Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Личиме на раштиман оркестар од Долно Дупени.Ваква некоординираност помеѓу играчите не сум видел.Освен Ето,сите се за никаде!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Среќа Интер го има најдобриот голман во светот иначе тешко дека Баерн ќе имаа шанси да го елиминираат Интер во овој двомеч, сега за сега од 3те гола на Баерн 2 поклон од најдобриот во светот. :tv:

Жалам шо бев у право коа ве убедуев дека е смешка поготово кога се става во ист кош со најдобрите и жалам што ете, стигна потврда на тој муабет, ипак, Интер пати ради него ...
ЈБГ, фрустрирачки. Се беше под контрола до таа глупост. Испаѓаме по заслуга на Цезар, нема напаѓачи што можат да го надополнат тоа што го усра во овие два натпревари...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Ви влезе вода у уши... Никако не смееше да ја повтори глупоста Цезар она што го напрае на првиот натпревар! А и одбраната у неколку наврати ви погреши. За вас сум натпреваров ама ако продолжат вака ништо не праат... а шо добро почнаа.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Не е крив Цезар,во првата утакмица Лео ја утна па сеа Цезар ли треба да брани ко луд!
 
R

Rigel Kent

Гостин



:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest: Cesar da se kazni so godisna plata !!!!!!!!!!!!!!

Mota katastrofa.

--- надополнето ---

Не е крив Цезар,во првата утакмица Лео ја утна па сеа Цезар ли треба да брани ко луд!
Zaboravi kako primivme gol na prviot natprevar???? Ova e neopislivo glupavo od Cesar NEMA OPRAVDUVANJEEE
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
ЈБГ, фрустрирачки. Се беше под контрола до таа глупост. Испаѓаме по заслуга на Цезар, нема напаѓачи што можат да го надополнат тоа што го усра во овие два натпревари...
За вториот натпревар е Цезар најголем виновник, за првиот Леонардо, да беше подруг пристапот на играта немаше ни да падне таков гол во 90та минута.

Него, како уплав да има Цезар од удариве на Робен, знам дека се опасни поголемиот дел од нив, али овој денеска Цезар ги јаде за доручек, обично.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
За вториот натпревар е Цезар најголем виновник, за првиот Леонардо, да беше подруг пристапот на играта немаше ни да падне таков гол во 90та минута.

Него, како уплав да има Цезар од удариве на Робен, знам дека се опасни поголемиот дел од нив, али овој денеска Цезар ги јаде за доручек, обично.
А бе Леонардо е, ама Цезар севкупно ќе тепа на гол разлика.
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
Мене искрено, кејфот ми се направе што не игра Занети, барем онака ке имаме ’’природен’’ среден ред, што знам, за мене барем така е. :)

Еден гол ни треба да дадеме првото полувреме и после a la Mourinho тактика, со контри и со 9 играчи назад, дека со 8 или помалку играчи назад 100% примаме гол. :)
Мислам дека доволно ти беше едно полувреме да сфатиш колку фали СТАРИОТ Занети во Интер. Раштимана ВИОЛИНА ни е екипава!!!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Што е со Пандев... освен асистенцијата некако слабо го има на терен. Да не прават тактики со Лео крај аут линијата.... ја да сум на негово место би излегол одма. Дај нека не го дрви нека игра некој друг место него.... ебати легачот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Колку само погрешна тактика на Лео, се гледа дека сеуште не е за ЛШ поткован. Нека си се повлечат, најубаво, да не рокне брука, реваншот со арсенал 2005 :tapp:
За играта на поединци ми се смачи веќе од повторување на истите работи, иапк ова не е сезона на италјанските екипи во европа.
Taктиката си беше таман до голот на Баерн, оној првиот, ја уште по таа грешка си се стаив на нетов и си читам безвезе работи и само слушам коментар, се знаеше дека тоа ќе ги убие начисто и ќе наликуваат на маалска екипа ...
До израмнувачкиот гол си беа таман и имаа простор невиден за контра бидејќи Баерн беа тие кои напаѓаа сега за гол, по израмнувањето готово, пиши пропало, таквите моменти ко оној на Цезар кој фрлаат се у неповрат влијаат дестркутивно врз цел тим, од една страна играчите се трудат да го дадат максимумот од друга Цезар го плука истото и му дава по втор пат у овој двомеч на Гомез да даде гол.

Цезар и дефинитивно се издвои од Лео и е виновник нумеро уно за елиминацијата на Интер ( не верувам дека после оној дебакл у прво ќе имаат сили за пресврт ).
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Абе што сте се фатиле за неговите киксови,кога играта ни е тапа! И првата утакмица многу топки фати Цезар па нормално дека ке киксне од толку шутеви,еве сега пак шутираат кој стигне колку може брани толку знае јбг!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom