Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Колеги објавени биле резултатите по математика ај ПЛС ако оди некој утре на факс од било каква причина, ако не му е проблем нека слика кои се положени или на дополнителен или нека ми пиши ПП за мене : индекс 53302. Ве молам бидејќи сум од Битола,а увидот е понеделник за да знам дали да одам да правам пат од 8 мачни саати или не ....Фала однапред поздрав
Hihihi,8 macni saati,ti da ne planiras peski da ides be?:O,ili mislese vo dvata pravci:):):):):))))))))

--- надополнето ---

Па нели е дозволено по 35 кредити во семестар? 35+35=70 а на страната пак пишува вкупниот збир да е 60. Изгледа ни они не знаат како е правилно...
Pa na stranata edno pisuva,a nie koga bevme na predavanje vo vrska so EKTS,ni rekoa deka 35 po semestar e maksimum,aminimum nema,a na stranata sosema drugi informacii ima,nikoj neznae sto kako ke bide,no mislam deka nabrzo ke doznaeme,zosto mora da se izdefinira se ova do 15 sep:):):):)))))))
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
4 saati kon sk, i 4 nazad a po najgolemata zestina da patuvas e stvarno macno skoro kolku peski da odis :S:nesvest:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Hihihi,8 macni saati,ti da ne planiras peski da ides be?:O,ili mislese vo dvata pravci:):):):):))))))))

--- надополнето ---


Pa na stranata edno pisuva,a nie koga bevme na predavanje vo vrska so EKTS,ni rekoa deka 35 po semestar e maksimum,aminimum nema,a na stranata sosema drugi informacii ima,nikoj neznae sto kako ke bide,no mislam deka nabrzo ke doznaeme,zosto mora da se izdefinira se ova do 15 sep:):):):)))))))
Ваљда ќе дознаеме до 15 што и како точно. Фала ти на одговорите:smir:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Ваљда ќе дознаеме до 15 што и како точно. Фала ти на одговорите:smir:
Heh,nema problem,inace fala vi na vas koi ste vo zabuna,inace nemase da ima na kogo da mu objasnuvam,hehehehe:P:):):):))))))))

--- надополнето ---

4 saati kon sk, i 4 nazad a po najgolemata zestina da patuvas e stvarno macno skoro kolku peski da odis :S:nesvest:
Haha,dobro e stom smetas deka mozno e da si vo tie 27,toa e golem napredok,znaci imas neso resavano matematika,haha,inace koa sme kaj tie 8 saati pa bez maka nema rezultati:):):):):)))))))
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
E toa si vo pravo mora da se istrpi nekoja maka za da ima rezultat ama barem da ima rezultat :) jas za resavanje resavav,vo zivotot ne sum napisala tolku matematika ama kolku e tocno napisanoto se nadevam ke razberam nekako utre:toe:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
E toa si vo pravo mora da se istrpi nekoja maka za da ima rezultat ama barem da ima rezultat :) jas za resavanje resavav,vo zivotot ne sum napisala tolku matematika ama kolku e tocno napisanoto se nadevam ke razberam nekako utre:toe:
Pa da ti kazam mene patot kon fax ke me odi u ponedelnik,ama kako sto gledam togas ke ti bide kasno,taka da se nadevam ke ima nekoj sto ke ide utre pa da te izvesti na vreme za da mozes da si ides u pon na uvid,mislam,se nadevam nema da imas potreba od uvid i deka si polozila,no ako eventualno imas,hahaha,a dodeka ne gi doznaes rezultatite uzivaj si ti na sirok sokak,toa te sovetuvam:):):):):):)))))))
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
Fala za sovetot-ubavo razmisluvas i za ubavata zelba pa da se nadevam deka ke se ostvari hehe :salut: bidi pozdraven
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Вака сеа, значи економија, сметководство и математика ви се задолжителни во зимски семестар. Трговско право е изборен исто во зимски, па мислам дека ви е доволна таа комбинација за прв семестар. Сеа за летен кои ви се не знам зашто не ни гледав баш, ама у никој случај немојте да го бирате Е-бизнис. Значи потапа нема. Ќе ви иде потешко учењето зашто е материјал од 200 страни со некои sci-fi термини. Единствените вежби на кои е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се иде со 2 саата тапшање мозок сурфајќи и барајќи информации, значи да не стигнеш ни фејсбук да си отвориш : ) Доколку па ептен сте запнале да го земете, обавезно да го поминете на колоквиуми, зашто е многу полесно, ќе ви даам и прашања шо ми се имаат паднато, ако имате среќа да ви се паднат истите. Тапа е зашто има прашања од типот на заокружување и на пишување. Иначе испит? Еве го влечам до сеа, не дека ич не сум учела, баш напротив али тиње ми е многу. Нешо у тој стил е и информатички технологии. Истиот тим фраери Марина, Сашо и главниот ШОУмен Мијалче.
Деловна етика и не е тежок предмет, доколку сте научени да учите стихотворби. Така на памет ќе си ги научите сите поделби ќе ви дојде по 50 страни за колоквиум имате фора 2 месеци, па не би требало да е проблем. Али се си е индивидуално, ние само препорачуваме, вие ќе си го изберете предметот, да не испаднеме криви дека сме ве упатиле погрешно : )

Јас сакав Трговско да си го зеам, ама носи 9 кредити, а мене ми фали предмет од 6 кредити. Се мислам да го зеам банкарство. Или па некое предметче така полесно. Аааа Маркетинг на трговски претпријатија, Економика на внатрешна трговија? Некое искуство да споделите?
Изглеа ќе се одлучувам на уписи, сеа не ме умара тоа многу.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Сметководство само последните две години беше во зимски семестар, инаку претходно секогаш бил во летен. Прееска бев на факултет да си проверам што предмети имам во овој семестар и ги имам баш тие што ги очекував. А сега на веб страната еден од предметите што ми е во зимски семестар ми е во летен. Кога се запишувате на факултет сите добивате студиска програма. Испитите по семестри би требало да ви се исти како што ви се запишани во студиската програма. Промени не се прават така едноставно, една недела пред упис.

Што предмети имаш сега во зимски? Тие што ти ги кажав или има промена?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
^^^ А јас би нагаѓала онака мислиш? Немаше да го потенцирам тоа ако не сум проверила. Значи во зимски е. Ако не ти се верува, слободно трк, и види си : )
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Вака сеа, значи економија, сметководство и математика ви се задолжителни во зимски семестар. Трговско право е изборен исто во зимски, па мислам дека ви е доволна таа комбинација за прв семестар. Сеа за летен кои ви се не знам зашто не ни гледав баш, ама у никој случај немојте да го бирате Е-бизнис. Значи потапа нема. Ќе ви иде потешко учењето зашто е материјал од 200 страни со некои sci-fi термини. Единствените вежби на кои е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се иде со 2 саата тапшање мозок сурфајќи и барајќи информации, значи да не стигнеш ни фејсбук да си отвориш : ) Доколку па ептен сте запнале да го земете, обавезно да го поминете на колоквиуми, зашто е многу полесно, ќе ви даам и прашања шо ми се имаат паднато, ако имате среќа да ви се паднат истите. Тапа е зашто има прашања од типот на заокружување и на пишување. Иначе испит? Еве го влечам до сеа, не дека ич не сум учела, баш напротив али тиње ми е многу. Нешо у тој стил е и информатички технологии. Истиот тим фраери Марина, Сашо и главниот ШОУмен Мијалче.
Деловна етика и не е тежок предмет, доколку сте научени да учите стихотворби. Така на памет ќе си ги научите сите поделби ќе ви дојде по 50 страни за колоквиум имате фора 2 месеци, па не би требало да е проблем. Али се си е индивидуално, ние само препорачуваме, вие ќе си го изберете предметот, да не испаднеме криви дека сме ве упатиле погрешно : )

Јас сакав Трговско да си го зеам, ама носи 9 кредити, а мене ми фали предмет од 6 кредити. Се мислам да го зеам банкарство. Или па некое предметче така полесно. Аааа Маркетинг на трговски претпријатија, Економика на внатрешна трговија? Некое искуство да споделите?
Изглеа ќе се одлучувам на уписи, сеа не ме умара тоа многу.
Koleske i jas go imam istiot problem e-biz,pa taka da ako ne ti e problem da mi gi pratis tie prasanja sto gi spomnuvas vo gorenavedeniot tekst:):):):):))))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom