Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Оваква игра каква што видовме во второ полувреме треба да ја гледаме во секој меч и тоа барем најмалце 80минути..
..против Баерн со оваква игра сигурно поминуваме, ама пак и оваа игра против Џенова не треба многу да не залажи..:toe:
Да, само што Баерн нема да ги пуштаат да им дадат лагано 5 голчиња, онака, на шала, ајде, вртете ја, или во случајот со Баерн, ајде, дадете повеќе од 1 гол и елиминирајте не ...
За разлика од Џенова, Баерн ќе игра фудбал и ќе настојуваат да го исцедат максимумот од себе, и за разлика од мечов со Џенова, епилогот со Баерн не е однапред познат.

Ова воопшто не беше репер за силата на Интер, низ нетов 1.4 беше дека Интер ќе ја врти у второ, репер ќе биде реваншот со Баерн и мечот со Милан, каде ќе се решава Скудетото.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Јасно е, од другата сезона Станковиќ и Занети на клупа.
 
R

Rigel Kent

Гостин
kakov natprevar:vozbud:.Pandev mora da go pofalam odlicen , za Eto se dokazuva deka pobudaluva koga Pazzini dava gol i toj mora da dade , dobro e toa konkurencija. Nagatomo postigna gooooool:vozbud:.Sega mora reklamiranje vo Japonija hit ke bideme. Samo Kivu malce me iznervira koga ne sakase da izleze, koj faktor e?

Odlicen natprevar za samodoverba.:)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.127
Да, само што Баерн нема да ги пуштаат да им дадат лагано 5 голчиња, онака, на шала, ајде, вртете ја, или во случајот со Баерн, ајде, дадете повеќе од 1 гол и елиминирајте не ...
За разлика од Џенова, Баерн ќе игра фудбал и ќе настојуваат да го исцедат максимумот од себе, и за разлика од мечов со Џенова, епилогот со Баерн не е однапред познат.

Ова воопшто не беше репер за силата на Интер, низ нетов 1.4 беше дека Интер ќе ја врти у второ, репер ќе биде реваншот со Баерн и мечот со Милан, каде ќе се решава Скудетото.
Па ме прочита во последниот дел од постот, дека оваа игра против Џенова и не треба многу да не залажува и да се палиме како млади мајмуни, океј е фактот дека денес ги разбивме ама мене нема ништо да ми значи оваа победа ако со Баерн бидиме елиминирани или од Милан загубиме во дербито.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
kakov natprevar:vozbud:.Pandev mora da go pofalam odlicen , za Eto se dokazuva deka pobudaluva koga Pazzini dava gol i toj mora da dade , dobro e toa konkurencija. Nagatomo postigna gooooool:vozbud:.Sega mora reklamiranje vo Japonija hit ke bideme. Samo Kivu malce me iznervira koga ne sakase da izleze, koj faktor e?

Odlicen natprevar za samodoverba.:)
Замената за Киву сакаа да ја направат бидејќи мислеа дека е готов, капут, не сакаше да излезе зашто не беше повреден па џабе да не трошат измена која всушност ќе беше и принудна.
Нејсе, од една страна криво ми е што не влезе и Коутињо, али па од друга и добро е што ете се заштити Ранокија од евентуална повреда, Коутињо ако влагаше требаше место Пацини да влезе.

Следна е инаку со Бреша гости, во Петок.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372

Еве ги јапонците, одма 2-3 страни коментари на јутуб, хахаха :tv:
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
За со Бреша мора да одмара неколку играчи,нека ги пушти Пацини и Пандев напред,а Ето нека го одмара за со Баерн... и зашто шанса да не добие и Кутињо со Бреша.:toe:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Замената за Киву сакаа да ја направат бидејќи мислеа дека е готов, капут, не сакаше да излезе зашто не беше повреден па џабе да не трошат измена која всушност ќе беше и принудна.
Нејсе, од една страна криво ми е што не влезе и Коутињо, али па од друга и добро е што ете се заштити Ранокија од евентуална повреда, Коутињо ако влагаше требаше место Пацини да влезе.

Следна е инаку со Бреша гости, во Петок.
Pred edna nedela kazav deka stravuvam za so Brescia , se nadevam gresam :).Mora da odzuvame cekor klucen e natprevarot so Milan
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Каков Кутињо, не се губете. Со најдобар состав и против Бреша, до крај во Италија секоја утакмица треба да биде како 22 Мај 2010.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
А да изгубивме каде ке бевте вие со вашите сигурни коментари сега? Дај ви се молам аман. Ако се најде дека некој со огромна сума ја играл 2-1, ама збзорувам милиони евра, пример ја играл со 10 милиони евра, е тогаш океј, а вака муабети демек на ти дај ми на некој друг да му кажете, демек и 7+ наместена била? А пак овие лицемериве од реал идат тука и зборат за наместена, што останува за реал да збориме што даде 7 гола?

Се дур нема на хартија да читам дека некој ја играл со 10 милиони 2-1 џабе е све, ако одиме така што се дешава со Ливерпул? И тоа наместено? Порто не знае ништо освен победи, и тоа наместено? Дајте аман... Џенова е ова, слаб тим, се разбудија играчите, не дека не сме ги виделе вака мизерно да играт, па сега да се чудите.
 
A

Auditore

Гостин
Момци честита победа, денес имав прилика да гледам италијанско првенство, многу ретко гледам освен дербиња, денес онака гледав од шо морав и мора да признам дека сум изненаден од играта на Интер, како и да е конечно погоди нашиов клипан.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
А да изгубивме каде ке бевте вие со вашите сигурни коментари сега? Дај ви се молам аман. Ако се најде дека некој со огромна сума ја играл 2-1, ама збзорувам милиони евра, пример ја играл со 10 милиони евра, е тогаш океј, а вака муабети демек на ти дај ми на некој друг да му кажете, демек и 7+ наместена била? А пак овие лицемериве од реал идат тука и зборат за наместена, што останува за реал да збориме што даде 7 гола?

Се дур нема на хартија да читам дека некој ја играл со 10 милиони 2-1 џабе е све, ако одиме така што се дешава со Ливерпул? И тоа наместено? Порто не знае ништо освен победи, и тоа наместено? Дајте аман... Џенова е ова, слаб тим, се разбудија играчите, не дека не сме ги виделе вака мизерно да играт, па сега да се чудите.
Сигурно претседателот на Џенова рекол ај бе наместета ја, немора да не тепате 2-1, понижете не со 5-2.

А за 7+ е најсмешно. Кој тим мести 7+ во 90та минута, што ако играчот ја утнеше таа шанса? Ете, со глава е, се е можно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom