Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Ќе даде поправен...само не ти се важи стручниот труд и да коа ќе се полага испит тогаш ќе биде поправниот!!!А знаете за менаџмент дали има поправен? И дали има скрипта нешто на кратко за Однесување на потрошувачите?
менаџмент поправен има на вториот колоквиум, на ист датум со испитот (27ми јан.) е сега, има истакнато список на огласна кој оди на втор поправен, а кој на цел испит, но како што забележав дали имаше макс. 5 кои одат на цел испит, тоа се оние кои ги пуштал проф/асистентот со помалку од 38 бодови од првиот да одат на втор, а и на вториот имаат значително помалку од границата.
ако е според минатогодишниот принцип, сите студенти ја добиват испитната комбинација, а оние кои се на поправен ќе им биде кажано да решават само прашања од вториот колоквиум. И мислам дека е само за 6ка.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Кога веке зборите за менаџмент, да ве прашам тие што сте на испит. Почнавте ли да го спремате веке и на кој начин учите, дали се на памет, мене невозможно ми се гледа толку материјал напамет да се научи, нема шанси да запомниш се ако е начинот на прашањата ист како на колоквиумите..:nesvest:Пишете...позз
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Кога веке зборите за менаџмент, да ве прашам тие што сте на испит. Почнавте ли да го спремате веке и на кој начин учите, дали се на памет, мене невозможно ми се гледа толку материјал напамет да се научи, нема шанси да запомниш се ако е начинот на прашањата ист како на колоквиумите..:nesvest:Пишете...позз
На памет само набројувања, текстот ти е непотребен и не признава синоними! Значи од збор до збор како што е во книгата.
Жалам, тоа е.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
менаџмент поправен има на вториот колоквиум, на ист датум со испитот (27ми јан.) е сега, има истакнато список на огласна кој оди на втор поправен, а кој на цел испит, но како што забележав дали имаше макс. 5 кои одат на цел испит, тоа се оние кои ги пуштал проф/асистентот со помалку од 38 бодови од првиот да одат на втор, а и на вториот имаат значително помалку од границата.
ако е според минатогодишниот принцип, сите студенти ја добиват испитната комбинација, а оние кои се на поправен ќе им биде кажано да решават само прашања од вториот колоквиум. И мислам дека е само за 6ка.
Да, само за 6ка е поправниот ништо не влијае, ни семинарска, ни список, ни презентација...

А, да не му се наоѓаат на некој комбинации, прашања ФИНАНСИСКО СМЕТКОВОДСТВО за испит (само не тие што се во Либро зошто ништо немаше од таму) ?!?!?!
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Да, само за 6ка е поправниот ништо не влијае, ни семинарска, ни список, ни презентација...

А, да не му се наоѓаат на некој комбинации, прашања ФИНАНСИСКО СМЕТКОВОДСТВО за испит (само не тие што се во Либро зошто ништо немаше од таму) ?!?!?!
Провери во збирката по финансиско , таму може нешто да најдеш .... Инаку на испит само книжења ке има или и теорија?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Провери во збирката по финансиско , таму може нешто да најдеш .... Инаку на испит само книжења ке има или и теорија?
Не знам...Мислам дека ќе има и нешто тероија и од тие фините задачи како на првиот колоквиум !
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
ве молам нека ми пише некој што има положено интернет маркетинг! :)
 
Член од
5 јануари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Пробај, ама Зорица да ја најдеш тешко, не се наоѓа лесно таа, ја нема никогаш на факултет, а мислам дека не би требало да ти прави проблем за 2 поени, а и плус не знаеме уште како ќе ја направат границата, зависи до професорот, лани мислам не биле исти на Зорица и Љубиша.
Нема шанси мене лани ми фалеше 1 поен и ми рече Епа сега што да правиме....не попушта

--- надополнето ---
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
111
Поени од реакции
23
Колеги работи ли читалната ?Ако работи од колку до колку ?Фала поз
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ако зборевте за сметководство, јас лани паднав на последен колоквиум за 2 бода и појдов кај Љубиша да го прашам и не ме пушти :nesum:
Значи ептен леви се овие по сметководство, Зорица скржава, а Љубиша мислам го мрзи човекот што е жив и воопшто не се замара. Инаку нешто рекол кога давал потписи као "Ќе ме запаметите вие мене", љут бил што не му иделе на предавање, не верувам дека ќе попушта оваа година.:toe:
А и ја заборавив онаа асистентката НАЈ ЛЕВА е таа, бетер и од двајцата.
 

Ni

Член од
29 ноември 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
колеги абер да не има од Драге нешто?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom