Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48

Сепак да :smir:
Абе добро,за пеење пее......али ме нервираат оние негови раце...ПЕјт сентиш,рацете онака,пејт рок,рацете онака..Стилот на музика си барат и свој гестови и мимики.Она ти е за РнБ или за Хип хоп.......првенствено! :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абе добро,за пеење пее......али ме нервираат оние негови раце...ПЕјт сентиш,рацете онака,пејт рок,рацете онака..Стилот на музика си барат и свој гестови и мимики.Она ти е за РнБ или за Хип хоп.......првенствено! :)
Муабето за Виктор е "Hater gonna hate!"

Детето и пеј и добро изгледа, можи нема кузнај шо фаца, ама се труди дечкото се одржава во телото како модел е и плус висок е. За Христијан да ми речиш дека нема никаква музичка основа ниту пак талент, ама Виктор и знај да свири и се занимава со музика, настапува во живо и си има свој стил. На македонската естрада не постои ниту еден РнБ пејач шо ги има неговите способности гласовни, Роберт Билбилов, Елвир Мекич, Јован Јованов, Адријан Гаџа итн. да ги клајш покрај Виктор ќе се срамат.

За Виктор има моментално погрешна слика, зошто е уште устручен во однесувањето т.е. незнај како да се понаша и се устручава со некој работи шо мисли дека го прат „покул“, а уствари го прат да изгледа многу рурално и неприродно. Ко ќе се опушти, ако не се промени скроз, ќе го засака и пошироката публика, оти е прибрано дете домакинче не е некој занес.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Муабето за Виктор е "Hater gonna hate!"

Детето и пеј и добро изгледа, можи нема кузнај шо фаца, ама се труди дечкото се одржава во телото како модел е и плус висок е. За Христијан да ми речиш дека нема никаква музичка основа ниту пак талент, ама Виктор и знај да свири и се занимава со музика, настапува во живо и си има свој стил. На македонската естрада не постои ниту еден РнБ пејач шо ги има неговите способности гласовни, Роберт Билбилов, Елвир Мекич, Јован Јованов, Адријан Гаџа итн. да ги клајш покрај Виктор ќе се срамат.

За Виктор има моментално погрешна слика, зошто е уште устручен во однесувањето т.е. незнај како да се понаша и се устручава со некој работи шо мисли дека го прат „покул“, а уствари го прат да изгледа многу рурално и неприродно. Ко ќе се опушти, ако не се промени скроз, ќе го засака и пошироката публика, оти е прибрано дете домакинче не е некој занес.
А и да бидиме реални,па и да таков каков што го прикажуваат медиумите,за таа работа тоа е и потребно.Музиката е бранша каде што поштените се газени,а се одржуваат само дрските,лицемерите,лукавите,итрите,колку и да ни е против кејф тоа! :)
 
Член од
14 април 2011
Мислења
48
Поени од реакции
9
епа извини вака... ама јас имам 19 години, а имам и повозрасни другарки кои го обожаваат виктор. а што се однесува до мики и нико... грди се ко магариња!


Ако има некој што го заслужува епитетот преубаво пее, тоа е Мики па после Нико. А дека убаво изгледа, ноу комент.

И ова дека секоја девојка посакува таков.....не се сите девојки 15 годишни :S
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
епа извини вака... ама јас имам 19 години, а имам и повозрасни другарки кои го обожаваат виктор. а што се однесува до мики и нико... грди се ко магариња!
А ако мерилото за вас е пејач да е убав, блазе си им на оние што стварно знаат да пеат.
 
Член од
14 април 2011
Мислења
48
Поени од реакции
9
според мене виктор освен што преубаво изгледа... исто така и преубаво пее. па и нормално дека секој пеач и пеачка треба да се посветат и на убавината (според мене). ;)
А ако мерилото за вас е пејач да е убав, блазе си им на оние што стварно знаат да пеат.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Христијан, кој може.Само за него се пишуваше во „најдоброто“ списание Крема.
Па рекоа дека А1 му понудиле водител да биде.

--- надополнето ---

За Хихо кажав предходно, тој и Емилија се тука некаде со гласовните способности, само него има кој да го гласа. Пред некој ден на профилот на фејсбук Хихо напишал нешто у стилот "експертите" за музика можат да ми се фатат за онаа работа (се разбира ако можат да креваат тешко). Кое е тоа однесување? Свесен ли е дека тие експерти се неговата публика од која во иднина лебот ќе го вади? Публиката гласа на крај краева. А и незнам од кога дождовен црв е мерка за тешко?
Лелеее Кристијан ова треба да го прочита, може малце ќе се спушти на земја. Мада и ти си за ќотек што го плукаш, а го имаш во пријатели на фб.

--- надополнето ---

Mики во Понеделник е 10ти и ќе ја пее Лет ит би.. :)
Зошто Мики увек е меѓу последните?

--- надополнето ---

Муабето за Виктор е "Hater gonna hate!"

Детето и пеј и добро изгледа, можи нема кузнај шо фаца, ама се труди дечкото се одржава во телото како модел е и плус висок е. За Христијан да ми речиш дека нема никаква музичка основа ниту пак талент, ама Виктор и знај да свири и се занимава со музика, настапува во живо и си има свој стил. На македонската естрада не постои ниту еден РнБ пејач шо ги има неговите способности гласовни, Роберт Билбилов, Елвир Мекич, Јован Јованов, Адријан Гаџа итн. да ги клајш покрај Виктор ќе се срамат.

За Виктор има моментално погрешна слика, зошто е уште устручен во однесувањето т.е. незнај како да се понаша и се устручава со некој работи шо мисли дека го прат „покул“, а уствари го прат да изгледа многу рурално и неприродно. Ко ќе се опушти, ако не се промени скроз, ќе го засака и пошироката публика, оти е прибрано дете домакинче не е некој занес.
А тоа што го праша Игор - дека изјавил дека и да не се појави ќе победи?

--- надополнето ---

епа извини вака... ама јас имам 19 години, а имам и повозрасни другарки кои го обожаваат виктор. а што се однесува до мики и нико... грди се ко магариња!
Епа шоуво не е избор на мис!
И прво иде цитатот па одговорот.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Иван најјак,најдобар во секоја смисла!!!

p.s Дај бе барем машкиве нека не ги шминкаат толку.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
епа извини вака... ама јас имам 19 години, а имам и повозрасни другарки кои го обожаваат виктор. а што се однесува до мики и нико... грди се ко магариња!
Freddie Mercury еден убавец што да ти расправам.... ама легенда сигурно не е заради мустаќите.
Се е прашање на вкус. Мене на пример Виктор не ми е убав. Не е мој тип, не ми се свиѓаат такви машки. Тие што си го сакаат, нека си го сакаат. Многу се нервирам кога ќе се избаци некој СИТЕ сакаат дечковци како тој и тој, овој и овој се грди небаре они тоа што ќе го кажат важи за цел свет.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Freddie Mercury еден убавец што да ти расправам.... ама легенда сигурно не е заради мустаќите.
Се е прашање на вкус. Мене на пример Виктор не ми е убав. Не е мој тип, не ми се свиѓаат такви машки. Тие што си го сакаат, нека си го сакаат. Многу се нервирам кога ќе се избаци некој СИТЕ сакаат дечковци како тој и тој, овој и овој се грди небаре они тоа што ќе го кажат важи за цел свет.
Или Мик Џегер една убавина што е :pos:
Кога сме кај Виктор факт е дека најголем дел од фановите му се просек 12-13 години, со тек на време ќе им помине и друго ќе им биде интересно :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Или Мик Џегер една убавина што е :pos:
Кога сме кај Виктор факт е дека најголем дел од фановите му се просек 12-13 години, со тек на време ќе им помине и друго ќе им биде интересно :)
Муабетот со Виктор е што има најголеми шанси да тепа на идолов дека сите осмоодделенки чак и средношколки се истураат со пораки праќање не тоа дека пее посебно, туку голем процент дека им е убав. Видов и сам тоа кога бев во публика пред 2 недели. 2-3 девојчиња што седеа пред мене на паузата си ги земаа своите фенси телефончиња и се распишуваа на гласањето, плус салата ечеше кога ќе се спомнеше Виктор а да не зборам кога се појави да настапува. Не го хејтам типот ама ова ми личи како бирање на лепота него на пеење.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Муабетот со Виктор е што има најголеми шанси да тепа на идолов дека сите осмоодделенки чак и средношколки се истураат со пораки праќање не тоа дека пее посебно, туку голем процент дека им е убав. Видов и сам тоа кога бев во публика пред 2 недели. 2-3 девојчиња што седеа пред мене на паузата си ги земаа своите фенси телефончиња и се распишуваа на гласањето, плус салата ечеше кога ќе се спомнеше Виктор а да не зборам кога се појави да настапува. Не го хејтам типот ама ова ми личи како бирање на лепота него на пеење.
Да де се разбираме. Истото го видов во понеделникот. Тие зад мене што беа за почнаа да плачат кога седнаа овие двајца на тие столчињата за испаѓање.
 
M

Moon Child

Гостин
Лелеее Кристијан ова треба да го прочита, може малце ќе се спушти на земја. Мада и ти си за ќотек што го плукаш, а го имаш во пријатели на фб.
Го немам за пријателче :) На друг форум имаше постирано што напишал. Од кандидатите го имам само Мики, пошто за него ме интересира кој настапува по ред, која песна, а и дека ми е фаворит :) А за редоследот на настапување мислам дека е на влечење? Ако сум грешка нека ме исправи некој.
 
M

Moon Child

Гостин
Се извинувам за мислењата едно под друго, само го најдов видеото кај што ми остави Емилија неубав впечаток па сакав да го постирам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom