Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
И мене ме интересира ова, и јас не сум сликан.
Епа имаше цела недела пред прва колоквиумска, за понатака шо ќе се дешава, не знам. Прашајте си на студентски, доколку се информирани.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Сакам да се запишам следната година на Надворешна трговија ама вонредно.
Денес ми кажаа дека последниот упис немало вонредни студенти :shok:
Вистина е или ми само ми дадоа лоша информација? Фала
Лоша информација. :)
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
kolegi,sakam da ve prasam nesto...pa koj moze neka mi pomogne.Makroekonomija ke go polagam na ispit sega vo januari,moze li nekoj da mi kaze...otprilika do kade treba da ucam...posto knigata mi e 550 strani,a nekoj spomna deka ne trebe cela....i ako ima nekoj so slicno iskustvo da go zamolam da mi pomogne,da mi kaze sto pokonkretno da ucam,dali e tesko ili lesno...jas denovive pocnav da citam onaka ali nekako nogu formuli,bukvi...dali seto toa e potrebno da se znae....aj ve molam pomagajte nesto:smir:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
kolegi,sakam da ve prasam nesto...pa koj moze neka mi pomogne.Makroekonomija ke go polagam na ispit sega vo januari,moze li nekoj da mi kaze...otprilika do kade treba da ucam...posto knigata mi e 550 strani,a nekoj spomna deka ne trebe cela....i ako ima nekoj so slicno iskustvo da go zamolam da mi pomogne,da mi kaze sto pokonkretno da ucam,dali e tesko ili lesno...jas denovive pocnav da citam onaka ali nekako nogu formuli,bukvi...dali seto toa e potrebno da se znae....aj ve molam pomagajte nesto:smir:
Па друже, почни од прв колоквиум, дур стигнеш да научиш све таман ќе знаеш што треба и за втор. :) Инаку од првиот многу малку имаше отфрлено...
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Колеги, кој има маркетинг презентација за Промоција на некој производ да ми пише по ПП да го прашам нешто. :)
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Awwww дејт :wub: :pos:


Колегули, до коа иаме фора да ги предадеме стручните менаџмент?


И математици на испит спремајте
аритметичка геометриска; потрошувачки кредит -- обавезно паѓа
извод
матрична равенка
влог вс рента
амортизација
и нешо стопанска математика
може и пермутации малкуцка

ова се паѓаше лани на секоја сесија, така да колкава е веројатноста Драге да се премисли?
А колку задачи дава Драге на испит?? :$
 
M

Mario Gómez

Гостин
Колеги кога уплаќаш за втор семестар, уплаќаш за партиципација нели 100 или 200 евра, дали има други уплатници некој(додатни), како што имаше за првиот?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.161
Поени од реакции
888
Епа имаше цела недела пред прва колоквиумска, за понатака шо ќе се дешава, не знам. Прашајте си на студентски, доколку се информирани.
Од студентски не знаат, затоа прашуваме тука.
Иначе што дека беше цела недела, кога требаше цела четврта година да се слика само во 2 дена и тоа баш тие пред колоквиумска што беа.
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Постари колеги точна ли е информацијата дека лани или полани (не знам точно Ч)))менаџмент ја спуштил границата пак, и тоа на последниот час пред вториот колоквиум? Точно ли е овааааа?
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Колеги книгата по финансиски менаџмент е истата од лани или има друго издание?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Од студентски не знаат, затоа прашуваме тука.
Иначе што дека беше цела недела, кога требаше цела четврта година да се слика само во 2 дена и тоа баш тие пред колоквиумска што беа.
Така пишуваше само, иначе везе нема. Јас се сликав у терминот на 3та.

Знае некој кога се полага Однесување?
И математика има 6 задачи и 2 прашања на заокружување на испит.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Боби[Мкд];3925218 напиша:
Колеги кога уплаќаш за втор семестар, уплаќаш за партиципација нели 100 или 200 евра, дали има други уплатници некој(додатни), како што имаше за првиот?
Мислам дека има нешто за интернет до кај 500 денари.
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
А некој да не знае каде треба да се обратиме за да го објавиме изгубениот индекс во весник???

П.с А и да не има некој нешто да каже за вториот колоквиум семтководство?:vozbud:
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
Ajde ako ima nekoj shto ja zavrshil seminarskata po marketing, i prof. mu ja odobrila neka mi se obrati po PP. mn kje mi pomogne... ili ako bil na konsultacii neshto kaj nea :) :D
 
Член од
10 март 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
znae nekoj marketing za koga go zakaza vtor kolokvium

--- надополнето ---

i do koga bese rokot za predavanje na seminarskite po marketing
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom