Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Билјана требаше да испадне, реално најслабо испадна, ама девојчето си учи на ФОН и татичко ќе и ја купи победата :)
Од каде пак ова? Билјана е на Филозофски и самата кажа дека парите за неа се најголемата пречка во животот или така нешто...:toe:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Убаво рече некој пред мене не победува оној што има најдобар глас туку оној кој има најмногу гласови.Во начело гласаат роднини,пријатели,колеги на натпрееварувачите и нормално е тие да си гласаат за својот па макар и уста не отворил.
Многу ретко гласаат неутрални гледачи, а дека е така нека кажат сите овие што не се задоволни од вечершниот епилог колкумина гласале без разлика за кого?????
мене некако нелогично ми делува сите тие гласањеа на роднини и пријатели да спасуваат некого по 4 пат а уште помалку да некого да доведат до победа.
на крајот на краиштата од кај сме сигурни кој колку гласови заработил, кај вавките избори нема никаква транспарентност, а лесно може некој да си префрли гласови од еден на друг кандидат.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Виктор има убав глас ,она баш поп,ама не знам зошто го зачинува во некои моменти секој свој настап со пеење во стил на Justin Timberlake,ама независно кој тип на нумера да избере тоа се чувствува во секоја негова изведба:toe:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Од каде пак ова? Билјана е на Филозофски и самата кажа дека парите за неа се најголемата пречка во животот или така нешто...:toe:
Жити се не им ги расипувај теориите на заговор. Остај ги да имa зашто да плачат, макар било и заради непостоечка причина :wink:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Од каде пак ова? Билјана е на Филозофски и самата кажа дека парите за неа се најголемата пречка во животот или така нешто...:toe:
навистина од каде ги извадија овие работи јас незнам, во ред не им се допаѓа девојката но вакви непроверени информации да даваат, навистина нема смисла.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
И што ако покажат кој колку гласови имал.Постои Фотошоп и со тоа можат да направат некоја збрка.:smir:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Од каде пак ова? Билјана е на Филозофски и самата кажа дека парите за неа се најголемата пречка во животот или така нешто...:toe:
Добро, постов го напишав во афектна состојба, неинформиран сум изгледа...како и да е, без разлика на тоа каде учи сметам дека не требаше да остане бидејќи е вокално најслаба а членовите на жирито од немајкаде и дадоа добри коментари (80% поради изгледот за кој не спорам) за да не испадне ќе влијаат за гласовите.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.880
Поени од реакции
16.101
Of...
Poarno da se rezili otkolku parite da si gi potroshi na sigurna muzichka kariera, a? -.-
Ovie lugje, shto gi gledash na Idol, nemaat pari, mili moj.
Ako imaa pari, samite kje si snimea i pesni i spot i se...
Od kade ova deka nema da bide slushana pesnava? Nekoj prorok si ili slichno? ^.-
I od Idolov, pesnata kje se slusha 100 godini, nali, bidejki pobednikot ja snimi otkako pobedi na Idol i sega pesnata kje bide vecheno zapametena...evergreen.... -.-
Daj chitaj se malku shto pishuvash.
Na FON bila...golema rabota. -.-
Ko demek, sve bogatashi se na FON. -.-
Nepismeni se na FON, ne bogatashi.
Aj idi shetaj sea...<3
Не си интересна, ако мислиш дека си :smir:

И кај виде дека пишав јас дека е на ФОН? ..или да се тропни нешто, па нема везе што е, прочитај се првен ти, па после збори за другите.
Неам намера да се расправам со тебе повеќе.

Ако ти се допаѓа Биљана твое право, а дека знај да пеј, изгледа имаш проблем со слухот.

Овие што испаднаа се за 2 класи подобри од неа.

Aj idi shetaj sea...<3
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Кои бруки еј!Типична местенка.Ама после испаѓањето на Бети ништо не ми е чудно.

Иво и Нико кои за мене се одлични вокали испаднаа,а Христијан,Јана и Билјана сеуште опстојуваат во Идолов.
И тоа како им кажаа мислиш на кафе се седнати,па ај вие двајца си одите двајцата дома.Господ да чува и Чех да брани...
сите идоли заслужија да одат понатака до сеа шо беа само она од прилеп кристијан врска немат од пеење ама ете имат напалени девојчиња гласет
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704
Taтко и на Билјана немал да и даде пари да го продолжи школувањето на Музичка Академија, ќе и плати победа на Идол! :tapp:
Незнам ова од кај излезе, и дали е точно, али пак замисли спротивното сценарио. Немала пари да продолжи кариера, па сеа од сожалување ќе ја гураме до крај. Е тоа 14352 пати поглупо! Ај да е некој екстра талент како Мики/Иван ок, али мислам дека Билјана е најдобра од женските што влегоја у финале (заедно со Бети), но не е којзнае што! :)

Ептен сте смешни значи. Само кај нас ако не му е нешто некому по ќеф одма се плаче дека е наместено нешто. Немате друг одговор за ништо на светов. Ако пратите ситуација малку на светско ниво, ќе знаевте дека на пример во американскиот Идол испадна девојка за која се претендираше дека ќе биде најмалку во финале, ако не и дека ќе победи. Девојката испадна, беше јавноста во шок, ама никој не плачеше дека е наместено. Продолжете така, со логичниот причинско последичен след. Не е шоуто ниту смешно нити трагично, коментарите од плачкарски тип го дискредитираат. Дечките се добри, се трудат и баш добро пејат. Ако не ви чини не гледајте.
Првото, потполно точно, така се работиве кај нас. :)

Второ, во целокупниот циклус на идолов да, али вечерва само 3-4 кандидати се потрудија максимално, другите кој здрвен, кој не го знаеше текстот, кој се глупираше на сцена...

п.с. честито 2000 јубилејно мислење! :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
навистина од каде ги извадија овие работи јас незнам, во ред не им се допаѓа девојката но вакви непроверени информации да даваат, навистина нема смисла.
Абе фино си е девојчето..ми се допаѓа и се ама пеењето и е на слабо ниво ако ја споредуваме со останативе. А за тоа дека учи на ФОН слушнав од другарки..па сега можда е трач, како и да е не сум го започнал јас :toe:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
И што ако покажат кој колку гласови имал.Постои Фотошоп и со тоа можат да направат некоја збрка.:smir:
да токму така, на крај оној кој е навистина квалитетен ќе оствари кариера, има луѓе кои радо би соработувале со него!
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Добро, постов го напишав во афектна состојба, неинформиран сум изгледа...како и да е, без разлика на тоа каде учи сметам дека не требаше да остане бидејќи е вокално најслаба а членовите на жирито од немајкаде и дадоа добри коментари (80% поради изгледот за кој не спорам) за да не испадне ќе влијаат за гласовите.
Не изгледа туку си 100 %. Не за друго, чукнете си ја малку главата пред да му го загорчите животот на некој друг. Од вакви шпекулации се уништува човечки кредибилитет. Ни криво ни должно, девојчето може да изгуби гласови ради вакви муабети. Ќе земе некој ќе си рече, ај штом е богата што ќе гласам јас за неа? Стварно не сте ми логични со коментариве. Разбирам човек да е критичен, да каже дека нешто не му се допаѓа. Ама да стигнете до степен веќе да не знаете што зборувате веќе е загржувачко за вас самите и доста симптоматично.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Незнам ова од кај излезе, и дали е точно, али пак замисли спротивното сценарио. Немала пари да продолжи кариера, па сеа од сожалување ќе ја гураме до крај. Е тоа 14352 пати поглупо! Ај да е некој екстра талент како Мики/Иван ок, али мислам дека Билјана е најдобра од женските што влегоја у финале (заедно со Бети), но не е којзнае што! :)
Имаше во прилогот за неа на малиот концерт дека потекнувала од музичко семејство ама поради финансиски проблеми неможела да го продолжи школувањето.И јас не реков дека треба да се сожалуваме туку дека таа не ја платила победата.Ако некој ја платил тоа според мене би бил Кико.Ама ако ја платил..
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
заборавив да напишам српско -хрватскиот многу слабо го владеат,затоа и пеењето беше послабо денеска
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom