Закон за плакање на данок ако си неженет

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
S

Shellshock nam67

Гостин
според овој закон секој кој е Ерген и е над 26 години ќе мора да и плаќа месечен износ од 2000 денари на Владата уште еден од бисерите на преродбеничката влада :drk::drk::drk:
што мислите вие ?
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Те фаќа законов па се замараш со ова!??? :pos:
богами да 28 години имам, :smir: кој ќе го плаќа и овој данок ако го воведе Пастирот.
Замисли да го донесе сите ќе мора да си зејме по една невеста одма пошто поевтино ќе не чини невестата него данокот :smir:, инаку случано денес налетав на ваков посто на форум од Бадијала интересни коментари има на оваа тема http://www.badijala.com/showthread.php?t=201259
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Мислам дека шпекулација беше ова, и треба да е ненормален и овој закон да го воведе :).
 

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
богами да 28 години имам, :smir: кој ќе го плаќа и овој данок ако го воведе Пастирот.
Замисли да го донесе сите ќе мора да си зејме по една невеста одма пошто поевтино ќе не чини невестата него данокот :smir:, инаку случано денес налетав на ваков посто на форум од Бадијала интересни коментари има на оваа тема http://www.badijala.com/showthread.php?t=201259
Постов на Бадијала е од 2008. И колку што знам тој предлог закон не беше усвоен. (старо е ова)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Постов на Бадијала е од 2008. И колку што знам тој предлог закон не беше усвоен. (старо е ова)
да ама не е лошо и ние да го проанализираме малку какво мислење би дале вие доколку се донесе ваков закон
од една страна е позитивен пошто повеќе ти се исплати да си имаш жена него да плаќаш данок на државата од друга ти се ограничува личната слобода
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
да ама не е лошо и ние да го проанализираме малку какво мислење би дале вие доколку се донесе ваков закон
од една страна е позитивен пошто повеќе ти се исплати да си имаш жена него да плаќаш данок на државата од друга ти се ограничува личната слобода
А на кој начин е позитивен!?
Доколку нема ваков закон не ти се исплати да имаш жена? :icon_conf
И да старо е ова и тешко дека некогаш би се вовел ваков закон.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
pozitiven e so pojke nema da akas naokolu familijaren covek ce si ,
ne zborot mi bese motiviracki ce dejsvuva zakonot zena e zena ako vika ama bez nea ne se zivee
znaci zborot mi e sto mislenje imate dokolku nekogas vakov zakon se sprovede kolku bi bil polezen istiot
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Да ме молат, да ме колат, леле памет да ми солат, не, не, не се женам не! Ако треба и данок ќе плаќам! :)

Инаку има слични вакви закони во некои земји. Во Германија како што знам од платата на ергените директно си земаат и тоа не мала сума.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
nema takva sila shto bi me naterala da se zhenam - a najmalku zaradi nekojsi blesav zakon
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
треба да се воведе и данок за глуевски, кој тој треба да ни го плаќа нам, затоа што имаме ваков “бисер“ од премиер
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.739
Поени од реакции
9.864
според овој закон секој кој е Ерген и е над 26 години ќе мора да и плаќа месечен износ од 2000 денари на Владата уште еден од бисерите на преродбеничката влада :drk::drk::drk:
што мислите вие ?

Прво, не шири политики, ружо една..
Второ, овој тн закон беше само глупа шпекулација од комуњарскиот табор

И трето ако немаш попаметна работа од тоа да реметиш по форуми , боље би ти било да се ожениш..
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ај без ружи, лавови, тупаници...
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
А законов важи ли за немажени, или само за ергени, ние жените раат да сме хахаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom