Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
не е гледав вчера утакмицава шо гол примивме бе?
и убаво игравме праевме шанси или како по обичај на гости шо си играме?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
не е гледав вчера утакмицава шо гол примивме бе?
и убаво игравме праевме шанси или како по обичај на гости шо си играме?
Играа одлично пред да се појави кордоба... исто како и лани против катанија кога се појави сулеј. Само овој пат Жулио не спаси од пораз.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Незнам зашто споредуваш црно со бело, глеј го мечот пак ако не и удри на претпоставка според зицерите Интер колку можеа да победат ...
Бреша немаа 100% шанса цел меч, голот што го дадоа беше од мртва игра и тој гол во НОРМАЛНИ услови, да реализираа Интер третина од шансите кои ги создадоа, требаше да биде почесен, значи ти нема никаква логика оваа споредба со мечот против Џенова, каде Интер не играше цело едно полувреме и почна да игра фудбал по стартот на второто.

Вчера Интер ја уби Бреша ( за оваа сезона ова може им беше и најдобрата игра на гостински терен ), поготово во второ каде само една екипа играше до израмнувачкиот гол, пак ќе кажам, муабетов ти е безмислен, да не речам глупав, зашто Интер вчера беа катастрофални во само 1 сегмент, а тоа е реализацијата, и тоа е главната причина што овој меч не го добија и тоа убедливо, инаку за разлика од мечот со Џенова, вчера играа фудбал 90 минути со тоа што имаа класичен фејл во нападот, Пандев.

А за Карја, па ке кажам, глеј го мечот ПАК или во случај да не си го гледал, глеј ја репризата, зашто очигледно на памет збориш, веднаш по неговото влегување учествуваше во акција по која Снајдер имаше 100% шанса за гол, незнам што повеќе треба тука да се направи ...
Оној пост што ми го цитираше, боље да не го стаеше бидејќи џабе место само пополнуе на странава, нема никаква врска со она вчера што се случуваше и мечот од пред недела дена, очигледно нешто збунет си зашто искрено не можам да ти ја сватам поентава што ме повика у постот ...

п.с. Малце рашарај наоколу, ете вчера ставив линк за ФФП, т.е. пред 2 дена, вака со твоиве празни муабети кои се базираат на претпоставка искрено неам намера да се умарам бидејќи никаде истите не водат.
Знаеш многу добро зошто споредувам, не се прави сега... Споредувам дека ништо не ми е чудно кога гледам како играат вака бедно. А ти сам рече дека наместена е со Џенова чим нашиве не покажале игра кога морало да се тепа, сега не беше морално? Или пак Лео е 100% крив за све сега? Лео и среќа сме немале, као и поголемиот дел од сезоната - среќа сме немале. И доста со игриве жити се аман, не сме деца, нити сум збунет ни ништо, со Бреша игравме, б р е ш а. Да знаев да цртам, ке цртав нешто бедно, колку за споредба со каква екипа играме. Вториот пат ти пишав и тебе и на Ј.А, дека двајцата после победата бевте најгалсни дека е наместена, па зошто ова да не е? Кога толку бевте сигурни дека таа со Џенова е, дај ми факти онака 100000% точни дека ова не е?

Чудно Син, само моите муабети се базираат на претпоставки, ти целиот факти си, смени го никот во Факт. Ама не искрено, претеруваш со индиректниве ’’навреди’’, не дека се којзнае што, ама научи бе човек кога разговараш со некој разговарај како треба... да се навратиме на муабети кои си ги удрил па како излегле ехеее...

Тоа дека Интер ја убил Бреша, каде тоа? Поседот на топка? Пасови? Што сме ние сега, фанови на барса? ’’Снајдер 1023 пасови > целата екипа на Бреша 21!!!!!!!’’
’’ИНТЕР 20 ШУТЕВИ!!!!!!!! бреша 1’’
Ова за тебе е убивање? Не беше убивање кој дава повеке голови? Просто е, не комплицирај работи како добра игра, лоша форма, шанси, манси. Гол.

Карја, Нагатомо, Пацини, за мене дното на Интер се овие.

За мене крив е само Лео, ни среќа, ни меќа, ни кордобра ни никој, само Лео.

Дали приметувавте како Матераци од почеток почна да се загрее? Знаеше дека ке игра, му ветил Лео 100%, Лео кој сака да биде ем другар ем менаџер... Лео-Гео.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.084
Друже не зезај каква местена оваа,ние за титула се бориме како прво размисли малце! Како второ ако ја гледаше утакмицата ке видеше дека Интер изигра многу добро само немаше реализација (Пандев 3 шанси,Снајдер 2) ,кога од толку шанси нема да погодиш познатото правило КАЗНАТА СТИГНА не прееба и нас! Да надополнам дека според мене ова беше најдобрата партија на гости на Интер,али тоа е на крај се брои резултатот а не играта!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
1.Знаеш многу добро зошто споредувам, не се прави сега... Споредувам дека ништо не ми е чудно кога гледам како играат вака бедно. А ти сам рече дека наместена е со Џенова чим нашиве не покажале игра кога морало да се тепа, сега не беше морално? Или пак Лео е 100% крив за све сега? Лео и среќа сме немале, као и поголемиот дел од сезоната - среќа сме немале. И доста со игриве жити се аман, не сме деца, нити сум збунет ни ништо, со Бреша игравме, б р е ш а. Да знаев да цртам, ке цртав нешто бедно, колку за споредба со каква екипа играме. Вториот пат ти пишав и тебе и на Ј.А, дека двајцата после победата бевте најгалсни дека е наместена, па зошто ова да не е? Кога толку бевте сигурни дека таа со Џенова е, дај ми факти онака 100000% точни дека ова не е?

Чудно Син, само моите муабети се базираат на претпоставки, ти целиот факти си, смени го никот во Факт. Ама не искрено, претеруваш со индиректниве ’’навреди’’, не дека се којзнае што, ама научи бе човек кога разговараш со некој разговарај како треба... да се навратиме на муабети кои си ги удрил па како излегле ехеее...

Тоа дека Интер ја убил Бреша, каде тоа? Поседот на топка? Пасови? Што сме ние сега, фанови на барса? ’’Снајдер 1023 пасови > целата екипа на Бреша 21!!!!!!!’’
’’ИНТЕР 20 ШУТЕВИ!!!!!!!! бреша 1’’
Ова за тебе е убивање? Не беше убивање кој дава повеке голови? Просто е, не комплицирај работи како добра игра, лоша форма, шанси, манси. Гол.

Карја, Нагатомо, Пацини, за мене дното на Интер се овие.

За мене крив е само Лео, ни среќа, ни меќа, ни кордобра ни никој, само Лео.

Дали приметувавте како Матераци од почеток почна да се загрее? Знаеше дека ке игра, му ветил Лео 100%, Лео кој сака да биде ем другар ем менаџер... Лео-Гео.
Вака сеа, ти мене ме повикуваш директно у пост и после кажуваш некои неповрзани ствари кои врска си немаат, препрочитај се уште еднаш и најди нешто заедничко за тоа за кое и ме повикуваш, мечот со Џенова и оној вчера.
Тоа е едно, второ, исто и со ФФП, пред некој ден овде ставив линк, земи прочитај го, а не Интер вака требале Интер онака требале, онака, колку да се напише нешто на база на претпоставка или фантазија, сеедно, бидејќи се коси со моментот реалност, за жал, бидејќи овој клуб не беше кадарен да донесе класа засилување во текот на летото. Што сакаш на ова да ти се реплицира ? Незнаење е па сеа ти како сакаш протолкувај го истово, тој муабет 100 пати сум рекол, ми е ист ко некој летоска да тролаше донесете го С'р Алекс Фергунсон у Интер место Мурињо ...

Што се однесува за овој пост сега, да де, играа со Бреша, ама кажи ми ти една работа, ја гледаше утакмицата или не ? Сериозен сум, прво одговори на ова прашање зашто муабетиве твои личат на човек кој не го глеал овој натпревар и сега тера на памет по прегледана статистика.

Ако си го гледал мечот, би требало да ти текне дека покрај водството Интер имаа 5 100% шанси за гол, или тоа малце е ? Ќе ти текне дека Бреша до голот немаше изгледна прилика за гол а и истиот го постигна по мртва игра и асистенција на Кордоба ...
Незнам шо да ти кажам, терај дека вчера изиграле лошо, иако според играта и шансите кои ги создадоа, ова беше нивно најдобро издание надвор од Меаца ( нема врска противникот, играа и со Бари па беа мизерни, или Сампдорија, Катанија и ред други ) со тоа што вчера за жал не победија поради факторот реализација.

И де дај објасни каде тоа Лео бил крив вчера ? Шанси имаа на тон, голот падна по грешка на играч кој мораше да влезе во игра, така да незнам каде згрешил вчера Лео кога мечот во нормални околности требаше да биде решен во 70та минута, тоа што се неспособни да дадат гол од пенал ситуации не една, него многу повеќе, дефакто не е кривица на тренерот.

п.с. И наврати се комотно на муабети што сум ги зборел па излегле обратно, многу ме интересира на што алудираш, ако воопшто и алудираш на нешто или тераш на памет ... пак
--- надополнето ---

не е гледав вчера утакмицава шо гол примивме бе?
и убаво игравме праевме шанси или како по обичај на гости шо си играме?
Епа вчера се удри потврда на она, абе тепаме ама играта ни е тиња ...
Вчера според тој сегмент, игра, они може го изиграа и најдобриот меч надвор од Милано, ама ете, не победија.
Погодија статива, имаа уште 4 други изгледни зицер ситуации, водеа 1-0, и на крај го испија од корнер кој падна по грешка на Ранокија а потоа и на Кордоба, кој фактички беше асистент за голот на Карачиоло.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Вака сеа, ти мене ме повикуваш директно у пост и после кажуваш некои неповрзани ствари кои врска си немаат, препрочитај се уште еднаш и најди нешто заедничко за тоа за кое и ме повикуваш, мечот со Џенова и оној вчера.
Тоа е едно, второ, исто и со ФФП, пред некој ден овде ставив линк, земи прочитај го, а не Интер вака требале Интер онака требале, онака, колку да се напише нешто на база на претпоставка или фантазија, сеедно, бидејќи се коси со моментот реалност, за жал, бидејќи овој клуб не беше кадарен да донесе класа засилување во текот на летото. Што сакаш на ова да ти се реплицира ? Незнаење е па сеа ти како сакаш протолкувај го истово, тој муабет 100 пати сум рекол, ми е ист ко некој летоска да тролаше донесете го С'р Алекс Фергунсон у Интер место Мурињо ...

Што се однесува за овој пост сега, да де, играа со Бреша, ама кажи ми ти една работа, ја гледаше утакмицата или не ? Сериозен сум, прво одговори на ова прашање зашто муабетиве твои личат на човек кој не го глеал овој натпревар и сега тера на памет по прегледана статистика.

Ако си го гледал мечот, би требало да ти текне дека покрај водството Интер имаа 5 100% шанси за гол, или тоа малце е ? Ќе ти текне дека Бреша до голот немаше изгледна прилика за гол а и истиот го постигна по мртва игра и асистенција на Кордоба ...
Незнам шо да ти кажам, терај дека вчера изиграле лошо, иако според играта и шансите кои ги создадоа, ова беше нивно најдобро издание надвор од Меаца ( нема врска противникот, играа и со Бари па беа мизерни, или Сампдорија, Катанија и ред други ) со тоа што вчера за жал не победија поради факторот реализација.

И де дај објасни каде тоа Лео бил крив вчера ? Шанси имаа на тон, голот падна по грешка на играч кој мораше да влезе во игра, така да незнам каде згрешил вчера Лео кога мечот во нормални околности требаше да биде решен во 70та минута, тоа што се неспособни да дадат гол од пенал ситуации не една, него многу повеќе, дефакто не е кривица на тренерот.

п.с. И наврати се комотно на муабети што сум ги зборел па излегле обратно, многу ме интересира на што алудираш, ако воопшто и алудираш на нешто или тераш на памет ... пак
--- надополнето ---


Епа вчера се удри потврда на она, абе тепаме ама играта ни е тиња ...
Вчера според тој сегмент, игра, они може го изиграа и најдобриот меч надвор од Милано, ама ете, не победија.
Погодија статива, имаа уште 4 други изгледни зицер ситуации, водеа 1-0, и на крај го испија од корнер кој падна по грешка на Ранокија а потоа и на Кордоба, кој фактички беше асистент за голот на Карачиоло.
1. Те цитирав дека ти беше тој што рече после натпреварот со Џенова дека чудно ти било во еден натпревар Маикон и компанија да не се залагаат да дадат гол, демек наместена, а јас на тој цитат после натпреварот ти реков не е ништо чудно во тоа, имало и други натпревари кога навидум ’’не се залагале’’ за твој речник, и ’’не можеле’’ за мој. Вчера 1-1. Шансите у пичку матер нека одат ако не се реализираат, секој шут е потенциална шанса, затоа и не ги земај како голем репер шансите.

2. Никаде не реков дека Интер играл или не играл добро, Интер можеше да загуби, Интер кој требаше да ја декласира Бреша, ке загубеше. И на хартија и секаде 100 пати посилни од нив сме, затоа и спомнав од каде можеш ти или Ј.А да гарантирате дека не е наместена, пошо реагиравте ко со Морати чај да пиете и све знаете после натпреварот со Џенова, дека наместена... што не ја играше 1000 евра 2-1 тогаш? Затоа што со таква дрзкост го кажуваше тоа.

3. Натпреварот го гледав до 76/7 минута, после излегов дека и така веке доцнев, ама нема никаква врска ова, повекето од играта видов.

4. Лео вчера беше крив поради измените, и поради стилот кој го има, онака ’’сите сме пријатели’’. Цело време Матераци изиграваше менаџер од настрана, цело ебано време, кој кур се мисли матераци дека е? Матераци пред мечот знаел дека ке игра, ова беше толку очигледно што... затоа и се загреваше цело време, цело време ко чирлидерка си викаше и даваше инструкции, кој е МАтераци? Каде е Лео тука да го седне на клупа и да го замолчи? Измените на Лео да ги коментирам сакаш?

5. За фифа фер плеј, пред сите испадна дека ништо не си знаел, онака пред сите, иако се силеше многу. Испадна дека правилото ехеее има време пред да истапне на сила, а за тоа време Интер можеше комотно 2-3 играчи да купи.
Сеа ке речеш како можам така за Морати да зборам, па ке зборам бе, не сакаше да даде пари, тоа е тоа, не сакаше и ете сега гледаш каде сме? Немој да си рекол не можел да даде, аман. На човекот преку кур му дојде да даде пари за Интер, ама заборава дека Интер нема јаки спонзори, нема стадион свој, многу работи нема за да може сам онака од профит и работи да си купи играчи.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Лусио нема да биде подготвен за реваншот со Баерн, a најверојатно ни Милито нема да се опорави на време. :toe:
мајнд гејмс на Леонардо, мислам ќе игра Лусио. Па и да игра не ни прави некоја разлика.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
5. За фифа фер плеј, пред сите испадна дека ништо не си знаел, онака пред сите, иако се силеше многу. Испадна дека правилото ехеее има време пред да истапне на сила, а за тоа време Интер можеше комотно 2-3 играчи да купи.
Сеа ке речеш како можам така за Морати да зборам, па ке зборам бе, не сакаше да даде пари, тоа е тоа, не сакаше и ете сега гледаш каде сме? Немој да си рекол не можел да даде, аман. На човекот преку кур му дојде да даде пари за Интер, ама заборава дека Интер нема јаки спонзори, нема стадион свој, многу работи нема за да може сам онака од профит и работи да си купи играчи.
Aргументирај го ова, што тоа ништо не сум знаел и каде сум грешел, објасни, до тогаш ко што и претпоставив, тераш на памет ...
На крај краева ти си тој кој вика за купување на класа фудбалер за минатото лето, не ја, тоа со мал милион потврди ти беше аргументирано од самиот тим и од медиуми кои се врзани за Интер дека едноставно не било возможно, ти пак на фантазерскиот муабет идеш, овој требал оној требал, football manager муабет ...

Тие муабети дека Морати не сакал да инвестира во Интер терај му ги на некој кој навива за Интер после Калчополи, мене џабе ми ги вртиш тие апсурдности, човек кој не сакал да дава пари за Интер гради стадион од 400 милиони евра, па сеа иди барај си ја логиката во ова твое тврдење, ако воопшто и ја има.

За останатите точки од твојот пост, Лео беше принуден да го заменува Лусио, се знае дека прва негова замена, сакал ти или не, е Кордоба, тој згреши за голот, не згреши ниту Матераци ниту Карја. Реков, само измената на Матераци немаше логика ама таа во никој случај не влијаеше деструктивно врз тимот, ниту онаа измена на Карја која исто така беше логична, беше заменет играч мање на терен со играч од средината и се вратија на 4312 формација која всушност и ја форсира Лео од старт, а и по неговото влегување реков, имаа уште една 100% прилика во акција каде он беше 1 од главните актери ...

Затоа ова твое тврдење контра Лео нема никаква логика бидејќи што е до него, он си ја заврши работата, од старт излезе офанзивно, они имаа игра, имаа водство, имаа огромен број на шанси кои не ги реализираа со што оставија простор, каков таков, да Бреша оди на бод, факт е дека постоеше веројатност од прекин да израмнат а тој простор Интер им го подари со својата нереализација, а не со измените и со потезите на Лео од клупа.

За местенката, пак тераш муабет кој нема никаква врска ама за жал ти тоа не можеш да го сватиш, ко и она за ФФП за кое тврдиш дека сум грешел ама ете незнаеш да објасниш каде. Ти потенцирав, за разлика од мечот со Џенова, Интер со Бреша изигра одличен фудбал, и одбрана и напад со мали грешки на Ранокија кој всушност и ќе си постигнеше автогол пред голот на Бреша, сепак, они израмнија по корна направена од Ранокија и неговата несмасна реакција. Вчера сите играа, трчаа, и Снајдер, и Маикон, и Ето, и Дејо ( до израмнувањето ), вчера за разлика од првото полувреме со Џенова играа фудбал, а не беа пеколно ништо на терен кое ради реда трчкаа 45 минути и чекаа да дојде полувреме па да почнат да го прават она што и најдобро го знаат.
Од мечот со Џенова и оној вчера има разлика ко ден и ноќ, за разлика од тој меч, Интер одеше на победа од старт па се до 80та минута кога примија апсурден гол, гол кој ги уби.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
кирца да ти појаснам само 2 работи тебе
1.уште многу одамна се знај кој е шампион во италија , ко можи милан да си игра нерешено со лече оти ние да не изиграме со бреша?
2.ако се знај кој е шампион можи да се изгуби и од последниот на табелата нив ич куро не ги боли
не мислам дека е местена да не ме сватите одма за тоа, ова ти го кажувам само за да знајш дека можи да се намести и АКО ''се брка'' титула,чист пример ти се арсенал..... и мислам дека ќе земеме 3 бода од дербито
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Боби[Мкд];4149245 напиша:
мајнд гејмс на Леонардо, мислам ќе игра Лусио. Па и да игра не ни прави некоја разлика.
Прави и тоа како. Факт е дека Лусио не е во формата од минатата сезона но од Кордоба и Матераци е класи подобар. Ризик е и Киву да се игра како стопер, веќе неколку сезони игра како лев бек...
Не знам што ти значеше тоа "не ни прави разлика". Ако мислиш дека Баерн и така и така оди понатаму како да имате предост од 4-0 мислам дека не си во право. Топката е тркалезна, а ни Баерн не е тим кој импресионира со своите настапи сезонава. Знам дека шансите за Баерн да оди понатаму се многу поголеми но не е се изгубено ни за Интер.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.084
кирца да ти појаснам само 2 работи тебе
1.уште многу одамна се знај кој е шампион во италија , ко можи милан да си игра нерешено со лече оти ние да не изиграме со бреша?
2.ако се знај кој е шампион можи да се изгуби и од последниот на табелата нив ич куро не ги боли
не мислам дека е местена да не ме сватите одма за тоа, ова ти го кажувам само за да знајш дека можи да се намести и АКО ''се брка'' титула,чист пример ти се арсенал..... и мислам дека ќе земеме 3 бода од дербито
За Арсенал незнам,али за овие Лече - Милан и Бреша - Интер ги гледав двете утакмици и не беа наместени 100 посто! И Лече имаше среќа кога израмни од корнер,така израмни и Бреша! Од корнер да примиш гол не е местена работа бидејки од корнер да дојде и Турново може гол да ти даде,знам дека се мести али не си во право за некои работи верувај! Само кажи ми што ке беше Снајдер ако дадеше гол кога подоги статива или па Пандев кој демек сакаше право во голманот да гаѓа? Ке беше 0-2 ете тоа е доказ дека не беше местенка,не си во право за оваа утакмица 100 посто ти гарантирам!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не очајувајте дечки...неможе секогаш еден тим да биди при врвот и секоја година да освојува титули..можеби оваа година е пропадната но сигурен сум дека од наредната повторно ќе се вратиме на големата сцена и ќе го вратиме скудетото онаму каде што припаѓа во синоцрниот и вистиснкиот дел од Милано...то е то се надевам дека Харѓа ќе остани во тимот подолго време бидејќи не гледам со што човекот не заслужува да биди дел од овој тим..можеби не е за прв состав но за на клупа и тоа како брка работа...гледајте од таа преспектива дека сепак е офанзивен играч а не деструктивец како Дејан и Естебан..како и да е одиме понатаму.....Веќе внедела играме против лече и само победа се очекува и ништо друго!(од Баерн посекако ќе испадниме)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Дали приметувавте како Матераци од почеток почна да се загрее? Знаеше дека ке игра, му ветил Лео 100%, Лео кој сака да биде ем другар ем менаџер... Лео-Гео.
Лео знае кој човек треба да го има под контрола за да остане соблекувалната мирна, што мислиш, кој го избрка Рафа?
Зашто и на Мурињо најдобро другарче му беше Матераци, зашто знаеше дека ако него го држи мирен, цела соблекувална ќе ќути, додека со Рафа не беше така, јбг, не сите можат да лижат гз.
Додади на тоа дека и Станковиќ крена бунт зашто играл Мота пред него во финалето од СКП, мислам сериозно, тренерот одлучува, а резултатот покажува дали некој бил во право или не. Да играше Нванкво па да се буни, али Мота...
Таков тим сме, мора шампионите да ги играш, затоа се купуваат играчи за на клупа, зашто Станковиќ, Камби, Занети и Снајдер сеуште мора да играат.

:pos:

Боби[Мкд];4149245 напиша:
мајнд гејмс на Леонардо, мислам ќе игра Лусио. Па и да игра не ни прави некоја разлика.
Никој не те ебава 2% :)
И нема што тука мајнд гејмс, Ван Гал си ги подготвува играчите исто ко да игра Лусио, ова се финтички за деца, а он не е дете.
А за болдот, не не мотај, знам дека ти е криво што го дадовте...
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Прави и тоа како. Факт е дека Лусио не е во формата од минатата сезона но од Кордоба и Матераци е класи подобар. Ризик е и Киву да се игра како стопер, веќе неколку сезони игра како лев бек...
Не знам што ти значеше тоа "не ни прави разлика". Ако мислиш дека Баерн и така и така оди понатаму како да имате предост од 4-0 мислам дека не си во право. Топката е тркалезна, а ни Баерн не е тим кој импресионира со своите настапи сезонава. Знам дека шансите за Баерн да оди понатаму се многу поголеми но не е се изгубено ни за Интер.
во право си не се знае ништо 1 гол се може да смени како и да е ке биде интересно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom