Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.809
Поени од реакции
12.207
Виктор4е е самобендисана и дрска мамина маза тоа е факат, таков впечаток ми остави мене и на многумина што ги знам уште одамна...а тоа дека жените се палат на симпатични морони се покажало низ историјата и тоа е факат. Против природа не се може тоа ти е...
 
M

Moon Child

Гостин
Каде реков дека го поддржувам? Ај не ми ги вади од контекст зборовите, јасно реков погоре дека мене не ми е фаворит, само си кажувам од моја гледна точка, аман. Реков јас за етикетите, сега јас излегов дека го поддрувам Виктор, а само си кажав дека немам лошо мислење за него, напротив. Мики ми е фаворит, колку да нема забуни.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
^ Немора за фаворит туку го подржуваш во судирот со жирито.
Нели секој има право на свое мислење бе? Нели секој има право да го искаже тоа мислење?
Или тоа не важи повеќе?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ А што напишав јас,проблеми имаш,ама ако е до толку не се бламирај.
 
M

Moon Child

Гостин
^ Немора за фаворит туку го подржуваш во судирот со жирито.
Боже Господе, го поддржувам затоа што беше во право според мене. Жирито е никој и ништо да понижува и омаловажува, уште помалку да изиграва Колумбо и да се перче дека тие го откриле. Тие земаат пари за да го откријат, во ред? Да не пеел убаво, немало да биде каде што е сега, самиот се пријавил, самиот пее, публиката го гласа, а жирито нема никаков удел, зашто кога требаше да критикува дрвеа колку се сите најпрекрасни. Уште па и закани фрчат, ќе станам ќе си отидам и нема да бидам повеќе жири, бре големите мадиња, секако ништо конструктивно не слушнавме од нив, ниту Калиопи коментира кој како испеал и каде згрешил, ниту пак Игор и Тони. Само знаат да речат Прекрасен си, продолжи така. И сега кога не чини, кога ќе се изглупираат први се за да омаловажуваат и критикуваат без никаква основа со никакви аргументи како оној со Колумбо. Поголема глупост неможеше да тресне Игор од таа во целата негова кариера.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
^ А што напишав јас,проблеми имаш,ама ако е до толку не се бламирај.
Епа ти го не го подржуваш, еве јас го подржувам. Стварно незнам кај гледаш тука бламирање, дечкото си кажал што мисли, со цел респект за Игор и Тони стварно се шоумени, ама на ништо не личи ова што му го прават последниве две гали. Они се професионалци бе, пари зимаат за тоа, па сега фала Богу дека нема сите да мислат како нив, мора да има критики, јебига не сме сите исти. Ама Колумбо, Америко, Магелан и триста глупости што му ги кажаа стварно не им требаа.
Далеку дека и Виктор е некој си ангел, ама жириво ептен ја претера.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе и јас тоа го кажав.За мене Виктор е дигнат(по Битолски стил),кажав по што го заклучив тоа,мое мислење.Кажав и дека има и што го подржуваат,нивно мислење.И за жирито кажав дека му даде совети,му кажа се што требаше и сега треба да се остави.Дека со оваа паѓаат многу ниско.

--- надополнето ---

А ти ВинаНевина и после толку коментари пак не сфати.По се изгледа немаш повеќе од 14 години.Па ти не си видела други вакви шоу да видиш што ти е жири.Да видиш што е критика.А на Викторче му се скурчило што му рекле стајлингот не ти одговара.Тие се стаени тука за се да коментираат не само за пеење бидејќи шоуто се вика ,,Идол,,.Со тој статус што го напишали го призна не се станува Идол девојче.Пак минатата Гала на крај еден аплауз за жирито.Кој к*р е тој бе да кажува аплауз за жирито.

--- надополнето ---

Иван и Мики кои можат да им продаваат однос,култура и вокални способности на сите,се топат кога застануваат пред жири.А тој и Нико Битолска шема,филозофии без диплома таму сите се.
 
M

Moon Child

Гостин
Абе и јас тоа го кажав.За мене Виктор е дигнат(по Битолски стил),кажав по што го заклучив тоа,мое мислење.Кажав и дека има и што го подржуваат,нивно мислење.И за жирито кажав дека му даде совети,му кажа се што требаше и сега треба да се остави.Дека со оваа паѓаат многу ниско.

--- надополнето ---

А ти ВинаНевина и после толку коментари пак не сфати.По се изгледа немаш повеќе од 14 години.Па ти не си видела други вакви шоу да видиш што ти е жири.Да видиш што е критика.А на Викторче му се скурчило што му рекле стајлингот не ти одговара.Тие се стаени тука за се да коментираат не само за пеење бидејќи шоуто се вика ,,Идол,,.Со тој статус што го напишали го призна не се станува Идол девојче.Пак минатата Гала на крај еден аплауз за жирито.Кој к*р е тој бе да кажува аплауз за жирито.
Дете полека со етикетите, 20 години имам. Досега во овие коментари што ги изнапиша ми залепи едно 100 етикети. Тоа е мое мислење и јас НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ со жирито. Имам гледано и други шоуа, знам како одат тие работи, ама сум изгледала 100 пати по конструктивна жири комисија, која компетентно коментира во поглед на ГЛАСОТ, а не кој што рекол во некој хотел и што напишал на фб.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
се тегни се тегни како секој втор битолчанец
За мене Виктор е дигнат(по Битолски стил)
А тој и Нико Битолска шема,филозофии без диплома таму сите се.
На Дедо Златко само Битола му е в уста.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А што ќе пејат во понеделник?
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
Море луѓе, зошто толку нервоза околу тоа кој каков бил и кој што рекол? Ги соптисавме децава. Ќе им останат доживитни трауми од тоа што се се изначитаа и изнаслушаа за себе. Догодина нека се пријави кој има муда!
Ние како нација изгледа не знаеме да уживаме и да се забавуваме, иако така се фалиме пред светот.
И машкиве како се нафрлиле на Виктор дека бил дигнат. Е шо, не смее ниеден да биде по-дигнат од нашиот:baeh:? Се плашиме од конкуренција? :smir:
Се ми се чини дека ова со идолот го сфативме премногу буквално. Немаме на кого да се угледуваме па сакаме од дваесетгодишни деца да избие совршенство. А може после и споменик ќе добие ако остана место во Центар, а?
 
M

Moon Child

Гостин
А што ќе пејат во понеделник?
Најверојатно поп балади. Кај Мики на профилот така прочитав т.е. бараше предлог за песна. Мислам дека ќе ја пее Right here waithing for you. За другите незнам.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
^ Немора за фаворит туку го подржуваш во судирот со жирито.
И јас го подржувам во судирот со жирито. Откако почнаа големите концерти жирито ниеднаш не покажа дека стварно се компетентни да седат таму и да критикуваат, и ОП, одеднаш на сите им текнало "ај ќе ги вреѓаме кандидативе, за да ги спуштиме на земја по брза постапка". Ова се однесува на коментарите што ги дадоа на гала вечерта откако испадна Нико, кога сите рекоа што си мислат за него во "Еден на еден".
Потоа следеше и моментот со статусот на Виктор на фејсбук, Тони и Игор почнаа да му паламудат и да му се мешаат во приватниот живот. Ама тука беше пресвртот. Виктор им возврати :). А они пошто имаат его до небо и назад не го очекуваа тоа, па затоа почнаа да вреѓаат на многу прост начин, у стил "Јас сум Колумбо, ти си домородец". Абе сељачизам за извоз...

Иван и Мики кои можат да им продаваат однос,култура и вокални способности на сите,се топат кога застануваат пред жири.
Е зошто да се топат пред жирито? Иван и те како можеше да му плесне во фаца на Игор кога рече дека "он вечерва не заслужува аплауз, бендот заслужува". Наместо тоа - се скамени. И што сеа, дека Виктор имаше муда да им врати на жирито, а Иван немаше - Виктор е дигнат, а Иван е спуштен? Тоа ли ти е муабетот?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Jана беше кај Жаре, заборајв во кој ден го давет то?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom