Мрази животни = лоша личност

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.407
Поени од реакции
7.694
Јас не сакам кучиња, ама кучињата ме сакаат мене. Дали сум нормален?!

Сакам пајаци и никогаш во животот не сум убил пајак, понекогаш добивам идеја да држам пајак во раката и да и го дадам на некоја шмизла што шета куче низ парк, ме интересира како таа би реагирала на моето дело. Јас само сакам да и подарам животинче. И пајаците си животинчиња, нели :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.732
Поени од реакции
11.997
Јас не сакам кучиња, ама кучињата ме сакаат мене. Дали сум нормален?!

Сакам пајаци и никогаш во животот не сум убил пајак, понекогаш добивам идеја да држам пајак во раката и да и го дадам на некоја шмизла што шета куче низ парк, ме интересира како таа би реагирала на моето дело. Јас само сакам да и подарам животинче. И пајаците си животинчиња, нели :)
Не, тие се ладнокрвни инсекти полни со омраза, некои видови имаат од 6-8 очи но сепак се слепи и сигурен сум, сигурен сум дека не припажаат на оваа планета :pov:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kuceto moze da te kasne,mackata moze da te izgrebe,no covekot koga ke ja otvori ustata,ke te boli poise i od kasanjeto i od grebenjeto,zivotnite nemozat da te povredat,zosto najgolemata povreda izleguva od zborot,zatoa vikaat samo decata i zivotnite se nevini,zatoa,ako ne sakas zivotno,togas zar treba li da sakas covek koj povise moze da ti donese bolka otkolku radost,srekja,ljubov......:back:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.092
“Мрази животни = лоша личност’’ е исказ што можеш да го чуеш од оние преосетливи(лигави) сопственици на домашни миленици што ти се врткаат околу нога и те лаат ничим изазвани, после, жални ликови, како вегетаријанци што ти натураат вина на глава зошто си човек и ти е во природа да јадеш месо и слични душебрижници кои горнава реченица ја сватиле толку сериозно што стварно мислат дека ги прави подобри луѓе тоа што галат разни бувари и контињерки по улица.

Животно трпам или у тањир или на Дискавери, нигде на друго место.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.732
Поени од реакции
11.997
“Мрази животни = лоша личност’’ е исказ што можеш да го чуеш од оние преосетливи(лигави) сопственици на домашни миленици што ти се врткаат околу нога и те лаат ничим изазвани, после, жални ликови, како вегетаријанци што ти натураат вина на глава зошто си човек и ти е во природа да јадеш месо и слични душебрижници кои горнава реченица ја сватиле толку сериозно што стварно мислат дека ги прави подобри луѓе тоа што галат разни бувари и контињерки по улица.

Животно трпам или у тањир или на Дискавери, нигде на друго место.
Дискавери те извади иначе че те прогласевме за лошотија.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Лицемерието е пропратна работа на несакањето(да не употребувам лош збор мразење).
Да ја сакаш мајка ти а да мразиш нешто друго - било што(на пример) е едно од најфините лицемерија.
Хахах егото и неговата сепарација од ЕДНОТО.
Да си едно со Се што постои и да го мразиш ?
Ма ајде ако е така сите се лоши луѓе. Крај на муабетот. Мразиш нешто и доволно е онака се да избрише што си добар. Мајка Тереза мразела комарци на пример. И ај сеа лоша личност е.
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Ма ајде ако е така сите се лоши луѓе. Крај на муабетот. Мразиш нешто и доволно е онака се да избрише што си добар. Мајка Тереза мразела комарци на пример. И ај сеа лоша личност е.
Majка тереза е можно да е еден од најголемите лицемери кои што живееле на оваа планета.
 
?

..........

Гостин
Да, се радуваат, пошто им служиме и како храна и како гнездо за размножување :)
Инсектите како и сите други живи суштества се вртат околу лугето поради корист, полесен начин за да опстанат, како и мачките. кучињата, така и глуфците, лебарките, мувите, комарците итн...
сите имат корист од човекот, некои како домашни миленичиња, некој како непоканети гости, сите се лежи лебу да те јадам :О
Е сега поединечно некој повеќе сака кучиња друг мачиња трет лебарки, а овие си ја фаќат гага....шо ќе и една мачка или куче да лови во природата за опстанок кога тука се лугето да ги хранат и негуваат..
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Majка тереза е можно да е еден од најголемите лицемери кои што живееле на оваа планета.
Значи, дојдовме до заклучок дека сите луѓе се лоши, ако мразат само 1 нешто а другото се прават добро, сакаат и помагаат. Така?
 
?

..........

Гостин
Лицемерието е пропратна работа на несакањето(да не употребувам лош збор мразење).
Да ја сакаш мајка ти а да мразиш нешто друго - било што(на пример) е едно од најфините лицемерија.
Хахах егото и неговата сепарација од ЕДНОТО.
Да си едно со Се што постои и да го мразиш ?
Несакањето не е еднакво на мразење..:)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
А што е лошото ако мразиш и луѓе? Сигурно имаш причина поради која би мразел некого:)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.732
Поени од реакции
11.997
Инсектите како и сите други живи суштества се вртат околу лугето поради корист, полесен начин за да опстанат, како и мачките. кучињата, така и глуфците, лебарките, мувите, комарците итн...
сите имат корист од човекот, некои како домашни миленичиња, некој како непоканети гости, сите се лежи лебу да те јадам :О
Е сега поединечно некој повеќе сака кучиња друг мачиња трет лебарки, а овие си ја фаќат гага....шо ќе и една мачка или куче да лови во природата за опстанок кога тука се лугето да ги хранат и негуваат..
Тачно, ама комарците нема да го нападнат некого и да го исцицаат ако си загрозен, или мувите да го изтапшаат...повеќето животни знаат и по некоја емоција да испуштат ако ги припитомиш.

Сега ми текна вицот за тоа кој е најдобар пријател на човекот. Ако затвориш жена и куче во гепек кој ќе се израдува кога ќе го отвориш гепекот хахахахах
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Инсектите како и сите други живи суштества се вртат околу лугето поради корист, полесен начин за да опстанат, како и мачките. кучињата, така и глуфците, лебарките, мувите, комарците итн...
сите имат корист од човекот, некои како домашни миленичиња, некој како непоканети гости, сите се лежи лебу да те јадам :О
Е сега поединечно некој повеќе сака кучиња друг мачиња трет лебарки, а овие си ја фаќат гага....шо ќе и една мачка или куче да лови во природата за опстанок кога тука се лугето да ги хранат и негуваат..
Човекот има поголема корист од кучето,отколку кучето од него.

Песот е чувар на куќа,имот,може да биде и офчар,телохранител,човекот има корист од питот го пушта во борби,печали пари.

Човекот ја пушти Лајка горе да види како реагира живо битие,Лајка умре од стрес,изгладнетот и висока температура.Хаскито ја трчаше само цела Аљаска за да донесе лек на -50 степени.Стаби спаси 10тици американци војници од заседа,а како награда доби да ги лиже тањирите и да ги глода коските после оброците на војниците.Белгиските офчари се користеа за уништување тенкови во ww2.Швајцарскиот офчар од корист спаси неколку луѓе од лавина.Хачи од корист дремеше 9 години на железничка станица,а и легендарната џукела живееше до гробот на стопанот каде и пцоиса.Питот од Америка од корист го нападна гангстерот за да го спаси својот газда каде и ја изгуби едната предна нога.

Не збори дека кучињата од корист живеат со луѓето кога немаш поима за некои работи што се имаат случено каде што се гледа кој од кого има корист.
 
?

..........

Гостин
Човекот има поголема корист од кучето,отколку кучето од него.

Песот е чувар на куќа,имот,може да биде и офчар,телохранител,човекот има корист од питот го пушта во борби,печали пари.

Човекот ја пушти Лајка горе да види како реагира живо битие,Лајка умре од стрес,изгладнетот и висока температура.Хаскито ја трчаше само цела Аљаска за да донесе лек на -50 степени.Стаби спаси 10тици американци војници од заседа,а како награда доби да ги лиже тањирите и да ги глода коските после оброците на војниците.Белгиските офчари се користеа за уништување тенкови во ww2.Швајцарскиот офчар од корист спаси неколку луѓе од лавина.Хачи од корист дремеше 9 години на железничка станица,а и легендарната џукела живееше до гробот на стопанот каде и пцоиса.Питот од Америка од корист го нападна гангстерот за да го спаси својот газда каде и ја изгуби едната предна нога.

Не збори дека кучињата од корист живеат со луѓето кога немаш поима за некои работи што се имаат случено каде што се гледа кој од кого има корист.
Од корист се добивале храна, човекот им ја дал....

Туку зошто никој не ги споменува магарињата? па тие толку многу во минатото имаат придонесено за селаните и земјоделците, зошто никој не чува магаре и не обожава магариња??

Животните кои ни служат како храна, свињи, кокошки, пилиња, риби итн.....што со нив??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom