Фан Клуб: Јувентус

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Дечки ќе пишам пак.Има ли некој заинтересиран за турнирот меѓу фан клубови шо се организира.Иам контакт со некои членови шо ќе играат ама некој друг сака ли или да си бараме други играчи шо се фанови на јуве???
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Дечки ќе пишам пак.Има ли некој заинтересиран за турнирот меѓу фан клубови шо се организира.Иам контакт со некои членови шо ќе играат ама некој друг сака ли или да си бараме други играчи шо се фанови на јуве???
Ejj a ke si napravime maici ili sekoj ke si dojde so od juve dres :)
jas mislam deka bolje e maicii neso ke iskombinirame :)
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Ejj a ke si napravime maici ili sekoj ke si dojde so od juve dres :)
jas mislam deka bolje e maicii neso ke iskombinirame :)
Ако сакате мајци може да направиме.Ќе си купи секој мајца и ќе идеме ќе прашаме во дебар маало прават во тие шо се фирмите за принтање.Идеја за мајци кажувајте,ама прво да собереме играчи.:smir:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Ако сакате мајци може да направиме.Ќе си купи секој мајца и ќе идеме ќе прашаме во дебар маало прават во тие шо се фирмите за принтање.Идеја за мајци кажувајте,ама прво да собереме играчи.:smir:
Da Da Prvo ekipa da sklopime pa posle ke se dogovarame za maici :)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Дечки ќе пишам пак.Има ли некој заинтересиран за турнирот меѓу фан клубови шо се организира.Иам контакт со некои членови шо ќе играат ама некој друг сака ли или да си бараме други играчи шо се фанови на јуве???
Не сум во тек со ова. Кога? Каде? :)
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Не сум во тек со ова. Кога? Каде? :)
па има тема за ова во фудбал http://forum.kajgana.com/showthread.php?54657-Фан-Клуб-Фудбалска-пресметка-КГН/page7

Сега за сега сме 4 души јас,Juventus_M и уше 2 дечки шо не се членови ан форумот.Ова не е само за фан клубови од кајгана туку општо за фан клубови од македонија.Така да да не дојде до забуни ако има некој шо не е член на форумов.Пишете тука да се собереме да ги растртиме другие.10 души максимум треба.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
И јас сум за, меѓутоа не сум од Скопје и ако може да добивам совреме било какви информации за да можам да потврдам/откажам присуство навреме.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
па има тема за ова во фудбал http://forum.kajgana.com/showthread.php?54657-Фан-Клуб-Фудбалска-пресметка-КГН/page7

Сега за сега сме 4 души јас,Juventus_M и уше 2 дечки шо не се членови ан форумот.Ова не е само за фан клубови од кајгана туку општо за фан клубови од македонија.Така да да не дојде до забуни ако има некој шо не е член на форумов.Пишете тука да се собереме да ги растртиме другие.10 души максимум треба.
Ја сум сигурен бе нели ти пишав само треба формално да се договориме коа ќе имаш сигурни информации!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе браќа планирајте ме и мене !! Јас ќе бидам Џовинко пошто сум низок имам 170 цм .. Така да не ми се смејте хахахахахаха
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Луѓе што мислите за шпекулацијата буфон аут- џеко ин?Џеко е играч кој премногу ни треба а и буфон исто така ама сторари е одличен на голот годинава така да...Не сакам буфон да си замине ама многу си заминале од кај нас и пак сме опстанале а за буфон многу се зборува и има големи шанси тој трансфер да се случи кога тогаш.Ме интересираше дали мислите дека вреди да се жртвува буфон за напаѓач доколку се жртвува.Зашто ако буфон сака сам да си замине тогаш тоа е друга приказна и немаме избор.Многу ни помогна и ако стварно сака да оди во јунајтед мислам дека тимот треба да му го овозможи тоа зашто е буфон еден од најзаслужните за нашето враќање овде кај што сме.Љубовта кон јуве ја покажа кога најмногу му требаше ама секој човек во животот понекогаш помислува и на самиот себеси.Ако навистина сака тогаш треба да му го овозможат нашите тоа и мислам дека џеко би бил најпаметниот избор каде би ги вложиле тие пари од буфон.Ама во никој случај не се сложувам дека буфон вреди САМО 20 милиона.Ако Џеко е 30, Ди Марија 40, Бејл 50 жими Qров буфон да го дадеме за ебани 20 милиона.
нема потреба брате бјанконеро,иаме пари за Џеко а Буфон не смее да се дава нигде

Абе браќа планирајте ме и мене !! Јас ќе бидам Џовинко пошто сум низок имам 170 цм .. Така да не ми се смејте хахахахахаха
прцул а?:):) мала шала

ја не сум у можност иначе ја сум Камора:) али по играта поише сум како Касерес,десен бек кинам!!:pos2:
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Ако сакате мајци може да направиме.Ќе си купи секој мајца и ќе идеме ќе прашаме во дебар маало прават во тие шо се фирмите за принтање.Идеја за мајци кажувајте,ама прво да собереме играчи.:smir:
идејата ти е одлична ,убаво е да се договорите.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
нема потреба брате бјанконеро,иаме пари за Џеко а Буфон не смее да се дава нигде



прцул а?:):) мала шала

ја не сум у можност иначе ја сум Камора:) али по играта поише сум како Касерес,десен бек кинам!!:pos2:
Мало мало али ко брзи воз :vozbud:
 

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37
Epa slusheajte me ubajni moi........... jas voopshto ne sakam da navredam nitu eden..... ali ce pcujam najmnogu po site so se osudvaat da zbornat protiv naasiot juve!!!!!!
KLETNICI PROKLETI aj ebette se vo gazo i da ynajte deka JUVENTUS ce rascveta fok oFFFF
 

Kajgana Shop

На врв Bottom