Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ochigledno Niko ti e drugar ili si umno bolen. Nemozham smir da praam so tebe, me nervirash, nemozham ni da te chitam..
I ne stavaj izvichnici, da ne pochnam ja so caps lock.
Niko e SELJAK !
Pojma nema od zhivotot. Ich, ama ich ne e bitno dali ima vakov ili onakov glas.
Im se fura ushte na drugite, "Glejte me, jas mozham arii da peam, vie nemozhete"
Idi ubij se. Ko shto reche Igor: "Ova e POP Idol, ne mesto za arii i shansoni"
Se nadevam redovno go chitaat forumov site idoli.
Ај изгуби се од форумов...
Ја напраи темава ко предизборна кампања, ко да сушам како се караат ВМРО и СДСМ кој изградил повеќе а кој помалку...
И на крај краева што имаш толку против Нико ?
Дечкото е најдобар за пеење од сите (не за џабе се има школувано во Русија). Ми беше фаворит уште од почетокот заедно со Мики и жал ми е што испадна, ама да кажеш дека не го бива стварно е глупаво. И на крај ако више викаш дека Биљана треба да добие малце почит направи го ти тоа за Нико, покажи малце почит а не сељак бил, ова бил, она бил.
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
До сега не сум гласал за никој и не сум се изјаснувал за никој од идолите ама морам да кажам дека Мики е шампион и дека пее најдобро.Дечкото има најдобар глас и според мене многу cool се однесува.Се надевам дека ке победи Мики.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.048
Поени од реакции
15.021
абе че купат сим картички и че си гласаат.........проста работа........малку да се подмачка за влез.....и ај со здравје......ова е Македонија бе.......
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.713
Поени од реакции
11.141
И така сите весели го чекаме крајот на шоуто,каде верувам Мики ќе победи.
!
Тука сме :) После изведбата на let it be кога ја крена цела сала на нозе (освен искомплексираните тинејџери кои дошле да бодрат други и од пуста македонштина не станаа да испочитуваат Вокал кој ја затвори вечерта на најдобар можен начин) верувам дека дечкото има шанси да победи. Иако на моменти го стега малце гласот, ко да се плаши да го пушти скроз, одлично пее и ги носи песните на свој начин, многу посигурно од останатите.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Тинуле, незнам од која причина неможам да те реплицирам па мора вака.
Нема да се спуштам на твоето ниво и да навредувам со секакви зборови некој што нема исто мислење ко моето. Едноставно форумов е демократско место за искажување на ставовите а ти го правиш токму спротивното. Јас да сум модератор би те банирал од форумов поради навреда која според еден член погоре можело многу лошо да ми се одрази врз психата итн итн..Значи вака, Нико ниту ми е другар ниту го познавам а ниту сметав дека е добар пејач. Но во случајов кога би бирал меѓу него и Билјана би го одбрал него затоа што човекот има квалитетен глас, можда нема нешто посебно физички изглед но јас никогаш не сум ги ценел луѓето според надворешноста. Такада ако те нервирам тогаш зошто воопшто ми читаш и реплицираш постови? Ми го трошиш времето да се расправам со тебе за глупости. Оди прави нешто попаметно, читај некои водичи за примерно однесување и слично..
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Јас колку што го разбирам идолов, не е битно само глас, туку и изглед, држење на сцена, комуникација со публика, однесување итн. Така да, и покрај тоа што Мики стварно има неверојатно добар глас, не мора да значи дека ќе победи. А и смешно ми е што кога нечив фаворит ќе испадне, одма работава е местена. Па во секој случај само еден ќе победи..
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
Ај изгуби се од форумов...
Ја напраи темава ко предизборна кампања, ко да сушам како се караат ВМРО и СДСМ кој изградил повеќе а кој помалку...
И на крај краева што имаш толку против Нико ?
Дечкото е најдобар за пеење од сите (не за џабе се има школувано во Русија). Ми беше фаворит уште од почетокот заедно со Мики и жал ми е што испадна, ама да кажеш дека не го бива стварно е глупаво. И на крај ако више викаш дека Биљана треба да добие малце почит направи го ти тоа за Нико, покажи малце почит а не сељак бил, ова бил, она бил.
Па што не го покажа тоа на претходните 4 вечери? Наместо тоа све повеќе и повеќе тонеше. Еве моја оценка за неговите настапи на сите досегашни гала вечери.

1. Песни од Тоше: Вечерта кога сите заклучивме дека дечкото НЕ го бива за поп музика. Многу лошо ја испеа песната, фалшираше на некои места, па дури и наместо "моето срце стапки ти одбројува", он пееше "твоето срце стапки ти одбројува". FAIL!

2. Македонски евергрини: Ја пееше најдосадната песна на вечерта и го имаше најдосадниот настап, па уште и ја испеа ко да има запек.

3. Женски песни: Повторно најдосадниот настап на вечерта. Си го истакнуваше гласот, ама џабе кога цела публика заспа.

4. Beatles night: И УШТЕ ЕДНАШ најдосадната песна на вечерта... Човече, па на beatles night да пееш балада, а да се декларираш како рокер? :nesvest:
Плус, он место да се фокусира на пеење, си избрал песна каде што ќе може да покаже и колку го бива за свирење. Тешка патетика беше таа вечер...

5. Ex-Yu песни: На Ex-Yu пее победничка песна од Евровизија, па уште и од женско! Тежок fail уште од старт, а башка и тоа што тотално ја утињаше дикцијата и фалшираше на моменти.

Сума-сумарум: 2та настапи што ги имаше на малите концерти стварно ќе останат запаметени. Тој настапот во Охрид кога беа 10 души наредени - исто му е супер. Ама на големиве концерти НИШТО не покажа и заслужено отпадна.
 
С

Спенсер

Гостин
Вчера првпат гледав идол :) Не ги знам по име кои се/

Дечкото што пееше -Све још мирише на њу,е сосем ОК,еден од подобрите во шоуто (барем според вчера-прикажаното)
Тој што ја пееше -Ако има бога,не го бива... барем песната не ја испеа како што треба :)
Тој што ја пееше -Ако те одведу, е онака... добар е :)
Девојчето со - Додирни ми колена... исто е добра :)

Другите не ги запазив многу :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.885
Поени од реакции
18.589
Па што не го покажа тоа на претходните 4 вечери? Наместо тоа све повеќе и повеќе тонеше. Еве моја оценка за неговите настапи на сите досегашни гала вечери.

1. Песни од Тоше: Вечерта кога сите заклучивме дека дечкото НЕ го бива за поп музика. Многу лошо ја испеа песната, фалшираше на некои места, па дури и наместо "моето срце стапки ти одбројува", он пееше "твоето срце стапки ти одбројува". FAIL!

2. Македонски евергрини: Ја пееше најдосадната песна на вечерта и го имаше најдосадниот настап, па уште и ја испеа ко да има запек.

3. Женски песни: Повторно најдосадниот настап на вечерта. Си го истакнуваше гласот, ама џабе кога цела публика заспа.

4. Beatles night: И УШТЕ ЕДНАШ најдосадната песна на вечерта... Човече, па на beatles night да пееш балада, а да се декларираш како рокер? :nesvest:
Плус, он место да се фокусира на пеење, си избрал песна каде што ќе може да покаже и колку го бива за свирење. Тешка патетика беше таа вечер...


5. Ex-Yu песни: На Ex-Yu пее победничка песна од Евровизија, па уште и од женско! Тежок fail уште од старт, а башка и тоа што тотално ја утињаше дикцијата и фалшираше на моменти.

Сума-сумарум: 2та настапи што ги имаше на малите концерти стварно ќе останат запаметени. Тој настапот во Охрид кога беа 10 души наредени - исто му е супер. Ама на големиве концерти НИШТО не покажа и заслужено отпадна.
За овие два настапа не се слагам, кога се пееја женски песни мислам дека беше најдобар, тогаш од Селин Дион пееше песна, исто и why my guitar gently weeps ја испеа сосема добро и веродостојно на оригиналот (не знам од кај само песнава си ја нашол за досадна). Вчера да, имаше дел кога се зезна и почна пак оперски да пее, ама тоа е се случува на секој. Мислам дека публиката не го сака повеќе ради неговите изјави и изгледот одколку поради пеењето. Што се однесува до Мики беше единствениот кој беше сосема ок, она што почнува да ми смета кај него е што секоја песна ја пее на ист начин, ко да го слушам иста песна да пее цело време. Виктор до сега имаше само еден настап кај што беше стварно добар а тоа беше вечерта на македонски евергрини. Тогаш и песната имаше некој RnB аранжман и супер му се вклопи со гласот, додека тоа тресење на гласот воопшто не му личеше вчера на таква песна, мислам дека доколку човеков не го тресе така гласот ептен ќе фалшира. Иван ептен катастрофа вчера, а претходните гали беше во топ 3. Билјана рефренот го зезна за останатиот дел од песната си беше ок, не и стига глас. Ивица мислам дека исто така се зезна и можеше многу подобро да отпее, почетокот на песната му беше екстра ама човеков од преголема желба да се докаже изгреши на неколку места, каде повеќе викаше него што пееше.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
197
Не го пратам многу идолов, ама од она што сум имала прилика да слушнам, тој Мики ми пее најубаво!
Али гледам не е толку атрактивен како тие тинејџерите, а младиве се па за нив гласаат ... менталитет,јбг! :toe:
 
M

Moon Child

Гостин
Нико пее опери добро, а поп пее просечно, многу просечно. Нико да пееше поп на аудициите никој немаше толку да се припотресе ради неговото излегување. Стварно стана досаден, ми беше втор по ред фаворит, верував во него, ама почна да станува досаден... Ме отру за женска му и љубовта... Ние ко да не знаеме што е љубов па тој се најде да не просветлува.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.138
Поени од реакции
16.029
Значи овие двајцата синоќа си заслужија шут - карта од Идолов.
Ивица рикаше и се дереше без веза, тоа не беше пеење. Плус и Битлси кога ја пееше Yesterday, ми ја уништи песната. Малку ми фалеше да сменам канал или пак да заспијам. Ако попееше уште малце, веројатно, ќе се случеше второво ..... :toe:
Нико со Молитва на ЈУ вечер, мало сутра! Па и тоа лапањето со девојката, кога публиката скоро сите во пелени :pos2::pos2: Иначе, шала на страна, супер глас има, али за опера е човеков роден :toe:
Кико .... малото :pos2: Мене пак ми се допадна сношти, иако е лигле невидено и ме иритира на моменти. Лесна песничка му одбрал Тино, и затоа фала богу не направи слон од себе :pos2:
Јана - Аууууу, катастрофа! Ми ја уништи песната, а многу ми беше ок додека не ја отпеа она. Мада, не пееше, се тресеше цело време и текстот каша попара го направи :kesa:
Билето не можам органски да го сварам. Едноставно, ко појава не се вари. Како сака нека пее, не можам да ја смислам. Прво беше како мравка да не гази, сега пак почна да се филма. Пеењето, ништо посебно.
Дејан - немам коментар. Не знам што да кажам. Добро си пее, онака е малце повлечен, али се на се, ок ми е.
Виктор - ехххх, Виктор ...... Што беше облечен сношти не знам, мн глупо му стоеше, али супер отпеа, лигав е и он, али се надеваме за негово добро и за нашето плакњење на очи дека ќе се смири малце и ќе се задржи во шоуто :pipi:
Мики немам коментар, не ни очекувам типов некогаш да испее како што не треба или пак да згреши нешто. Тоа би било пропаст за Идолов :nesvest:
И Иванчо ми е фаворит, само што сношти реално гледано му беше најслабиот настап што го имал. Не знам што толку се изгуби, али не беше на ниво :toe:
Се на се, Иван, Мики и Виктор ми се топ 3, очекувам од нив некој да победи.

Иначе жирито, заедно со ИваННа и Ненадчо нека си го фатат Вардар ако сакаат. Ќе ни направат услуга на сите богами. Жирито само фали и тупи дека се незнам што, а тоа гледаме дека врска нема. Тони пак, манијакот, мораше на Јана нозете да ги спомне, а пак Игор отупе со таткото на Билјана. Па дај нека му дадат медал на татко и дека ја направил и да завршиме со тоа више. И публиката ако сака нека си вика Уаааа! За тоа се дојдени! А не Игор ако уште еднаш слушнал таква работа, ќе си отидел. Па оди си, никој не те држи сосила :pos2: И уште еден битен детал. Тони, кој многу ги мрази хомосексуалците, и во секоја негова емисија на Опуштено се зезаше со нив, спадна на нивно ниво со тие капчињата што ги менува секоја гала :pos2:. Посебно, таа црвената, ептен убаво му стои! :pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па што не го покажа тоа на претходните 4 вечери? Наместо тоа све повеќе и повеќе тонеше. Еве моја оценка за неговите настапи на сите досегашни гала вечери.

1. Песни од Тоше: Вечерта кога сите заклучивме дека дечкото НЕ го бива за поп музика. Многу лошо ја испеа песната, фалшираше на некои места, па дури и наместо "моето срце стапки ти одбројува", он пееше "твоето срце стапки ти одбројува". FAIL!
Тука се согласувам, не испеа најсјајно, ама од друга страна, таа вечер скоро никој не испеа ко што треба.

2. Македонски евергрини: Ја пееше најдосадната песна на вечерта и го имаше најдосадниот настап, па уште и ја испеа ко да има запек.
Сонце за три светови е една од најубавите песни некогаш испеани во Македонија. Прекрасен текст, мелодија... совршена песна! И ја испеа прекрасно, се ежев цела додека ја пееше.

3. Женски песни: Повторно најдосадниот настап на вечерта. Си го истакнуваше гласот, ама џабе кога цела публика заспа.
All by myself е ПЕСНИШТЕ, сега ти ако лично не сакаш балади тоа е веќе друга работа.

4. Beatles night: И УШТЕ ЕДНАШ најдосадната песна на вечерта... Човече, па на beatles night да пееш балада, а да се декларираш како рокер? :nesvest:
Плус, он место да се фокусира на пеење, си избрал песна каде што ќе може да покаже и колку го бива за свирење. Тешка патетика беше таа вечер...
А рокерите не пејат балади????
While my guitar gently weeps можеби не е најубава песна од Битлси, ама одлична песна... Не се согласувам дека беше најдосадна песна.

5 . Ex-Yu песни: На Ex-Yu пее победничка песна од Евровизија, па уште и од женско! Тежок fail уште од старт, а башка и тоа што тотално ја утињаше дикцијата и фалшираше на моменти.
Е овде за прв пат се согласуваме. Ем не му лежеше песната, ем утна неколку пати и во тоналитет и фалш удри, ем и место речи викаше ријечи.

Сосема незаслужено испадна! Ама тотално незаслужено! Оној Кристијан 4 гала по ред се провлекува, не може никој да ме убеди дека е подобар од Нико!!!

Биљана тотално ме разочарува со секоја наредна гала, а пред да почнат концертиве ми беше меѓу фаворитите. Виктор, колку и лично да не го поднесувам, испеа одлично, ама не мора у секоја песна да го бута Џастин Тимберлејк.

А и заборавив почнаа ептен да се трескаат од земја, ама ептен... Не е на арно...
 
T

theTinule

Гостин
Ај изгуби се од форумов...
Ја напраи темава ко предизборна кампања, ко да сушам како се караат ВМРО и СДСМ кој изградил повеќе а кој помалку...
И на крај краева што имаш толку против Нико ?
Дечкото е најдобар за пеење од сите (не за џабе се има школувано во Русија). Ми беше фаворит уште од почетокот заедно со Мики и жал ми е што испадна, ама да кажеш дека не го бива стварно е глупаво. И на крај ако више викаш дека Биљана треба да добие малце почит направи го ти тоа за Нико, покажи малце почит а не сељак бил, ова бил, она бил.
Нико не заслужува почит. Како можеш воопшто да ми кажеш да почитувам такво гомно од човек? Како?
Патем, не реков дека не го бива, туку реков дека тоаа сега, воопшто не е БИТНО. Зошто? Бидејќи публиката гласа. 90% од народот не забележува кога некој има фалш или кога ќе згрешат текст или што и да е.
Сега, да се вратам на мубаетот...
Нико, на сите учесници им се правеше паметен и се ставаше над нив, само заради тоа што има музичко образование, па дури и над жирито. Каде бе дечко?
Што ако бил во Русија? Сега, бидејќи е најобразован од сите, музички, треба да ги спушта сите ПОД негово ниво?
Мене некој ко ќе ми каже дека знае да пее, а го слушам дека врска нема, сигурно не му се фурам колку добро јас знам да пеам. Бидејќи не сум идиот. Нико да чуе некој колку лошо пее, ќе почне да пее и он и ќе му „покаже како се пее“.
Јас го разбирам неговиот талент и бла бла школување во Русии и незнам ти што, ама нека не ми се фура т.е. не на мене, на останатите учесници колку е тој добар. Едноставно не е човечки.
Таков човек според мене не заслужува почит, а верувам и многу луѓе ќе се согласат, па дури и ти.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.865
Поени од реакции
11.101
А и заборавив почнаа ептен да се трескаат од земја, ама ептен... Не е на арно...
Од Дејан и Мики досега не сум видел да се трескаат од земја ми делуваат најприземјени... А другиве почнаа да аздисуваат :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom