Ливерпул-Манчестер Јунајтед 06.03.2011 (14:30)

Победник на дуелот:

  • Ливерпул

    Гласови: 57 46,7%
  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 45 36,9%
  • Нерешено

    Гласови: 20 16,4%

  • Вкупно гласачи
    122

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Јунајтед гет ол д десишнс.Јеа рајт.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.373
Поени од реакции
28.451
Кајт џабе даде 3 гола коа се понаша ко ѓубре.
Hat trick Ass.
 
F

fantomX

Гостин
They didn't kill Kenny .... :kesa:

Па дорбо бе Јунајтед толку не можеше бар нерешно да извај? Малку ми е Тотенхем, сега уште и Ливерпул ми фали уште да е во игра за четврто место. И ко ќе мора да сакам ваша победа, не можите ни нерешно да извајте ебаве ѓаолските.
 
Член од
4 декември 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ох ох ох ох наздравје нека ви е манчестеровци изгубава :vozbud: 2-1 од ЧЕЛСИ , денеска 3-1 од ливерпул .... толку од манчестер :helou:


____________________________________________________________
CHELSEA IS MY RELIGION , STAMFORD BRIDGE IS MY CHURCH :salut:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
nekoi informacii od povredata na Nani??....a naum dali si siguren?ako poglednam ni celzi nese poarni a arsenal se vo slicna situacija na man utd....so barsa vo vtornik so mu vo naredno....no tie im nema spas...so sunderland 1-1 i toa doma sramota aj MU na gosti e seto ova....
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.876
Поени од реакции
7.309
Ох ох ох ох наздравје нека ви е манчестеровци изгубава :vozbud: 2-1 од ЧЕЛСИ , денеска 3-1 од ливерпул .... толку од манчестер :helou:


____________________________________________________________
CHELSEA IS MY RELIGION , STAMFORD BRIDGE IS MY CHURCH :salut:
Кој колку бода има,да не не гледаш добро??
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Глупа реакција на Кајт стварно. Ама мислам дека не беше свесен кога се дереше како ненормален таму каква е ситуацијата уствари. Кајт е еден од најфер играчите во денешниов фудбал. За мене, покрај Хавиер Занети, Кајт е вториот на листата.

Зошто така изреагира стварно не ми е јасно, нетипично за него.

--- надополнето ---

Врло интересантно:

Which Nani injury is real:

or



Ако првата слика е вистинската, ќе се убијам од пцуење. Да сочекаме ...
 
G

Gray Foxx

Гостин
Глупа реакција на Кајт стварно. Ама мислам дека не беше свесен кога се дереше како ненормален таму каква е ситуацијата уствари. Кајт е еден од најфер играчите во денешниов фудбал. За мене, покрај Хавиер Занети, Кајт е вториот на листата.

Зошто така изреагира стварно не ми е јасно, нетипично за него.
Па ваљда оти го научија веќе дека праи цигански финти и стално се преправа па мислеше дека и овој пат е така.
Јес дека е наш играч, ама карма ис а бич. Се надевам ке важи истото и за гнасата карагер кој одсекогаш ми бил меѓу првите тројца исфорсирани фудбалери заедно со Тери и Крауч. Ова денес само го потврди фактот колку само го ваделе судиите стално племето лузерпулско! А има ли воопшто во кариерата таа гнаса црвен картон? Мене не ми теквит... Пошо стварно е иронија на толкуте напраени пенали, црвени(сето недосудено се разбира) да немаш ни еден црвен...
Иначе ако е нешо стварно посериозно со Нани лошо ке биде за понатаму... :S
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да ти кажам право и јас се надевам дека првата слика е вистинска :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Исти курац се двете слики, само на втората е зумирано х200 и затоа изгледа така гадно. Да беше таква рана навистина имаше да шприца крв на сите страни. Затоа и ми беше чудно.

Ама да се разбереме, никако не е тоа оправдување за стартот на Карагер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Исти курац се двете слики, само на втората е зумирано х200 и затоа изгледа така гадно. Да беше таква рана навистина имаше да шприца крв на сите страни. Затоа и ми беше чудно.

Ама да се разбереме, никако не е тоа оправдување за стартот на Карагер.
Во право си, само изгледа како расекотина таму. Се случуваат вакви стартови, мање битно, се извинил Карагер, само реакцијата на Кајт мене ме изнервира.


:D
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Во право си, само изгледа како расекотина таму. Се случуваат вакви стартови, мање битно, се извинил Карагер, само реакцијата на Кајт мене ме изнервира.
Да прочитав и јас дека Карагер бил во гостинската соблекувална да се извинува. А за rant-от на Кајт објаснување има од Deno^ :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Абе овие од Ливерпул биле ептен улај! Браво за нив, заслужено победија!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom