Омилен/и DJ-и ?

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Potpisot ti e ok. Darknes....u darknes si za Djive. Sho se bolje Goce ili SLave? So takvoto da ne vrtat?? Probaj napravi premin od edna na druga traka bez ni malce da se oseti toa, probaj da ja pogodis muzikata za nekolku iljadi lugje,probaj da dignes atmosfera,probaj da iskomuniciras so publikata bez nieden zbor....Imas protiv Djte,ok,tvoja rabota si e toa ama nemoj bez veze da pisuvas. Odgovori na temata i diskutiraj za toa koj DJ spored tebe e najdobar,ne ispravaj krivi drini ovde.
Секој втор може да напраи прелаз од една до друга трака, тоа е најмала работа кај DJ-ите, тоа е најлесното нешто. Особено у музика као шо праат Армин и Тиесто. И верувај ми за ова.
Далеку е потешко да напраиш прелаз на ДнБ траки него на Транс траки.
А за кревањето публика. Дрвење ташаци. Шо не ме крене мене на негова журка?
У право си, зашо не припаѓам таму.
Он крева на нозе илјадници луѓе, не дека им ја погодил музиката, туку они дошле на транс, и он им пушта транс, јака филозофија а?
Ја ко идам на ДнБ жур, незнам колкав СКОТ треба да биде Славе или Game-over за да не ме крене, стварно незнам.
А шо има боље Гоце од Армин? Нешо шо армин никад нема да го има, ненормално ебено скречање.

Oлабави малце ..многу си уфуран ..и после не викаш дека си буквалиста .. преку к*р ако викаме некој артист или дј ..што добиваш тука ти или било кој уопште...исти к*р разно паковање .кога веќе некој оди на журка ..ќе се забавува или ќе дреме како ќуран во некој ќош размислувајќи дали е овој дј или артист ...
А коа мислиш на боранија викаш грав или викаш боранија?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
Секој втор може да напраи прелаз од една до друга трака, тоа е најмала работа кај DJ-ите, тоа е најлесното нешто. Особено у музика као шо праат Армин и Тиесто. И верувај ми за ова.
Далеку е потешко да напраиш прелаз на ДнБ траки него на Транс траки.
А за кревањето публика. Дрвење ташаци. Шо не ме крене мене на негова журка?
У право си, зашо не припаѓам таму.
Он крева на нозе илјадници луѓе, не дека им ја погодил музиката, туку они дошле на транс, и он им пушта транс, јака филозофија а?
Ја ко идам на ДнБ жур, незнам колкав СКОТ треба да биде Славе или Game-over за да не ме крене, стварно незнам.
А шо има боље Гоце од Армин? Нешо шо армин никад нема да го има, ненормално ебено скречање.



А коа мислиш на боранија викаш грав или викаш боранија?
:pos: која ти е целта на муабетот ..ја ти пишав претходно што мислам и објаснив .. не приметуваш дека само ти се најде да ја отераш темава оф-топик а и мене ме повлече натака :nesum: ..еве си пиша за тебе Славе и Гоце се најдобри ..што те мачи ако сите други пишале некој други .. дај молим те /боранија - грав ..такво тупење у философија и психологија ... ако се фаќаме вака за секоја тема ни нема крај ..во место ќе тапкаме :toe:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
:pos: која ти е целта на муабетот ..ја ти пишав претходно што мислам и објаснив .. не приметуваш дека само ти се најде да ја отераш темава оф-топик а и мене ме повлече натака :nesum: ..еве си пиша за тебе Славе и Гоце се најдобри ..што те мачи ако сите други пишале некој други .. дај молим те /боранија - грав ..такво тупење у философија и психологија ... ако се фаќаме вака за секоја тема ни нема крај ..во место ќе тапкаме :toe:
Темава е 30 страни у офтопик, а ја пробувам некако да ја стаам у онтопик.
Со оглед дека оценувате артисти наместо ДЈ-и..
Шо сеа, треба метал бендови да стаам тука како најдобри ДЈ-и?
Незнаете шо е ДЈ, а оценувате, овој бил најдобар, оној бил најдобар..
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
Темава е 30 страни у офтопик, а ја пробувам некако да ја стаам у онтопик.
Со оглед дека оценувате артисти наместо ДЈ-и..
Шо сеа, треба метал бендови да стаам тука како најдобри ДЈ-и?
Незнаете шо е ДЈ, а оценувате, овој бил најдобар, оној бил најдобар..
Општ поим ти е кога се спомнува ДЈ повеќето да мислат за некој кој се занимава со електронска музика .. темава не е оф-топик според тоа .. тој што ја поставил знаел што прашува и тие што одговараат знаат за што е темата .. лош пример ти е ова со металот и дј ..освен електронска музика и хип-хоп не гледам друг правец поврзан со ова ..кога доаѓа некој на журка не вика ..кој артист ќе настапува сега ..него кој дј ќе пушта музика ... не е битно да навлагаме што е дј ...исто како да навлагаме кога ќе го наречеме некој Копиле ..а уствари да тупиме што всушност е копиле .. нема посебна цел муабетот ..а и незнам кој ту курац на темава ..да докажеш дека насловот не е во ред .. ги заболе нив за тоа исто како и мене
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Секој втор може да напраи прелаз од една до друга трака, тоа е најмала работа кај DJ-ите, тоа е најлесното нешто. Особено у музика као шо праат Армин и Тиесто. И верувај ми за ова.
Далеку е потешко да напраиш прелаз на ДнБ траки него на Транс траки.
А за кревањето публика. Дрвење ташаци. Шо не ме крене мене на негова журка?
У право си, зашо не припаѓам таму.
Он крева на нозе илјадници луѓе, не дека им ја погодил музиката, туку они дошле на транс, и он им пушта транс, јака филозофија а?
Ја ко идам на ДнБ жур, незнам колкав СКОТ треба да биде Славе или Game-over за да не ме крене, стварно незнам.
А шо има боље Гоце од Армин? Нешо шо армин никад нема да го има, ненормално ебено скречање.
Zoso ondak ne e sekoj vtor jak dj? Druze,ako imas protiv elektronska muzika ne ja opteretuvaj temava.Sam si kaza,ne pripagjas tamu zatoa olabavi. I btw, skrecanje u trans??????? Pi*ku materna zosto idam na takvi zurki koga nema ebeno skrecanje?!?!?!? Goce cekaj me!!!!!!!
 

quasar

anjunaboy
Член од
6 септември 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
Above & Beyond no.1

си имаат свој стил дечките и си прават партали...

друже 2009 сме не 2003 или периодот кога тиесто беше тхе бест (ако и тогаш беше тхе бест) така да сега од тиесто нема ни Т во транс музиката. Кога некој ќе почни да прави траки со Нели Фуртадо тогаш се знае кај припаѓа, не во трансот
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Zoso ondak ne e sekoj vtor jak dj? Druze,ako imas protiv elektronska muzika ne ja opteretuvaj temava.Sam si kaza,ne pripagjas tamu zatoa olabavi. I btw, skrecanje u trans??????? Pi*ku materna zosto idam na takvi zurki koga nema ebeno skrecanje?!?!?!? Goce cekaj me!!!!!!!
Добро, и ја конктрам некад ради реда, ама не се резилам ко тебе.
Кај спомнав скречање у транс, молим те?
И ако хејтам тардирани ДЈ, не значи дека не слушам електронска музика.
На крај краева, мејнстрим ми е ДнБ у задњиве 3 години..
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Добро, и ја конктрам некад ради реда, ама не се резилам ко тебе.
Кај спомнав скречање у транс, молим те?
И ако хејтам тардирани ДЈ, не значи дека не слушам електронска музика.
На крај краева, мејнстрим ми е ДнБ у задњиве 3 години..
A a a шо праиш?? Хејташ? колку имаш? 12?
А шо има боље Гоце од Армин? Нешо шо армин никад нема да го има, ненормално ебено скречање. МОже специјалка една за тебе да напраи на некоја журка ако го удостоиш да отидеш па да скречне нешо. Држи си се до мејнстримот,пушти си и слушај си пошо другово не ти иде.
 
?

..........

Гостин
Свен Вебер...Марко Карола ...Канзиани........

А најдобар според мене е Карл Кокс:party3:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
A a a шо праиш?? Хејташ? колку имаш? 12?
А шо има боље Гоце од Армин? Нешо шо армин никад нема да го има, ненормално ебено скречање. МОже специјалка една за тебе да напраи на некоја журка ако го удостоиш да отидеш па да скречне нешо. Држи си се до мејнстримот,пушти си и слушај си пошо другово не ти иде.
Ме праша шо има боље Гоце од Армин.
Ти кажав.
Гоце знае да скреча. Нешто што е карактеристика за хип-хоп ДЈ, и воопшто за ДЈ.
Армин може?
Неможе.
Шо може да праи?
Да стисне плеј и икуалајз, да напраи боза премин од една у друга трака, и WOOOOOOOOOW ДиЏејов е НАЈБОЉИ У СВЕТ! Растури журкава еј! Незнаеш како со стил стисна плеј и ги пушти траките! Абе лудило! Гениј! Змај! Копчето толку мало а он го погаѓа од Прва! Daaaaaamn d00d!
Еј чекај, им ја погодил музиката на илјадници шо дошле НА НЕГОВА ЖУРКА. Нормално дека ќе им ја погоди, коа ЗНААТ на шо дошле! Треба да е СКОТ да утне нешо.
А тоа какви траки праи, ВРСКА НЕМА со тоа каков DJ-e, што е всушност насловот на темата.


А коа сме више кај DJ-и
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Ме праша шо има боље Гоце од Армин.
Ти кажав.
Гоце знае да скреча. Нешто што е карактеристика за хип-хоп ДЈ, и воопшто за ДЈ.
Армин може?
Неможе.
Шо може да праи?
Да стисне плеј и икуалајз, да напраи боза премин од една у друга трака, и WOOOOOOOOOW ДиЏејов е НАЈБОЉИ У СВЕТ! Растури журкава еј! Незнаеш како со стил стисна плеј и ги пушти траките! Абе лудило! Гениј! Змај! Копчето толку мало а он го погаѓа од Прва! Daaaaaamn d00d!
Еј чекај, им ја погодил музиката на илјадници шо дошле НА НЕГОВА ЖУРКА. Нормално дека ќе им ја погоди, коа ЗНААТ на шо дошле! Треба да е СКОТ да утне нешо.
А тоа какви траки праи, ВРСКА НЕМА со тоа каков DJ-e, што е всушност насловот на темата.


А коа сме више кај DJ-и
ХАХАХХАХА кое срање е овој бе :pos::pos::pos::pos::pos: кај му дале прсти на овој да микса лелее :tapp:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
хаххахахха ова онака од ракав си го тресна или престана да го слушаш тиесто па нема т а???
а аргументи камо???
еве ти официјални аргументиhttp://www.thedjlist.com/
armin van buren ма дај не заебавај на мал прст не му се фаќа на тиесто
тиесто бил и ќе биде само ти поинаку сеа ги глеаш работите затоа така ти се чини:helou:
Друже глеам на доста луѓе им солиш памет на форумов. Една работа да те прашам... Ај кажи ми во што е боље Тиесто од Армин? Или така било пишано на некоја листа па ти си прочитал и постирал тука. Одговори ми на прашањето дека искрено жими се не знам јас зошто Тиесто е боље од Армин па сакам да ми објасниш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom