Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    25
  • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
ehehehe imavte sreka denes shto ne primivte 2/3 golaaaaaa :)))

od totenhemmmmm da ispadnete ejjjj
Ама бар покажавме дека знаеме да врземе 2-3 паса

Еве нешто интересно за читање

Само да се надополнам. Абате од натпревар во натпревар е се подобар и подобар. Детево е легитимен наследник на Кафу
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Иако го отпишав Милан уште по поразот на Сан Сиро , оваа игра што ја покажаа вечерва и оваа посветеност што ја видов послем долго време искрено ми беше ептен мило што навивам за Милан. Некогаш среќата е потребна во вакви натпревари, Тоттнам ја имаше , за жал Милан не. Нејќам а и не сакам да го критикувам Робињо иако можеше каде каде подобро да изреагира во тие две супер шанси што ги имаше али што е тука е, сигурен сум дека наредната година Милан повторно ќе иде далеку во ЛШ, како што доликува за еден тим како што е Милан. Ех само да беа некој од повредените тука , или од оние што неможат да настапуваат сигурен сум дека ќе напраевме беља али што е тука е. Презадовлен би бил и да завршиме само со скудетото на крај, што сум се повеќе и повеќе убеден откако нашиов Алегри се поправа многу на тактички план во овие две последни одиграни утакмици што само пријатно ме изненадува , па и глеам иднина за него во Милан иако бев скептик за неговиот престрој во Милан до пред еден месец.

Не му ја мислете момци прво Скудето па потоа ЛШ , така идеа работите и во минатото ... :baeh:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Жал ми е што екипа како Милан испадна од ЛШ.
Повеќе среќа во наредната сезона.
И се надевам ќе освоите Серија А.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.489
Поени од реакции
5.462
Во 2010-та година, Силвио Берлускони потрошил 34 милиони евра за накит, облека, уметнички дела, подароци во пари, кирија за изнајмени недвижнини и шопинг за неговите млади придружнички http://kajgana.com/zivot/lezetlijata-berluskoni


Е газда бе... кога се има се има :)
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Хаха тренерот да се смени!!!!!!!!! Ако се менуваат така тренери што да речеме за Венгер. 6-7 години трофеј немате помирисано.

Инаку повеќе од веројатно е дека Сидорф го изигра последниот натпревар за Милан во ЛШ. И го изигра со стил. Штета што наредната година нема да може да се израмни со Малдини со по 5 титули во ЛШ
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Хаха тренерот да се смени!!!!!!!!! Ако се менуваат така тренери што да речеме за Венгер. 6-7 години трофеј немате помирисано.

Инаку повеќе од веројатно е дека Сидорф го изигра последниот натпревар за Милан во ЛШ. И го изигра со стил. Штета што наредната година нема да може да се израмни со Малдини со по 5 титули во ЛШ
ахахахаххаах баш ќе се израмни ќе мафта со бастунот ахахаха
 
P

PewDiePie

Гостин
Кулирајте бе,ништо страшно и не очекувано не беше ова.

За утакмицата нејќам да зборам само ќе кажам дека робињо усра,ибра стандард се губи на утакмици Л.Ш. за судењето на судијата нема да коментирам зошто ќе испадне дека плачам а и нема да се смени ништо,само ќе ги потенцирам Крауч и Сандро и терминологијата покажување на картон,толку.Јанко ако не игра и следната ќе го избричам Алегри,мило ми е што Меркел си ги доби првите минути Л.Ш. фудбал,Неста не е веќе за вакви натпревари,не можеше,мака ми беше да го гледам,Мексес да беше со заби ќе го изедеше жирафана.

Најдобро нешто што видов вечерва беше Абате,дали го гледавте колку смирено играше,па во игра со глава колку се подобрил ццц неверојатно колку напредна годинава,браво.


Се на се сега ќе ми биде послатко Скудетото.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Ако размислуваме со ладна глава ова беше и очекувано,ни требаат сили за Скудето,тоа е примарна цел оваа година. Лш само можеше да не остави и без тоа.. :)
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Тоа е тоа момци...уште една година како испаѓаме многу рано од ЛШ (само да не ни се случи и на нас 9 пати по ред како на реал...не дај боже).
За утакмицата што и да се каже е џабе...одлично изигравме со оглед на тоа какви играчи имаше на располагање Алегри...Абате игра се подобро а и Пато многу се трудеше ама џабе кога немавме среќа.
Остануваме во игра уште на 2 фронта и треба да се бориме барем нив да ги освоиме...идеме даље...форца Милан!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Тотенхем изигра 20 минути и се бранеше 160 во кои организира само една единствена контра и мислам дека максимум уште 1-2 полушанси да имаше. Се немаше среќа едноставно и на двата меча се играше со крпен среден ред и јас мислам дека се даде максимумот. Чиста ебена случајност е то шо помина Тотенхем, незаслужено игра не покажаја никаква.

Крауч не смее да биди фудбалер, апсолутно во секој дуел прави фаул без ниеден исклучок и за среќа вечерва судијата то го забележа и зато не организираја ни една акција Тотенхем. Само шо тој и Сандро МОРАШЕ уште во прво полувреме да имаат жолт. Според тоа колку лесно Фламини и Пато добија жолт, незнам како овие двајца беа поштедени, катастрофална судиска одлука, не дека имаше некој голем удел ама ептен ме изнервира.

За ништо не ми е мака, само сакам да го дочекам еднаш денот кога Милан ќе се протне во Лига на Шампиони со никаква игра.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Инаку повеќе од веројатно е дека Сидорф го изигра последниот натпревар за Милан во ЛШ. И го изигра со стил. Штета што наредната година нема да може да се израмни со Малдини со по 5 титули во ЛШ
: /



Нема многу што да коментира стрикно за мечот, едино браво за оние фудбалери кои покажаа дека играат со срце...

Реднап како да го го доби на искуство Алегри.. Но сепак почнува да ми се свиѓа стилот на Алегри начинот на кој се наметна, покажа авторитет, откако дојде многу напредна тактички, учеше на грешките и со секоја следна утакмица станува се подобар. Искрено ми е криво што не стигнавме барем до 1/4 финале, според играчите кои ги "имаме" уште од старт беше за очекување да стигнеме повеќе од лани, но од една страна не искинаа повредите, а од друга страна се покажа неуиграноста на тројката Пато-Робињо-Ибра, и тројцата потфрлија (убаво некој претходно имаше напишано Инзаги > Пато+Робињо+Ибра, сам да играше во нападот повеќе ќе направаше) и кај нив лежи поголемиот дел од елиминацијата.
Но ова е само почеток на еден нов Милан (како вика Ибра: "Ми се допаѓа проектот" :pos: за другата сезона очекувам најмалку финале :)) , секако немавме сили оваа сезона да се бориме на 2 или 3 фронта, а и со потегот на клубот на трансфер пазарот јасно се даде на знаење дека приоритет е трофејот во домашното првенство, така да може да се рече колку е лоша - толку е и добра (а и за многумина очекувана) оваа рана елиминација. Воедно и разочарувањето за начинот на кој испаднавме ќе значи желба и мотив повеќе за освојување на калчото, па и купот не дека го бива за нешто, колку да се тргне тоа прашината во витрините од последниве неколку години. :pehar::pehar:

Уште со Бари викендов ќе заборавиме се кога ќе покаже "семоќниот" Ибра зошто ја дал таа изјава пред неколку дена "I'm the best !" :) - за во серија А де :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom