Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Здраво би сакала да прашам нешто во врска со изборните..сега кога се запишував одбрав социологија и прв семестар имам 33 кредити а за летен сакам англсики али е 6 кредити и така би имала вк 57..така што сакам да изберам ако не можам вече англиски, ќе иберам менаџмент на човечки ресурси?некој предлог?(иначе веб страната на економски има грешни податоци)..иначе уште нешто сакам да прашам..Дали можам да одберам трговско право т.с да го сменам соц.меѓутоа во индексот го запишав социологија ..некаков предлог совет?И не напишав втор изборен иначе
Може само ќе ти го шкртнат социологија и ќе го напишат тој што го сакаш изборен.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
дали може тоа да го направм кога ќе одам на 11 мислам дали може од ко че почниме оти не сум од скопје и не ми се оди пред 11 сеп.па си викам ко че почниме да појдам ..исто дали се наплаќа и слушнав за некои изјави дека ќе ги слушаме предметите јас немам такво потполнував изјави али за факулетот.и кога треба да одберам втор изборен
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Shto vi e na site so toa ANGLISKI 1 i ANGLISKI 2, tolku li veruvate na web stranata deka 1 e vo leten i 2 vo zimski semestar, tamu se e izmesano, istiot raspored bese napishan i lani pa ne bea taka izbornite podeleni po semestri... na pr. osnovi na e biznis pisuvase deka e vo zimski, no vo leten e isto i za trgovsko. Najdobro prasajte si vo studentski ako voopsto znaat da vi odgovorat tetkite...
Veke imame dobieno list so isbornite predmeti kade sto pisuva deka angliski 2 e vo zimski a angliski 1 vo leten :) znaci za izbornite se tocni podatocite, za zadolzitelnite ne se
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
може некој да ми каже нешто повеќе за теорија на организација? :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Ајде малку фалење, денес го поминав последниот испит.:vozbud: Мислам дека од вечерва помирно ќе спијам!
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
17
Поени од реакции
0
za vo studentski ne ti treba potvrda od fakltetot tuka za brucosite reba samo preslikani svidetelstva od 1 do 4 godina
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Ајде малку фалење, денес го поминав последниот испит.:vozbud: Мислам дека од вечерва помирно ќе спијам!
Честитам, сега побрзо да си дипломираш

--- надополнето ---

може некој да ми каже нешто повеќе за теорија на организација? :)
Предметот не е тежок, има 10 или 12 прашања на колоквиум, најбитното се учи, мора да имаш поени од присуство и семинарска за да ти се смета предметот за положен
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Ufff,zalam,jas stignav,da ne bese spustena granicata ni jas nemase da stignam,hhhh,ali aj nareden pat ke stignes:):):):):):)))))))))
Епа ајде честито :) Колеги имам едно прашање, менаџмент во зимски или во летен семестар е од оваа учебна година?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Колеги вакаа...Денеска ги посетив теткиците на студентски во врска со нерешливиов проблем за ЕКТС. Има соопштение за тие што им останале предмети да видат како функционира, замената и бодовите и напоменато е дека не смее да има под 60 во година, односно 240 кредити по завршувањето. На моето прашање дали смее да има над 60 кредити, ми рекоа дека може само да не биде премногу над (не сфаќам што им значи премногу, ама веројатно до 5 кредити се толерира). И за информација дипломската носи 5 кредити. Има и објавено распореди, а еве го на финансиски менаџмент 2ра година:
Основи на менаџмент: понеделник, вторинк и среда 8-10, амфитеатар 1
Макроекономија: среда 10 - 12 (амфитеатар 3), четврток 12-14 (амфитеатар 1), петок 8-10 (амфитеатар 1)
Финансиско сметководство: понеделник 14-16, вторник 12-14, амфитеатар 3.
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
Кој може да ме посоветува за изборните предмети на департаман економија за 2ра година? посебно за Економија на работна сила,демографија, и меѓународни интеграции и организации (кој е најлесен од овие сите )? ПОЗЗ
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,a razbravte nesto vo vrska so toa dali ke imame uste edna sansa za polaganje na predmetite od letniov semestar vo Januari pred povtorno da gi prezapiseme,ili sega ke mora da gi prezapiseme,deka logicno e da moze da gi polagame use ednas u Januari,ali za pari mozno e da nemoze ni toa:):):):):):))))))))))))))))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom