Фан Клуб: Јувентус

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Еве од мене празнично еден совет со кој ќе си ја намалите нервозата. Кај мене успеца дефинитивно. :)
Помирете се со тоа дека Јувентус не е тој истиот што беше пред Калчополи. Дека со овие играчи кои се сега во тимот и целиот екипаж околу нив од тренер до претседател толку можеме. Плус тука се и судиите како и ставот на противничките екипи кон нас,a да не ги заборавиме и парите .Јас така си правам вчерашниот нерешен резултат посфатлив. Истото што би можеле да го направат и играчите на Арсенал и да сфатат дека со тие млади играчи и политиката на Венгер да не носи ѕвезди во тимот или навивачите на Ливерпул, тим кој пред 8-9 години константно се бореше да игра во УЕФА Купот.
Не е за фалење, ама неколку утакмици и точно ги прогнозирам. Врв ми беше со Удинезе. Од кога дадовме гол си реков браво супер ама ај сега да видиме кога ќе примиме гол. А од кога примивме знаев дека ќе примиме уште еден и тоа се случи. Можеби пак јас сум малерот. :)

П.С Христос Воскресна !!!
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
OFICIJALNO Marota izjavi deka Buffon saka da go napusti Juventus
http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=47840
За секој играч ќе помислам дека сака да го напушти Јуве , ама БУФОН и ДЕЛ ПИЕРО просто не можам да верувам , зашто и кога паднаја во втора лига јувентус буфон сеуште беше тука па сеа да си оди... ТОј е легенда на Јувентус ИКОНА и шо не... Не мора да пишувам овде цитати си знајте вие самите фанови..:smir:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
никој не е вечен - па ни Буфон .... работите се одвиваат така да многу тешко дека за брзо време клубот ќе створи тим кој ќе биде конкурентен за првите места дома и во европа ..... Буфон е шампион и нормално дека не можи да продолжи во ваква средина.....или ќе се зафати некој сериозно за оваа работа,да створи тим за респект = многу пари или нека му е со среќа на Буфон :smir:
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Јас би сакал да остане во Јуве до крај на кариерата.Ке видиме што одлучил Буфон а и доколку решил да замине треба да го почитуваме тоа тој сепак е легенда на клубот ...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
OFICIJALNO Marota izjavi deka Buffon saka da go napusti Juventus
http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=47840
Нека оди фала за се што напраи иако не е официјално бар него не треба да му се лутиме остана кога беше најпотребно не избега како други а друиве скапани можат да се пакуваат исто!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.352
Нека оди фала за се што напраи иако не е официјално бар него не треба да му се лутиме остана кога беше најпотребно не избега како други а друиве скапани можат да се пакуваат исто!
Буфон остана во најтешкиот момент на клубот од формирањето на клубот.Најдобриот светски голман играше во втора лига,и не се одлучи да го напушти клубот како тие што го напуштија. Секое лето се шпекулира дека Буфон ќе си заминува од Јувентус и на крајот сепак останува.

Ако е вистинита изјавата на агентот,тогаш воопшто не е добар начинот на кој Буфон побара да си замини од клубот - преку агентот во интервју за Sky Sport,и на 4 кола до крајот од сезоната.Требаше да почека да заврши сезоната,и требаше тоа да го направи без вакви изјави на неговиот агент по медиумите.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Буфон ми е најомилениот играч од Јувентус, ќе ми биде многу мака доколку го напушти клубот :(
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Буфон остана во најтешкиот момент на клубот од формирањето на клубот.Најдобриот светски голман играше во втора лига,и не се одлучи да го напушти клубот како тие што го напуштија. Секое лето се шпекулира дека Буфон ќе си заминува од Јувентус и на крајот сепак останува.

Ако е вистинита изјавата на агентот,тогаш воопшто не е добар начинот на кој Буфон побара да си замини од клубот - преку агентот во интервју за Sky Sport,и на 4 кола до крајот од сезоната.Требаше да почека да заврши сезоната,и требаше тоа да го направи без вакви изјави на неговиот агент по медиумите.
Ако тој реши да напушти ќе напушти таков и е договорот нели на крај тешко дека срце ќе му даде да си оди ама кај и да оди нема да биде исто како од почеток да почнува нема да ја има истата почит од навивачите како што ја има во Јуве
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.352
Ако тој реши да напушти ќе напушти таков и е договорот нели на крај тешко дека срце ќе му даде да си оди ама кај и да оди нема да биде исто како од почеток да почнува нема да ја има истата почит од навивачите како што ја има во Јуве
Буфон е најдобриот голман на светот,и секаде ќе добива почит.

Но,ако се одлучи да премине во Рома,тим кој после Интер е најомразен од навивачките групи на Јувентус,Буфон ќе изгуби многу од тоа што успеал да го направи во дресот на Јуве.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Буфон е најдобриот голман на светот,и секаде ќе добива почит.

Но,ако се одлучи да премине во Рома,тим кој после Интер е најомразен од навивачките групи на Јувентус,Буфон ќе изгуби многу од тоа што успеал да го направи во дресот на Јуве.
Тоа ми беше поентата не дека нема да има почит ама друг тип на почит :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Што читам? Не ми се верува....Џиџи на овој начин не би се разделил од Јуве...Верувајте ,ова ке биде демантирано уште утре.... Или е едноставно вршење притисок над управата, доведете класа играчи, или и тоа што вреди ќе си замине... Гарант
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
После она вчера сувишен е секаков коментар :kesa:

Мислам дека екипа како Катанија (кој од следната сезона по се изгледа ќе игра во Серија Б) ваков камбек може само против нас да направи.
Али ај,после овие две катастрофални сезони,ништо не може да ме изненади кога е во прашање Јувентус.Па некако не ни дозволив да ми го расипат Велигденов

Највеќе ми е жал за Дел Пиеро,кој вчера повторно испишуваше историја,али на крај си отиде со кисела фаца и не ни успеа да му се израдува на новиот рекорд

Имено со неговите два погодока вчера,достигна до бројката 283 гола во дресот на Јувентус,со што го помина Меаца и стана играч со највеќе голови во Италија во еден ист дрес.GRANDE ALEX...SEI LA NOSTRA UNICA VITTORIA IN QUESTA SQUADRA




На почетокот од кариерата го достигна врвот во Европа со подигањето на пехарот во ЛШ,а сеа со истиот тим се бори за ЛЕ.Не заслужува крајот од кариерата да го помине во ваков беден Јувентус,али тоа е.:toe:

П.С Христос воскресе!!! Среќни велигденски празници бјанконери :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom