Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
epa vonreden sum i ne mi se izraboteni a trebe da gi izrabotam pa me interesira kakvi vezbi se otprilika...mozes li nesto podetalno da mi kazes?
Pa neznam kako da ti objasnam,hmmm,ke vi dae za neso da napisete i najdete na net,na primer kako zarabotuvaat socijalnite mrezi ili da najdete nekoi pretprijatija sto nemaat fizicka lokacija,tuku prodavaat na internet,takvi gluposti:):):)
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
AJde kolegi da Ve zamolam pomos nesto promocija prasanja za vtor kolokvium ili pak skripta .....ne mi se uci waaaaaaaa:(
 
Член од
31 август 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Колеги дали некој знае до каде е стасан професорот со материјалот по деловна етика и дали има нешто кажано во врска со некакви проекти кои треба да ги правиме што ги најави уште на почетокот ?? фала однапред поззз :)
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Ај ве молам, тие што сеуште не забораиле математика, да ја решат задачава пошто итно ми треба за доказ Ч кредит кој се отплака со p=12%,еднакви месечни рати. Камата во вториот месец изнесува 700, а во претпоследниот изнесува 40ден. Да се одреди Ч
а) за колку месеци ке се отплака кредитот
б)просечна месечна отплата
Благодарам однапред!

--- надополнето ---

Колеги дали некој знае до каде е стасан професорот со материјалот по деловна етика и дали има нешто кажано во врска со некакви проекти кои треба да ги правиме што ги најави уште на почетокот ?? фала однапред поззз :)
проектни мислам дека сеуште не кажал такво нешто, туку им дал за предавање на тие што за 1 или 2 поени паднале ЧД

--- надополнето ---

znae li nekoj nesto za vtoriot kol. smetkovodstvo?
спомна денес дека може д аима и со два одговори на колоквиум и дека ке треба да знаеме економската математика :D
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
epa vonreden sum i ne mi se izraboteni a trebe da gi izrabotam pa me interesira kakvi vezbi se otprilika...mozes li nesto podetalno da mi kazes?

Pa neznam kako da ti objasnam,hmmm,ke vi dae za neso da napisete i najdete na net,na primer kako zarabotuvaat socijalnite mrezi ili da najdete nekoi pretprijatija sto nemaat fizicka lokacija,tuku prodavaat na internet,takvi gluposti:):):)
дап, тоа е, со тоа шо во самата вежба ти се дадени прашања-како подточки, по кои ќе се водиш, и лесно можиш да одговориш. Наведено ти е за секоја подточка што треба да се напише, колку параграфа, и дали треба да објаснуваш или само да наброиш -> во зависност на која тема пишуваш... (E-banking, купување на интернет... па споредба на купување на интернет / offline купување за некои п-ди...)



спомна денес дека може д аима и со два одговори на колоквиум и дека ке треба да знаеме економската математика :D
а ќе биде наведено кои прашања ќе имаат повеќе одговори? о.О
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
И одговорите ќе ти пишува кои се, ти само ќе треба да ги шифрираш :)
Колега гледам дека си постар и дека знаеш многу, ќе можеш да ми кажеш каде ќе пишува кои се точни одговорите? Под прашањето или пак на друго место? :S
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Колега гледам дека си постар и дека знаеш многу, ќе можеш да ми кажеш каде ќе пишува кои се точни одговорите? Под прашањето или пак на друго место? :S
Епа и ти потруди се нешто сам, се ли јас да ти кажам :)

Него шала на страна, во прва година е - бизнис ни пишуваше секое прашање колку точни има, а и лани по друг предмет имавме прашања со 1 точен, па со 2 точни, па со 1 неточен и така беа поделени во групи.
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Него шала на страна, во прва година е - бизнис ни пишуваше секое прашање колку точни има, а и лани по друг предмет имавме прашања со 1 точен, па со 2 точни, па со 1 неточен и така беа поделени во групи.
ејјј ние оваа година на е - бизнис и на 5те прашања за објаснување имавме дадени дефиниции, само требаше да си ги препишиме :pipi:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
EEEEEJJJJJJJJJ,MAKROEKONOMIJA,KOA KE GI SOBIRA LISTOVITE,DENES(CETVRTOK) ILI UTRE?DEKA MI REKOA DENES KE PREDAVAL PRODEKANOT,AJ NEKOJ AKO ZNAE NEKA ME PROSVETLI,ZA DA ZNAM DALI DA IDAM DENES:):):):):):))))))
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Утре (петок) рече ќе ги собере. Намерно направи така зашто се пожали дека никој не му доаѓал на предавање во петок, а морало да се оди бла бла :)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
како беше денес макро без стандардниот профа? Него кој ке оди утре бе:tapp:
ПЕТОК Е!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom