Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Список некој кој што пеел ќе стави?

Нико ја претера веќе со овие балади. Ама ја претера.
Иванна па и Кико дај нека се из*бат еднаш засекогаш и да престанат да се лигават.
Дејан мене ми е фаворит. Се гледа дека детето озбилно ја има сфатено работава, се тресе дури стои пред жирито, плус ептен е скромен, се гледа.
Ми беше жал што отпадна Ивица.
Не знам што гледате во Иван, мене не ми е убав.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Јана испеа убаво, но Виктор беше навистина извонреден денеска.
 
M

Moon Child

Гостин
Заборавив да напишам дека Игор го претерува со тоа манијачките испади особено кога станува збор за Биљана.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Список некој кој што пеел ќе стави?

Нико ја претера веќе со овие балади. Ама ја претера.
Иванна па и Кико дај нека се из*бат еднаш засекогаш и да престанат да се лигават.
Дејан мене ми е фаворит. Се гледа дека детето озбилно ја има сфатено работава, се тресе дури стои пред жирито, плус ептен е скромен, се гледа.
Ми беше жал што отпадна Ивица.
Не знам што гледате во Иван, мене не ми е убав.
Нико-Молитва
Дејан-Либар
Јана-Додирни ми колена
Ивица-Ако има бога
Иван-Бацила је све низ рјеку
Билјана-Ти си тај што лудује(најверојатно така се вика)
Мики-Све још мирише на њу
Христијан-Зашто правиш слона од мене
Виктор-Ти си ми у крви
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Субјективно и објективно Нико и Иво беа најлоши вечерва и заслужено си испаднаа. Нико, покрај тоа што песната не беше "екс-ју" туку "современа српска", пола песна ја отпеа на хрватски и со тешки фалшови. Плус што е една исклучително рурална фаца и некако воопшто не ми одговара за Идол. Дека пее добро, пее, ама на радио да го слушаш дечкото и тоа со одбрани песни. Иво не знам како се провлече до тука, ама ај.
Јана можеби и не пее нешто посебно добро, но има харизма и шарм, а, како што кажаа уште на почетокот, идолот не е само во пеењето, туку општиот впечаток. И да пее пет пати полошо од Нико, би гледала нејзин настап, не на Нико, зашто едноставно ми е одбивен лик. Исто како и Иво, дечкото ми изгледа како да не го сфатил баш најдобро концептот на лична хигиена. А, Христијан е толку арогантен и му се губи гласчето на помоќни песни, но ете, и тој се провлекува благодарение на тинејџерчиња.
Другите пеачи ми се повеќе или помалку на исто ниво, со исклучок на Мики кој ми е апсолутен фаворит, немал досега утка и кога излегува на сцена, владее со сцената. И глас, и настап, најкомплетен, најубедлив и највпечатлив ми е. Вечерва гласав за него и сите што седеа со мене гласаа за него исто така. Disclaimer: не го знам лично, не ми дал пари да гласам за него, не ми дал ни картичка, гласав независно, поттикната од неговиот настап и впечатокот дека заслужува да биде Македонски Идол.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
Добро, постов го напишав во афектна состојба, неинформиран сум изгледа...како и да е, без разлика на тоа каде учи сметам дека не требаше да остане бидејќи е вокално најслаба а членовите на жирито од немајкаде и дадоа добри коментари (80% поради изгледот за кој не спорам) за да не испадне ќе влијаат за гласовите.
Значи ти во афектна состојба си лупаш глупости по потреба, така?
И Билјана не е вокално најслаба. Хихо и Јана се. Ако си го гледал шоуто од почеток сигурно ќе си видел дека Билјана има доста солидни вокални способности. Особено ги докажа .
BTW на 00:13 се кажува дека има финансиски проблеми.

Билјана е добра ама дефинитивно не е подобра од Јана.А и Јана ми е некако пожива и поенергична од Билјана.Добро, тоа е можеби заради тоа што Билјана досега пееше само спори песни.А Нико, можеби е добра вокал, ама многу досаден со неговото појавување и песните што ги пее.
И те како е подобра од Јана. Јана е уште дете, и има уште многу да учи пред да може да се нарече пејачка. Точно дека е пожива од сите останати кандидати, ама тоа баш и не и помага многу бидејќи ова и' е втор настап да делува избедирано и да разочара.

Не знам што гледате во Иван, мене не ми е убав.
Не е којзнае каков лепотан, ама приземјен е и убаво пее.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Значи ти во афектна состојба си лупаш глупости по потреба, така?
И Билјана не е вокално најслаба. Хихо и Јана се. Ако си го гледал шоуто од почеток сигурно ќе си видел дека Билјана има доста солидни вокални способности. Особено ги докажа .
BTW на 00:13 се кажува дека има финансиски проблеми.


И те како е подобра од Јана. Јана е уште дете, и има уште многу да учи пред да може да се нарече пејачка. Точно дека е пожива од сите останати кандидати, ама тоа баш и не и помага многу бидејќи ова и' е втор настап да делува избедирано и да разочара.


Не е којзнае каков лепотан, ама приземјен е и убаво пее.
Во афектна состојба зашто испаднаа двајца одлични вокали а Билјана можда добро пее но неможе да се рамни со Нико!
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Во афектна состојба зашто испаднаа двајца одлични вокали а Билјана можда добро пее но неможе да се рамни со Нико!
Ааааама затоа за изглед и општиот впечаток кој го остава го јаде Нико за доручек. Плус што вечерва беше далеку подобра од него и во пеењето.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
Во афектна состојба зашто испаднаа двајца одлични вокали а Билјана можда добро пее но неможе да се рамни со Нико!
Пишав во претходни постови - Нико последниве 4 концерта НЕ пее, туку ЗАМАРА! Требаше уште минатиот понеделник да испадне, али ај, се протна некако. Конечно му дојде крајот.
А Ивица никогаш не бил одличен вокал. Да беше - немаше да си дозволи фалшови ко денес што ги опна.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Ивица преска добро отпеа, Нико некако на почетокот ми беше меѓу фаворитите ама почна се послабо и послабо и више досаден ми стана, Мики како и увек најдобар е и според мене он треба да победи, ама сигурно Виктор ќе победи па и не пее лошо дечкото, добар си е, женските се која од која по тапа, онаа Наталија беше најјак вокал, а и Бети исто јака беше ама јебига испаднаа кога гласаат дечишта све тоа ти е.

После на при крај колку души ќе останат, 5, 6 ?
Наредни за испадање моја прогноза: Дејан, Хихо, па ништо чудно и Мики (иако е ПЕЈАЧ за сите таму) кога се гласа за убавина шарм и незнам што а не за пеење.
 
T

theTinule

Гостин
Во афектна состојба зашто испаднаа двајца одлични вокали а Билјана можда добро пее но неможе да се рамни со Нико!
Ochigledno Niko ti e drugar ili si umno bolen. Nemozham smir da praam so tebe, me nervirash, nemozham ni da te chitam..
I ne stavaj izvichnici, da ne pochnam ja so caps lock.
Niko e SELJAK !
Pojma nema od zhivotot. Ich, ama ich ne e bitno dali ima vakov ili onakov glas.
Im se fura ushte na drugite, "Glejte me, jas mozham arii da peam, vie nemozhete"
Idi ubij se. Ko shto reche Igor: "Ova e POP Idol, ne mesto za arii i shansoni"
Se nadevam redovno go chitaat forumov site idoli.

Не си интересна, ако мислиш дека си :smir:

И кај виде дека пишав јас дека е на ФОН? ..или да се тропни нешто, па нема везе што е, прочитај се првен ти, па после збори за другите.
Неам намера да се расправам со тебе повеќе.

Ако ти се допаѓа Биљана твое право, а дека знај да пеј, изгледа имаш проблем со слухот.

Овие што испаднаа се за 2 класи подобри од неа.
Ovie shto ispadnaa se 2pati pogolemi sejlaci od nea.
Don't take it personal, k?
Preeska reche deka e mesteno ====>Biljana prodolzhi a vrska nema peenje====>Biljana ima pari da kupi glasovi ili shoidae drugo za koeshto i trebaat pari za da pomine
Mi se ubaci u muabetot so Macedonius ili kakoidabeshe.
Ti reche deka kje si platela glasovi, ti reche deka imala pari, ti se nadovrza na muabetot na Macedonius deka uchela na FON.
Ponatamu ne me interesira.
Ne mi kazhuvaj dali imam problemi so sluhot...
Ne rekov deka treba da pobedi, but she deserves a bit respect.

Chudo edno kolku mudreci i lugje spremno da bidat zhiri ima po forumive...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Синоќа гласале луѓе со сличен вкус како мојот. Конечно Нико лета надвор,Ивица отпеа најслабо до сега,а Биљана продолжи.
И така сите весели го чекаме крајот на шоуто,каде верувам Мики ќе победи.
Патем Виктор не го сакам,ама синоќа беше одличен!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
За Ивица да искоментирам, толку лошо пеење немаше во сите гали никој, можеби олку лошо пеење уште од првите кругови немав чуено, ау ау, па кај нашоил Ален да го фаќа, два пати во живо го имам слушано Ален, ама ова беше катастрофа.

--- надополнето ---

Заборавив да напишам дека Игор го претерува со тоа манијачките испади особено кога станува збор за Биљана.
он е уметник, а на уметниците им е се дозволено.:icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom