Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
И да прашам социологија ај есејот ќе си пишуваме приказни, ама на дополнување и заокружување колку прашања има?
Koleske, jas lani imav izbrano sociologija, i utre polagam drug predmet kaj Risto, ne se zamaraj :D bitno e kolku sto ima mesto tolku da ima napisano, pa i poveke,...so znaci samo filozofiraj :D
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
granica ke vi kaze na predavanje lani bese 40 ama site ke odat na vtor

--- надополнето ---


lani gi pusti site na vtaor so toa da vratis poveke na vtor a ako ne ke ti kazel koj del da prepolagas
Da se nadevam togas kolega deka ke me pusti da idam na vtor uslovno,toa bi bila najdobrata opcija vo ovoj slucaj,bar ke imam sansa da go polozam na kolokviumi:):):):)))))
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Многу јасно, ако не го знаеш прашањето заокружуваш ниедно од наведените :pos2: :3:
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
И да прашам социологија ај есејот ќе си пишуваме приказни, ама на дополнување и заокружување колку прашања има?

--- надополнето ---



хахаха и јас така заокружував...Ако не друго пофенси е ни едно од наведените (ја бев 2, ама исти прашања сме имале)...хахахахахахаха
Абе ке се види што како било точно на увид. И онака демонстраторката од вежби топло ни препорача да си идеме задолжително на увид, зашо проф. често знаел да прави некои збрки со прашањата. Мене ме интересираше да не сум единстената што скоро целиот пример го решив а точните решенија не ми беа понудени во одговорот.
Инаку проф. е многу флексибилен, гарант ако треба ке ја симне границата и на 20 [ко лани] :pos:..
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
a dali ako pisuvame gluposti ke primeti ?

--- надополнето ---

i dali imam sansi da go smenam sociologija sega?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
има некој искуство со полагање кај Леонид Наков...
какви прашања дава?
исто дали дава поправни колоквиуми???
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
misal deka ke moze ama ne se znea dali ke polagas prv del on ke kaze so da polagas
ne te svanav kolega...ako sega me pusti da polagam na vtor,vo januari bi polagal prv kolokvium,sto drugo bi mozelo da polagam?samo dali sigurno pusta na vtor?toa mi trebe da razberam...ako znaes nesto kazi mi,mnogu bi mi bilo od korist
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
ne te svanav kolega...ako sega me pusti da polagam na vtor,vo januari bi polagal prv kolokvium,sto drugo bi mozelo da polagam?samo dali sigurno pusta na vtor?toa mi trebe da razberam...ako znaes nesto kazi mi,mnogu bi mi bilo od korist
Сигурно мислел на прв (ако немаш доволно поени нормално него ќе го преполагаш) ама така се изразил зашто лани имавме три колоквиуми
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Сигурно мислел на прв (ако немаш доволно поени нормално него ќе го преполагаш) ама така се изразил зашто лани имавме три колоквиуми
Koleske,kako pomina makro,dali ovaa godina konecno ke go polozis,hahahaha:):):):))))))
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Сигурно мислел на прв (ако немаш доволно поени нормално него ќе го преполагаш) ама така се изразил зашто лани имавме три колоквиуми
a dobro sega za mojava situacija ima li nekakvi sansi da me pusti na vtor pa posle da polagam prv...posto sega ne se ni pojaviv na prv
 
V

Viktor g

Гостин
ne te svanav kolega...ako sega me pusti da polagam na vtor,vo januari bi polagal prv kolokvium,sto drugo bi mozelo da polagam?samo dali sigurno pusta na vtor?toa mi trebe da razberam...ako znaes nesto kazi mi,mnogu bi mi bilo od korist
Значи вака лани имаше мн кој го има паднато да кажеме само прв а он ги враќаше на мат за втор или пак за цел испит зависност од тоа колку поени ќе имаш. Најверојатно ќе може да одиш на прво предавање по колк кажува тоа значи во четврток или петок оди да видиш
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Значи вака лани имаше мн кој го има паднато да кажеме само прв а он ги враќаше на мат за втор или пак за цел испит зависност од тоа колку поени ќе имаш. Најверојатно ќе може да одиш на прво предавање по колк кажува тоа значи во четврток или петок оди да видиш

epa jas sum vonreden i ne idam na predavanja...a ova me interesira za da znam dali uopste da citam za vtor ili direktno za ispit? oti jas nemam ic poeni od prv,ne go polagav i ne znam dali bi me pustil taka na vtor?
 
V

Viktor g

Гостин
epa jas sum vonreden i ne idam na predavanja...a ova me interesira za da znam dali uopste da citam za vtor ili direktno za ispit? oti jas nemam ic poeni od prv,ne go polagav i ne znam dali bi me pustil taka na vtor?
епа нема врска ако си вонреден тоа ако неможеш да одиш на предавање сеа коа ќе каже што како најверојатно ќе оди некој па ќе пише на форум дали е ко лани
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
епа нема врска ако си вонреден тоа ако неможеш да одиш на предавање сеа коа ќе каже што како најверојатно ќе оди некој па ќе пише на форум дали е ко лани
ufff......znaci ima nadez da polagam vtor kolokvium :)
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
a dobro sega za mojava situacija ima li nekakvi sansi da me pusti na vtor pa posle da polagam prv...posto sega ne se ni pojaviv na prv
Има шанси ако е како лани, а можеш да одиш кај него во кабинет и да го прашаш

--- надополнето ---

Koleske,kako pomina makro,dali ovaa godina konecno ke go polozis,hahahaha:):):):))))))
Па не знам. Немам видено резултати. Ај некој ако иде денес на факултет нека слика ако може
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom