Велес

С

Сатори

Гостин
Нашиот е... најзакон Дедо Мраз евррр...Годес знае најубаво.:vozbud:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Еее велешкиот Дедо Мраз е најзакон и не е нафиксан по гимназиските дворови... и овој носи многу убави пакетчиња и машни врзани... Дедо Мраз рулз. :eek:jea:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Дедо мраз дедо мраз дојди ти со нас јееееее.
Требаше да му кажеме на дечково дека ќе биде славен на форумов-он сирот појма си нема.

У велес значи има апсолутно нај нај нај закон народ еј-дедо мраз какви поклони носи се што ќе му кажеш тоа носи.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Јас мислам дека бевме Дедо Мраз и неговите ирваси така да.... би сакал пак исто друштво да бидеме и да нема премногу давање подароци само ние најблиското семејство:vozbud:
 
С

Сатори

Гостин
Јас мислам дека бевме Дедо Мраз и неговите ирваси така да.... би сакал пак исто друштво да бидеме и да нема премногу давање подароци само ние најблиското семејство:vozbud:
Јас изјавувам дека си одам од семејството.
Не ме чекајте за наредниот пат... :(
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Јас можеби се приклучувам овој пат....ако има место за најмлад член :drk:.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Багро може ли вака? Да даеме сите по 100 денари тука за да се фати желбата-така дедо мраз може и појше подароци да донесе за појше луѓе.
А кој не сака подарок од дедо мраз тогаш ние не го сакаме него-затоа што само лоши деца не добиваат подароци.
А ни сме сите добwи и цакани на мама и тато деца-па затоа дедомраз и во август ин дава подароци.:pos2:

МОже ли као шо предложив-ипак коа ти глеа некој кафе се остава 100 денара за да се фати желбата знаете.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Не бре Даниел неам зборови да те опишам-од кај ти текнуваат глупостиве жити тетка од страна на балдска!
:pos2::pos2::pos2::vozbud:
Даниел си е Даниел, јеби га.
А инаку да исјавам дека го убедувам Дедо Мраз да и се приклучи на кајганеријава.
:vozbud:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Еј дечки вие од стадионот:) знаете дека кога ќе помине наредново делење на пакетчиња ќе викате Santa WAs A Skinhead?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom