќе не нема"
Хаха, ако е ова вистина, ондак.. биЌе занимливо.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
137
Поени од реакции
15
a dali nekoj od vas go ima gledano animeto Code Geass? koga kje se sporedat stvarite od crtichot i od vistinskiot zivot se ima nenormalno mnogu smisla. epa ajde vaka da objasnam malce:
vo svetot vladeat dve nacii, vo vid na monarhii, (ova ne e tolku bitno ali aj) i eden od prestolo naslednicite e Lalush (koj poradi nebitni prichini za moabetov on bega od kralstvoto i zivee pod lazno ime vo druga drzava) tamu od osnova eden vid na teroristichka organizacija koja shto se bori protiv tiranijata na drzavata na tatko mu. on se krie so maska i nikoj neznae kako on izgleda i se vodi pod imeto Zero. posle serija nastani on go ubiva tatko mu i go zavzema mestoto kako imperator i zavladuva so celiot svet, i on ustvari sega rakovodi i so imperijata i so teroristichkata organizacija, i negova cel e da go smeni svetot.
i vaka sega sporedba so vistinskiot zivot: Osama Bin Laden poteknuva od bliskiot istok kade shto ima i osnovano teroristichka organizacija i mu se zakanuva na svetot. Barrack Hussein Obama isto taka poteknuva od bliskiot istok i pretsedava najmokjnata i najvlijatelnata drzava vo svetot, i se pojavi kako javna lichnost nabrzo otkako se pojavi osama.
dali zapochnuvate da naogjate slichnosti vo prikaznata gore?
ima mnogu teorii za toa deka Obama e ustvari Osama i idejata koja ja dobiv od animeto ima tolku mnogu smisla shto duri ima i golema moznost toa da e vistina. izvinete ako ne go razjasniv ova ubavo no imashe i drugi fakti koj momentalno ne mi teknuvaat.
a Osama dali go ubile ili ne nas ne ni e tolku bitno zatoa shto nemame nikakvi dopirni tochki, ne sme im zgrashile nishto a bi nemale ni nekakvi benificii ako ni nashtetat, mozebi imaat nashite muslimanski sosedi nekakva konekcija vo alkaeda no pretpostavuvam deka e prijatelska taka da verojatno nema da ni pushtat bomba kako shto primetiv deka se plashat lugje vo ovaa tema: http://forum.kajgana.com/showthread.php?58785-al-kaeda-dali-navistina-ima-bomba
:) :) :) :) :) :) :)

--- надополнето ---

За све су криви дрога и Амерички филмови.
Иначе глеав сеа на ТВ, логично е да вратат Ал Каеда ако навистина им го убиле нивниот водач.
Иначе што ми беше зборот, глеам на ТВ Американцине се радуваат, слават, пеат се смеат. И ми текна на поговоркана.
"Смејте се, утре ќе не нема"
Хаха, ако е ова вистина, ондак.. биЌе занимливо.
hahahahaha, zakon!! ako stvarno e vistina kje gleame americhki filmovi tuka u zivo online xD kje chekame da se pojavi rambo, robo cop, superman ili betmen za da gi spasat xD
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
хахха, сигурно дека телото ќе му го погребат, којзнае кај е тоа сеа ќе го вештачат 1 година
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Не ми се допаѓаат монтажите кои кружат на повеќе сајтови за тоа дека не е убиен. Всушност секогаш има такви шпекулации.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
За настанов очекувам филм од познато холивудско студио следниве неколку месеци, така да добие оскар.
Не ми е баш за верба оваа смрт, покрај сите лаги од американците.
Па и да е вистина, Бин Ладен е таков култ во блискиот исток шо тешко дека нема да биде заменет.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Две љубовни приказни крунисани со брак на ист ден...:back:

29.4.1945



29.4.2011



Два смртни случаи на ист ден...едниот имал жесток брк, другиов брада...после 66 години...

Имаше некакво значење денот 29 према 30-ти Мај ама не ми текнува шо беше...:)
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
Вистина е бе луѓе, баш пред малку ми текна дека го читав Ладен на онаа темата "Кремирање или класичен погреб", каде се има изјаснето дека по смртта сакал да биде фрлен во море. Не знам дали уште стои постот, ама побарајте за секој случај, ќе се уверите и сами.
 
O

Omer el Faruk

Гостин
طالبان باكستان" تنفي مقتل بن لادن وتؤكد أنه بمكان آمن

ТАЛИБАНЦИТЕ ОД ПАКИСТАН ГО НЕГИРААТ УБИСТВОТО НА УСАМА БИН ЛАДЕН И ТВРДАТ ДЕКА СЕ НАОЃА НА СИГУРНО МЕСТО..

Ова е наслов во некои арапски медиуми, па ќе видиме колку има вистина во сето ова.
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
767
طالبان باكستان" تنفي مقتل بن لادن وتؤكد أنه بمكان آمن

ТАЛИБАНЦИТЕ ОД ПАКИСТАН ГО НЕГИРААТ УБИСТВОТО НА УСАМА БИН ЛАДЕН И ТВРДАТ ДЕКА СЕ НАОЃА НА СИГУРНО МЕСТО..

Ова е наслов во некои арапски медиуми, па ќе видиме колку има вистина во сето ова.

Според ДНК 99,9999% е мртов, а со ДНК нема играње.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Уште ли им верувате на американцине бре? :)
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Osama Bin Laden ..
2 460 000 Kills, 1 Death .. SUCH A CAMPER :))
 
K

kalimer0

Гостин
Предлог: да ставиме анкета дали е мртов или не со неколку можни одговори чисто колку да се преброиме.
Инаку јас мислам дека навистина е убиен но сликите ми излгледаат како монтирани т.е некој искористи ситуација и ги вметна овие слики. Се прашувам зошто нема слики и снимки од убиството? Нема потреба од страв или скривање, тој е веќе убиен. Знам дека за неколку денови ќе излезат оригинални слики но повеќето ќе мислат дека е монтажи затоа што се излезени неколку денови после убиството. Ал Каеда сега финансиски ќе ослабне бидејќи Осама беше тежок богаташ но сепак има и други извори. Можеби нема веднаш но сигурен сум дека по неколку години ќе се одмаздат итоа глава за глава (атентат на Обама) или нешто слично на 2001 многу невини жртви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom