Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Сигурен сум дека се 15 со заокружување и 15 точно/неточно, сите носат по 1 бод, само незнам дали тие на заокружување ќе се со еден можен одговор.
Јас ја почнав дилемата, јас да си ја завршам :pipi: За жал, сепак било само трач :pos: Прашањата се со многукратен избор.
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
1 задача и 2 прашања ми се 100% точни, за матрицата беше лесно ама само ја почнав зашто не ја вежбав таа тема, а веројатност... :Ѕ
Памтам имаше a бели b црни и c зелени топчиња, значи така, со букви, не броеви. Требаше да се извлечат 3 одеднаш. Под а) барем едно бело и б) 2 бели и едно црно.
Под б) ја поставив вака: C од a елементи, 2 класа X C од b елементи, 1 класа / врз C a+b+c елементи, 3 класа
Под а) не се ни мачев. :)

Третото прашање не верувам дека ми е тачно... Што знам, се надевам дека ќе ме пушти. Ти како помина? :)
најважно е што си ја почнал/а секоја задача да ја решаваш.

--- надополнето ---

15 со еден одговор и 15 со точно/неточно. Така беше?
И финансиски менаџмент ќе има резултати на страната на факултетот?

И мислите сега ќе ги дава полесни малце прашањата, пошто до лани и маркетинг бил mission impossible, ама сега учебникот е далеку полесен па треба и колоквиумот да е. :)
финансиски резултати само на факс
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
ima nekoj sto nepotpisal izjava po MIS sto ke se sluci ako ne se potpisam na toa nema da polagam? i vcera i denes go baram prof go nema skapav na faks aj ako ima nekoj info neka pise
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
Сигурен сум дека се 15 со заокружување и 15 точно/неточно, сите носат по 1 бод, само незнам дали тие на заокружување ќе се со еден можен одговор.
15 ке ги има и ке бидат точно неточно и други 15 ке бидат на заокружување со од 1 до 4 точни одговори и сите ке даваат по 1 поен
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
znaci so 16 poeni se pominuva

--- надополнето ---

sigurno ke bidat teski i so mnogu zamki :D
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
А да прашам за основи на економијата, на пример ако од понудените 4 одговори 2 се точни а јас имам заокружено еден, ќе добијам некој поен?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
А да прашам за основи на економијата, на пример ако од понудените 4 одговори 2 се точни а јас имам заокружено еден, ќе добијам некој поен?
Не добиваш ниту еден. И останатите предмети кога ќе имате од 1-4 или 1-5 можни да бидат точни ако си заокружила 3, а требало 4 не добиваш поени, или ако си заокружила 3 а требало 2 истото...Треба да имаш точно колку што се бара.
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Не добиваш ниту еден. И останатите предмети кога ќе имате од 1-4 или 1-5 можни да бидат точни ако си заокружила 3, а требало 4 не добиваш поени, или ако си заокружила 3 а требало 2 истото...Треба да имаш точно колку што се бара.
woow, ептен зафркнато :/ Фала .
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Dali postoi verojatnost barem 0.001% Shuklev da ja spusti granicata na 35-36 poeni ?:)))))))) A marketing 100% se so mnogukraten izbor, kaza profesorkata ubavo :) :S
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
Dali postoi verojatnost barem 0.001% Shuklev da ja spusti granicata na 35-36 poeni ?:)))))))) A marketing 100% se so mnogukraten izbor, kaza profesorkata ubavo :) :S[/QUOT
ај да те замолам да ми кажеш маркетинг до 150 стра треба да се учи така?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom