Мрази животни = лоша личност

H

HITCH

Гостин
Мачките се како жените, ти се умилкуваат само ако имаат интерес. Не знаат за вистинска љубов како кучињата :)
Магус, Мери оште не е за давајне, ама тебе ни сестра и` не ти ја давам, оти вака богохулиш! :pos: :pos: :pos:

П.С. Јас не се пронаоѓам во твојот пост, ама не можам да речам дека на светов нема лоши луѓе. Секој си одговара за делата кои ќе си ги стори! Јас убаво си кажав дека шмизлење кај мене не поминува. :pos: :pos: :pos:

На темава:

Ај сега и малку да ја прошириме темава! Оние кои убиваат комарци, муви или мравки се сериски убијци?! И тие живуркаат, а некој ги убива.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
ти нешто слично на ова.. "што повеќе ги запознавам луѓето се повеќе ги сакам животните" ))) ...немора да значи ако не ги сакаш животните дека си лоша личност тоа е тоа
Тоа на статус два пати ми се чини го стаив :) Иначе секако дека нема никаква поврзаност со сакањето/нејќењето кучиња и добрината/лошотијата на личноста. Не се сите луѓе исти, секако. Некои се плашат од кучиња, па не значи дека би ги искасапиле.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Ај сега и малку да ја прошириме темава! Оние кои убиваат комарци, муви или мравки се сериски убијци?! И тие живуркаат, а некој ги убива.
А уште поголем парадокс, убиваш болви за да го спасиш кучето или мачето! Што си? :) Ајде сега де?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Истото што би бил коа би ги требел вошките на син/ќерка ти што ги набавила од градинка. Родител и тоа грижлив
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.081
Поени од реакции
10.802
Тоа на статус два пати ми се чини го стаив :) Иначе секако дека нема никаква поврзаност со сакањето/нејќењето кучиња и добрината/лошотијата на личноста. Не се сите луѓе исти, секако. Некои се плашат од кучиња, па не значи дека би ги искасапиле.
ахам разбирам...љубете се, множете се :smir: ова за луѓето (да не се замеруваме ради тоа ако некој ги сака или несака животинките) ...ова може да се каже дека е лоша особа ...како мали неколку другари додека си игравме еден од нас најде мали мачиња зема ископа дупка ги стави внатре и со голем камен ги поклопи буквално:icon_conf
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.734
Поени од реакции
12.009
А уште поголем парадокс, убиваш болви за да го спасиш кучето или мачето! Што си? :) Ајде сега де?
Видиш парадокс. Ова захтева подлабока филосовска расправа хаххахаха

--- надополнето ---

Магус, Мери оште не е за давајне, ама тебе ни сестра и` не ти ја давам, оти вака богохулиш! :pos: :pos: :pos:

П.С. Јас не се пронаоѓам во твојот пост, ама не можам да речам дека на светов нема лоши луѓе. Секој си одговара за делата кои ќе си ги стори! Јас убаво си кажав дека шмизлење кај мене не поминува. :pos: :pos: :pos:

На темава:

Ај сега и малку да ја прошириме темава! Оние кои убиваат комарци, муви или мравки се сериски убијци?! И тие живуркаат, а некој ги убива.
Оф: ја ги сакам жените такви какви шо се СИТЕ! :back:

Ама инсектите не се радуваат кога ќе те видат, не се милуваат затоа е оправдано нивно масовно убивање, тие како од пеколот да се излезени :)

Иначе навистина, за да убиеш или малтретираш или мразиш животинка која те сака и се радува кога ќе те види треба треба нешто да не е во ред со тебе...сериозно.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Ама инсектите не се радуваат кога ќе те видат, не се милуваат затоа е оправдано нивно масовно убивање, тие како од пеколот да се излезени :)
Е како не се радуваат? Колку кучиња или мачиња ти рипаат, а колку муви или комарци... па ти види кој повеќе ти се радува...
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.734
Поени од реакции
12.009
Е како не се радуваат? Колку кучиња или мачиња ти рипаат, а колку муви или комарци... па ти види кој повеќе ти се радува...
Да, се радуваат, пошто им служиме и како храна и како гнездо за размножување :)
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Mеази животни=се мрази сам себе си.
Тоа би бил правиот наслов на темава.
 
A

Auditore

Гостин
Тоа се живи глупости, не смее според ова да се генерализира, никако.
Еве јас несакам животни но не ги ни мразам па тоа не значи дека сум лоша личност, а под лоша личност се подразбираат уште 101010101 други работи, така да оваа констатација нималку не држи вода.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Mеази животни=се мрази сам себе си.
Тоа би бил правиот наслов на темава.
Тоа е веќе за луѓето кои се говеда. :)

Иначе, омразата е нешто друго од тоа да убиваш животни. Така нареченото хејтање има разлика од желбата за смрт на животните.

Еве пример, за кој било човек. Нема везе причината што има вродена фобија од кучиња или пак што му смета мирисот на другите животни. А и покрај тоа што донира крв, дава пари на скитници, иде кај бабите свои на посета, ја сака мајка му, само тоа што мрази животни го прави лош човек. Е брао.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.734
Поени од реакции
12.009
Тоа се живи глупости, не смее според ова да се генерализира, никако.
Еве јас несакам животни но не ги ни мразам па тоа не значи дека сум лоша личност, а под лоша личност се подразбираат уште 101010101 други работи, така да оваа констатација нималку не држи вода.
Значи, ти не сакаш ама не ги мразиш, овде се зборуе за мразачи лоши :)
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Тоа е веќе за луѓето кои се говеда. :)

Иначе, омразата е нешто друго од тоа да убиваш животни. Така нареченото хејтање има разлика од желбата за смрт на животните.

Еве пример, за кој било човек. Нема везе причината што има вродена фобија од кучиња или пак што му смета мирисот на другите животни. А и покрај тоа што донира крв, дава пари на скитници, иде кај бабите свои на посета, ја сака мајка му, само тоа што мрази животни го прави лош човек. Е брао.
Лицемерието е пропратна работа на несакањето(да не употребувам лош збор мразење).
Да ја сакаш мајка ти а да мразиш нешто друго - било што(на пример) е едно од најфините лицемерија.
Хахах егото и неговата сепарација од ЕДНОТО.
Да си едно со Се што постои и да го мразиш ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom