Економски факултет (reloaded)

Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Колеги има некој овде што има управување со ризик?Ако може да ми каже до каде ке ни биде првиот колоквиум , и дали пушта списоци на предавања?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.961
Колеги има некој овде што има управување со ризик?Ако може да ми каже до каде ке ни биде првиот колоквиум , и дали пушта списоци на предавања?
87 strana :)
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Колеги дали проф. по финансиски пазари досега има пуштено список за колоквиум?
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Koga ima predavanje po MCR zasto nikade nema istaknato? Samo znam vezbi kade ima i samo na vezbi odam, a na predavanja ne sum stapnal.

--- надополнето ---

Dali vo nekoe od poslednite predavanja po ekonomika ima skrateno nekoj del sto ne treba da se uci?

--- надополнето ---

Koga i kade ima predavanja po MCR bidejki nikade nema istaknato? Jas odam samo na vezbi, a ne stapnuvam na predavanja.

--- надополнето ---

Dali vo posledno vreme nesto se skratilo od materijalot po ekonomika?
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
116
Поени од реакции
41
Ќе може ли некој да ги наброи термините, редоследот( по година, индекс, од кој до кој ден и сл) за подигање на картичките??????
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Колеги има некој овде што има управување со ризик?Ако може да ми каже до каде ке ни биде првиот колоквиум , и дали пушта списоци на предавања?
До 87 страна, залучно со трета глава, од 32 до 36 не треба да се учи. И не пушта списоци, асистентот кажа дека кога ке ги земеме картичките тогаш со нив ќе водел евиденција...
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
3
Лелеее .... Колиегииии , дај некој да казе до каде треба да се уци за Прв Колоквиум по
Инвестиционен менаџмент
Интерна ревизија
и
Ревизија
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.961
Лелеее .... Колиегииии , дај некој да казе до каде треба да се уци за Прв Колоквиум по
Инвестиционен менаџмент
Интерна ревизија
и
Ревизија
Investicionen se treba da se cita poso ne e bas ko drugive predmeti nabrojuvanki samo dava logicki prasanja na koi mor ubvo da go poznavas materijalot a ne samo nabrojuvanki ova drugovo ne sum nadelzen da ti odgovoram posto ne sum smetkovostvo
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Може ли некој од колегите што бил денеска на управување со ризик да ми каже дали кажаа нешто за колоквиумот?
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Може ли некој од колегите што бил денеска на управување со ризик да ми каже дали кажаа нешто за колоквиумот?
Не не кажа ништо посебно за колоквиумот,освен дека ке биде на 22.3(Вторник) и дека ке биде најверојатно вечерен термин после 18 часот.Само тоа го спомно за колоквиумот после предаваше
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Беше некој на предавање Информациони технологии? На зефир ја има и 5тата тема, за колоквиум заклучно со 5та тема е? :)
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Беше некој на предавање Информациони технологии? На зефир ја има и 5тата тема, за колоквиум заклучно со 5та тема е? :)
Да, со 5 глава ке е, ама немало цела да биде, ке кажел тој до каде треба да се учи т.е. за тоа ке пишувало на зефир. Бар јас така разбрав:smir:
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Некој да знае точно што се е скратено по јавни финансии?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Лелеее .... Колиегииии , дај некој да казе до каде треба да се уци за Прв Колоквиум по
Инвестиционен менаџмент
Интерна ревизија
и
Ревизија
Интерна е до 157 стр.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom