Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
де мене некој да ми каже како испадна ова 190?:vozbud:
нето приватно штедење = вкупно приватно штедење - инвестиции

инвестиции = БДП - (750+460+10)=190
нето приватно = 220-190 = 30
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Член од
1 септември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Kолеги ај ако има некој видено резултати Финансиски менаџмент нека сподели тука.
колку е спуштена границата,какви се резултатите,кога е увидот...?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Да ти каже не, ама да те праша :vozbud:
Графикони учиш? :/
Јок , а како што збореа ке имало демек... неколку понудени графикони и да одредиш кој е точен... е сеа ги разгледував и така нешто според дефиниција ако знаеш еци пеци пЕЦ иначе и графикони да се заамрам неможам :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Колеги некој нешто да каже , да помогне околу Меѓународни организации и Дигитална Економија...утре и задутре полагам врска си неам па секоја информација или некои прашања :) би ми дошле како кец на десетка. фала ви однапред :smir:
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Јок , а како што збореа ке имало демек... неколку понудени графикони и да одредиш кој е точен... е сеа ги разгледував и така нешто според дефиниција ако знаеш еци пеци пЕЦ иначе и графикони да се заамрам неможам :)
Така и јас слушнав :D
Ај крши нозе
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,daj kazete kakvi zadaci daval profesorot po makroekonomija na predavanja i kakvi da ocekuvam utre,vise neznam so da mislam za ova kolokviumov:):):):):)))))))))))
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Kolegi,daj kazete kakvi zadaci daval profesorot po makroekonomija na predavanja i kakvi da ocekuvam utre,vise neznam so da mislam za ova kolokviumov:):):):):)))))))))))
задачи за номинален,реален гдп и тие за платен биланс што се и како оваа што ја има тука за други незнам
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
задачи за номинален,реален гдп и тие за платен биланс што се и како оваа што ја има тука за други незнам
Pa nominalen i realen,gi znam,i deflatorot i procentualniot rast,ali ovie mi se malce konfuzni,daj mi primer kako glasat tie za platen bilans,za da imam pretstava,mislam ako ne ti e tesko:):):):):):))))))
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
kolegi dali moze nekoj da gi napise odgovorite na testovite od 2-7 Makroekonomija ....
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
kolegi dali moze nekoj da gi napise odgovorite na testovite od 2-7 Makroekonomija ....
2 глава(а,б,б,г,а,а,в,б) 3глава(г,г,а,в,в,б,г) 4глава(в,в,г,г,в,б,б,а) 5глава(в,а,а,г,в,г,б) 6глава(в,а,б,а,а,а,в) 7глава(в,в,г,в,а,в,а),тие се 100%:):):):))))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom