Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Првото предавање Менаџмент е на 15.11, а воопшто почнуваме со предавања од наредниов четврток. Иначе Столе рече (цитирам): „Професорот ќе ви каже колку е спуштена границата на првото предавање што ќе биде на 15.“ Во превод границата сигурно ќе биде спуштена само прашањето е колку. Јас иначе прееска ги броев положените и се 173 ако не сум грешка. А тоа и не е толку мала бројка. :\

ама не е ни голема :)
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Првото предавање Менаџмент е на 15.11, а воопшто почнуваме со предавања од наредниов четврток. Иначе Столе рече (цитирам): „Професорот ќе ви каже колку е спуштена границата на првото предавање што ќе биде на 15.“ Во превод границата сигурно ќе биде спуштена само прашањето е колку. Јас иначе прееска ги броев положените и се 173 ако не сум грешка. А тоа и не е толку мала бројка. :\
Положени 173???А колку да е границата за 173?
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
има некој некои прашања дигитална економија?
некој да незнае отприлика што дава на тестот?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
1 задача и 2 прашања ми се 100% точни, за матрицата беше лесно ама само ја почнав зашто не ја вежбав таа тема, а веројатност... :Ѕ
Памтам имаше a бели b црни и c зелени топчиња, значи така, со букви, не броеви. Требаше да се извлечат 3 одеднаш. Под а) барем едно бело и б) 2 бели и едно црно.
Под б) ја поставив вака: C од a елементи, 2 класа X C од b елементи, 1 класа / врз C a+b+c елементи, 3 класа
Под а) не се ни мачев. :)

Третото прашање не верувам дека ми е тачно... Што знам, се надевам дека ќе ме пушти. Ти како помина? :)
Епа колега иста група сме биле :):) Само што јас сум решила повеќе од тебе :pipi:. ГП и системот со детерминанти ми се точни, а прашањата сите на тепка ги заокружив и точни ми се. Е бидејќи не вежбав веројатност ич, под Б ја решив исто како тебе, ама под А си напишав таму нешто, ама не ми се верува дека ќе ми го признаат. Се на се, полесно здравје. Дури и ме зачуди, бидејќи јас очекував задачи што ќе се прашувам од каде ги нашол.
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Kolegi ima li nekoj ovde sto ima bankarstvo, da mi kaze pls kakvi ke bidat prasanjata na kolokvium, po kolku tocni itn.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Мој впечаток. Сите кои тврдите дека прашањата биле двосмислени, немате допрено книга економија до една недела пред полагањево, така? Што беше двосмислено? Прашањата за одлики на корпорација? Или па пресметување износ на доход при прогресивен данок?

Ова ми е прва година на факултет, први полагања на материјал...малку по малку ми стануваат појасни работите. Многу убаво неколку колеги погоре низ постовиве кажаа дека ако основи на економија ви е тешко, што ќе правите во 2ра и понатаму? Или земете учете асално или отпишете се, а не да ширите глупости тука како предметот бил тежок...немој само Таки да ве слушне, ќе ви се изнасмее хахаха
А зашто Таки да ни се смее? :lut: Тебе ти било лесно, ок. И мене ми беше ептен лесно економија до вчера, ама денеска не ми беше. И учам економија од првото предавање, значи не сум ја фатила книгата од пред 1 недела. Прашањата не беа до толку тешки, колку што јас си го заборавив дигитронот, па цело време мислев на тоа ..... Што асистентките или што беа, што не чуваа цело време си зборуваа на глас и не им беше гајле дали јас треба таму да мислам ..... За тие 35 прашања имавме само саат и 10тина минути и кога кажаа уште 20 мин, ме фати паника и веќе не знам што заокружив на шифрарникот. Значи неколку околности и се паѓа во вода. И сега кога ќе паднам, тоа не ме прави глупа, или дека не сум чепнала книга. А далеку од тоа дека по првата пречка некој треба да се откаже од факултетот. Барем јас така мислам :smir:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
Епа колега иста група сме биле :):) Само што јас сум решила повеќе од тебе :pipi:. ГП и системот со детерминанти ми се точни, а прашањата сите на тепка ги заокружив и точни ми се. Е бидејќи не вежбав веројатност ич, под Б ја решив исто како тебе, ама под А си напишав таму нешто, ама не ми се верува дека ќе ми го признаат. Се на се, полесно здравје. Дури и ме зачуди, бидејќи јас очекував задачи што ќе се прашувам од каде ги нашол.
Да, да, лесни беа. Не ми е Драге крив што не вежбав. Ако не поминам сам ќе сум крив, ма да мислам дека ќе ме пушти. :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Да, да, лесни беа. Не ми е Драге крив што не вежбав. Ако не поминам сам ќе сум крив, ма да мислам дека ќе ме пушти. :)
Ма да ...... и јас мислам дека ќе те пушти ...... Зошто да те држи со сила? :):):)
Шала на страна, ипак си решил доста, ќе поминеш :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
Ма да ...... и јас мислам дека ќе те пушти ...... Зошто да те држи со сила? :):):)
Шала на страна, ипак си решил доста, ќе поминеш :)
Заебавај, заебавај... :)

А што така слабо економија, очигледно и ти си била пак во А2, асистентките ко квачки се дереа, додека некоја колешка не ги замолчи, алал да и е... ма да пак зборуваа, ама потивко :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
И ти беше во А2 пак? Е ај кажи ми дали тоа беше атмосфера за решавање економија? :nenene:
Не знам што ми стана, кога кажаа уште 20 мин, имав уште едно 15 прашања што ги мислев и оттогаш се собркав цела. На скроз ...... Таква паника во живот ме нема фатено. Не знам што заокружив, појма немам ни прашањата кои беа. Едноставно, не беше мој ден :toe::(:(
Ти како помина?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
И ти беше во А2 пак? Е ај кажи ми дали тоа беше атмосфера за решавање економија? :nenene:
Не знам што ми стана, кога кажаа уште 20 мин, имав уште едно 15 прашања што ги мислев и оттогаш се собркав цела. На скроз ...... Таква паника во живот ме нема фатено. Не знам што заокружив, појма немам ни прашањата кои беа. Едноставно, не беше мој ден :toe::(:(
Ти како помина?
Па мислам дека е добро, не ми беше тешко и имав доволно време за сите прашања. Значи стварно не бил твој ден... :)

А што тропаа асистентките и не деконцентрираа цело време, точно е...
 
M

Mario Gómez

Гостин
нашата асистентка не тропаше ништо, ама на други начини те деконцетрира бе. :pos:


и кога резултати економија. :vozbud: i cant wait...
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
Боби[Мкд];3872339 напиша:
нашата асистентка не тропаше ништо, ама на други начини те деконцетрира бе. :pos:


и кога резултати економија. :vozbud: i cant wait...
Камо среќа и кај нас да беше на ''други начини''... :D

Најверојатно утре резултати, мош и се истакнати на факултет, ако има утре ќе ми кажат. :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Па мислам дека е добро, не ми беше тешко и имав доволно време за сите прашања. Значи стварно не бил твој ден... :)

А што тропаа асистентките и не деконцентрираа цело време, точно е...
Значи после тоа стварно не бил мој ден не треба насмевка да стои, туку некоја тажна фаца, дај покажи малку сочувство ...... Се зезам :smir:

--- надополнето ---

Боби[Мкд];3872339 напиша:
нашата асистентка не тропаше ништо, ама на други начини те деконцетрира бе. :pos:


и кога резултати економија. :vozbud: i cant wait...
Хахахаха, абе секој со свои маки ....... :pos2:
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
Koga sme vekje kaj asistentite sho chuvaat, nekjna taa kako me izvadi od takt na polaganje menadzment,celo vreme zboreshe,pa me prashuva da ne mi smeta, a sedi sprema mene, deka vo predavalna bev, i ushte mi ja pravi : sho ste tolku nervozni koleshke?! :tapp: :uvo: retardirani se be... im nema lek!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom