Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
На што точно мислиш за задачите? Јас па ич не слушнав нешто важно поврзано со нив, освен да си решаваме т.е. да вежбаме

--- надополнето ---


Макроекономија ќе биде до 226 и даде едно ливче до сега
да само макро има дадено едно ливче.другите немаат кажано до каде ке е прв колоквиум.а кога рекла микро дека ке дава некои ливчиња?ја знам само макро рече.ако знае некој до кај се стигнати на предавање микро и политика на социјален развој нека пише
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
да само макро има дадено едно ливче.другите немаат кажано до каде ке е прв колоквиум.а кога рекла микро дека ке дава некои ливчиња?ја знам само макро рече.ако знае некој до кај се стигнати на предавање микро и политика на социјален развој нека пише
Микро последна лекција ни е Еластичност на побарувачката до 79 стр. и рече ќе ни ги даде слајдовите ископирани барем така ја разбрав асис. А политика кажа до која страна ќе биде 1 колоквиум, само што јас не забележав у книгата :) ќе прашам па ќе пишам :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
абе бавен интернет :mad: може некој да ми каже кога сме е-бизнис на вежби?
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Микро последна лекција ни е Еластичност на побарувачката до 79 стр. и рече ќе ни ги даде слајдовите ископирани барем така ја разбрав асис. А политика кажа до која страна ќе биде 1 колоквиум, само што јас не забележав у книгата :) ќе прашам па ќе пишам :)
ок фала многу ако дознаеш и за микро до која ке ни биде прв колоквиум пиши.прашав некој дали има некои прашања за овие 3 предмети ама изгледа нема никој
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
decki,vo vodicot niz studii od lani pisuvase deka vo 2ra godina mora da imame napraveno edna zadolzitelna seminarska po nekoj predmet od 1va godina ili od zimski semestar sega i deka treba da se prijaveni od 15 septemvri do 15 oktomvri a da bide donesena do 20ti dekemvri...Dali nekoj znaj dali vazi uste toa nesto ?????????? i za fakultativni seminarski kaj predmetite so gi slusame sega onie so se za povisoka ocena, koj znae koga treba da gi prijavime?????? pisete ako znae nekoj pozz

--- надополнето ---

jas slusanv deka mikro rekla deka ke dade 3 pati testovi takvi vo tekot na semestarot za da proveri prisustvo...
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
decki,vo vodicot niz studii od lani pisuvase deka vo 2ra godina mora da imame napraveno edna zadolzitelna seminarska po nekoj predmet od 1va godina ili od zimski semestar sega i deka treba da se prijaveni od 15 septemvri do 15 oktomvri a da bide donesena do 20ti dekemvri...Dali nekoj znaj dali vazi uste toa nesto ?????????? i za fakultativni seminarski kaj predmetite so gi slusame sega onie so se za povisoka ocena, koj znae koga treba da gi prijavime?????? pisete ako znae nekoj pozz

--- надополнето ---

jas slusanv deka mikro rekla deka ke dade 3 pati testovi takvi vo tekot na semestarot za da proveri prisustvo...
и нема дадено до сега?некои викаат рекла на првото предавање дека нема да бара присуство
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
дали знае некој маркетинг до кога се пријавувањата за семинарска и како ќе одберете тема ? кај неа треба да се иде или......:toe:
 
Z

ziko bt

Гостин
ке имам некој проблем ако отсуствувам од едно предавање за изборен предмет на кој се пуштат списоци?
 
Член од
10 март 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
da ne znae nekoj finansiski menagment za koga go zakaza kolokviumot i do koja strana ke bide ne sum bila na predavanje.i da ne znae nekoj za delovna isto koga ke bide i od sto treba da se uci
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
da ne znae nekoj finansiski menagment za koga go zakaza kolokviumot i do koja strana ke bide ne sum bila na predavanje.i da ne znae nekoj za delovna isto koga ke bide i od sto treba da se uci
нема одредено точен датум кога ќе биде колоквиумот, денес праша демек дали сме сакале повеќе на почеток или при крај од колоквиумска недела, но немаше некој дефиниран консензус :)
иначе колоквиумот ќе биде од прва до осма глава, заклучно со истата, вториот од деветта до шеснаесетта.
а деловна етика не слушам..
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
ок фала многу ако дознаеш и за микро до која ке ни биде прв колоквиум пиши.прашав некој дали има некои прашања за овие 3 предмети ама изгледа нема никој
Разбрав дека политика ни е од 96 стр али нз до која :) ( 1 колоквиум )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom