Велес

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Уф Велес... Го обожавам градот...
Има некој посебен шмек што го нема во другите градови...
И луѓето се ептен ОК.
Имам идено неколку пати на викенд и топ си имам поминувано...:pipi:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Убав град нема што:) .Луѓето ги квалификуваат како најлоши во Македонија,и самите си се квалификуваат како такви(имам право да си кажам зашто сум пола велешанка,а и дечко ми е од таму):toe: ,но стварно има многу спомени и убавини ако знаеш каде да ги најдеш.А и луѓето одма те прифаќаат и те дружат,е сега откако ќе си отидеш што зборат позади грб...подобро да незнаеш:baeh:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Абе убав ни е градот,ама малку е сив...
Ама добро,вистина е дека ако сакаш да најдеш спомени и убавини ако малку се потрудиш...не оти ја сум се потрудил,ама онака сум слушнал од други луге...:pos2:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
леле стварно еееј...абе доаѓам еднаш на 3 месеци и секое доаѓање-све нешто ново за педериве...АЛАЛ ДА ВИ Е:)
А не сум била одамна...шо се дешава, вреди да се доаѓа или слабо..???
Да не си заинтересиран за педерите ќе те уклучат на берза преку ред :)
Шала на страна,кој шлапал дека одпосле уговарале?Абе кога ќе ја свртиш главата, не арчат толку време на чекање.
НаJпријателски и софраџиски луѓе:)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Да не си заинтересиран за педерите ќе те уклучат на берза преку ред :)
Шала на страна,кој шлапал дека одпосле уговарале?Абе кога ќе ја свртиш главата, не арчат толку време на чекање.
Напријателски и софраџиски луѓе:)
Прекрасен опис...само не глобализирај,не се сите такви,само некои 90% од велешани...:pos2::pos2::pos2:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Кој има преубаво замаглен парк у зимски период како нашиот а? а?
Зафрлен, изолиран, тивок, темен, фиииино "језив" :) мх мммх....
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Кој има преубаво замаглен парк у зимски период како нашиот а? а?
Зафрлен, изолиран, тивок, темен, фиииино "језив" :) мх мммх....
Ах,мило ми е што ви се допаднал нашиот дом,госпогице...*трепка*...:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
За Велес ме врзуваат многу работи, моменти и тешки спомени кои никогаш нема да ги заборавам. Како град е супер, интересно е, познавам многу од Велес и со сите си имам супер изграден однос. Само спомените ме тераат да не мислам толку на тој град зашто ми доаѓа да заплачам.:nesum:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
За Велес ме врзуваат многу работи, моменти и тешки спомени кои никогаш нема да ги заборавам. Како град е супер, интересно е, познавам многу од Велес и со сите си имам супер изграден однос. Само спомените ме тераат да не мислам толку на тој град зашто ми доаѓа да заплачам.:nesum:

Замисли и мене!

Само упс, ја таму живеам!
..:vozbud:
 

латас

паметен глупак
Член од
5 август 2007
Мислења
128
Поени од реакции
0
ах, велес... просто неверојатно е колку го сакам овој град... поточно луѓето со кои се познавам од тука... не сакам да правам генерализации, па затоа апстинирам од општо коментирање на масата `велешани`... во неколку наврати бев во велес и носам прекрасни спомени и сеќавања, бев на многу интересни места, ги видов значајните обележја на градот... посебен впечаток ми остави маладински... не знам зошто, но го почувствуав тоа `местенце` како мој дом...
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Мислам стварно убав град,али имате ли приметено дека се жибо за јадење се вика снупи?
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Ах не не не не!
јас си ја терам пензионерската и одам во Медитеран на жива музика Боб Дилан,нокинг он хевнс дор и Лејла стаф:)и пица,наравно.Ако сакаш,ќе најдеш:vozbud:
Ерик,Ингилиз,скара !*џоук*
Снупи само за палачинките.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Мислам стварно убав град,али имате ли приметено дека се жибо за јадење се вика снупи?
Од сендвичарата снупи треба да ни поделат по некоја маица да ги рекламираме пошто кога нарачувавме по 30-40 сендвичи на една ноќ ни фала не ни велеа:( а плус тоа и бевме гуштерчиња:)

И овде во Тетово го пофалив Златниот Снупи кој на трета капија тивко и претпазливо ни подаваше сендвичи:):)
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Кој има преубаво замаглен парк у зимски период како нашиот а? а?
Зафрлен, изолиран, тивок, темен, фиииино "језив" :) мх мммх....
Еххх ... еххх ... убавини!
Па кога ќе падне снегче ... па така е мирно, спокојно ...
Убав е Велес, не е лош, само треба малку повеќе да се потруди човек да ги пронајде вистинските луѓе во него.

:sklupturce:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.483
Поени од реакции
2
Нема што многу да кажувам за Велес,стар град,убав град,таму е роден познатиот писател Кочо Рацин,луѓето се стварно многу добро што живеат во Велес...А инаку и јас живеам во Велес
 

Kajgana Shop

На врв Bottom