Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Што сте се фатиле за тој изглед, очигледно МТВ направи тешко перење на мозок со прекрасни лица кои абер немаат од пеење, ама затоа брате нозе два метра, лице како ангел, пеење строго на матрица, а пратечите вокали те вадат кога крекаш во живо.
Ова помодарство ич не ми се свиѓа. Човек ако не е симпатичен, луѓево го етикетираат како човек кој може да пее само под туш. Ама ако е убав, се му се простува. Е нече мочи.
Ако се вратите наназад, најголемите пејачи и групи па и не биле нешто баш убави. Мик Џегер, Боно, Стивен Тајлер, мојот омилен Фреди Меркјури, Ентони од Ред Хот, се луѓе со просечна убавина дури некои се и грди. Ама рок музиката никогаш не мафтала со паролата give me a beautiful face, тоа го направи поп музиката, за да ја сокрие музиката која ја штанца без некоја посебна вредност, ама затоа Бритни кога ќе се појави полугола полудуваат луѓе, не е битно што песните се на рамниште на првооделенче, а гласот и е трагедија.
Естетиката и направи стварно лоша услуга на музиката. Повеќе фотошоп овде, повеќе шминка таму, ботокс, само не квалитетна музика. Поп музиката ја направија трагикомедија.

Со други зборови ако човек е шармантен и го бива на сцена, т.е знае да пее, макар и да не е Бред Пит, кај мене поминува веднаш, ама за другиве мало морген. Бил дебел-ми е гајле, бил слаб-ме заболе, има однос на сцена Like He Owns It + харизма=тука лежи трикот.
Да не излезе споредувам два различни жанрови, еве ќе го споменам Роби Вилијамс, од сите поп пејачи единствено него го почитувам. Ем пее, ем е харизматичен, башка песните кои ги пее се со вкус одбрани, а за убав ама ич не е. За разлика од него Џастин Тимберлејк е леле мајко за на сцена, поарно да не го слушаш, рака на срце за продуцент го бива, ама за пејач не.

Така што не ги дискредитирајте момциве и девојкиве кои немаат физикус ала Бритни на прва, ама затоа имаат се друго.
 
T

theTinule

Гостин
RocknRolla, така е во денешниов свет.
А, и да бидеме искрени, нашиов народ и не е некој образован, па да знае дали некој пее убаво или не.
Битно е да е убав.

--- надополнето ---

Мене Евгенија од Куманово ептен ме бендиса. Чекам да ја стават на ЈоуТубе. Убаво изгледа, убаво пее, свири клавир... Ае убо викам ја Кумановки владеат! :)
Ти ја местам? ((:)
Инаку, другарка ми е, во исти клас учиме xD

--- надополнето ---

не знам кој филм ги тепа овие Џамбазов и Тонкацон шо не ја пуштија Душица и викаат перфектно испеј ама вгодина пак :tapp:
И мене ми се свиѓаше како испеа она, и ми падна криво шо не ја пуштија овие -.-
А стварно има 20 години, или некоја грешка беше тоа долу што напишаа?! ^.-
Најмногу 15 и давам. 20? No way.
 
В

Вори

Гостин
Jа уште еднаш ќе кажам дека сум воодушевен од батето од Ѓорче.Каков глас имаше,секоја чест.
Само може да го дупчат во иднина поради годините,иначе треба да е финалист несомнено...
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
83
Поени од реакции
46
Шо мислење имате за батката од Контант Ин или како и да се викаат?
Мене ми е баш уникатен, со фина музика, и .... добро, може текстот не му е нешто посебно, ама е доста подобар од другите.
Нешто во класата на Коста Бургов и Глоријан, класична пациентела. Интересен само за сеир, а сериозно како музика мислам е смешно да се дискутира.
Сите видеа на Constant in се тука:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=6E5289D9BCA1D52E
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Леле еве го овој пак :pos2:
Macedonian Idol - Боби Алексов 2 круг
http://mesto.com.mk/video/4KS99912O7DK/Macedonian-Idol--Боби-Алексов-2-круг

--- надополнето ---

Ќути се свести девојчево дека не и е место на Идолов:
Macedonian Idol - Ели Танеска пишман во 2. круг
http://mesto.com.mk/video/43142MXN5UR5/Macedonian-Idol--Ели-Танеска-пишман-во-2-круг

--- надополнето ---

Овие две девојки мислам дека далеку ќе сигнат на Идолов, најпријатно ме изненадија вчера:
Macedonian Idol - Јулијана Јованова
http://mesto.com.mk/video/KRUBU2U5RMAO/Macedonian-Idol--Јулијана-Јованова

Macedonian Idol - Билјана Ѓошева
http://mesto.com.mk/video/GSO3KWURYWU5/Macedonian-Idol--Билјана-Ѓошева
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
не знам кој филм ги тепа овие Џамбазов и Тонкацон шо не ја пуштија Душица и викаат перфектно испеј ама вгодина пак :tapp:

бидејќи не и е оформен гласот.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
бидејќи не и е оформен гласот.
Абе нив повеќе им беше тоа дека не се однесувала "професионално".
Ти викаш не и е оформент гласот,ами како ги пуштаја оние деца по 14-16 год? Зарем нив му се оформи а?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Што сте се фатиле за тој изглед, очигледно МТВ направи тешко перење на мозок со прекрасни лица кои абер немаат од пеење, ама затоа брате нозе два метра, лице како ангел, пеење строго на матрица, а пратечите вокали те вадат кога крекаш во живо.
Ова помодарство ич не ми се свиѓа. Човек ако не е симпатичен, луѓево го етикетираат како човек кој може да пее само под туш. Ама ако е убав, се му се простува. Е нече мочи.
Ако се вратите наназад, најголемите пејачи и групи па и не биле нешто баш убави. Мик Џегер, Боно, Стивен Тајлер, мојот омилен Фреди Меркјури, Ентони од Ред Хот, се луѓе со просечна убавина дури некои се и грди. Ама рок музиката никогаш не мафтала со паролата give me a beautiful face, тоа го направи поп музиката, за да ја сокрие музиката која ја штанца без некоја посебна вредност, ама затоа Бритни кога ќе се појави полугола полудуваат луѓе, не е битно што песните се на рамниште на првооделенче, а гласот и е трагедија.
Естетиката и направи стварно лоша услуга на музиката. Повеќе фотошоп овде, повеќе шминка таму, ботокс, само не квалитетна музика. Поп музиката ја направија трагикомедија.

Со други зборови ако човек е шармантен и го бива на сцена, т.е знае да пее, макар и да не е Бред Пит, кај мене поминува веднаш, ама за другиве мало морген. Бил дебел-ми е гајле, бил слаб-ме заболе, има однос на сцена Like He Owns It + харизма=тука лежи трикот.
Да не излезе споредувам два различни жанрови, еве ќе го споменам Роби Вилијамс, од сите поп пејачи единствено него го почитувам. Ем пее, ем е харизматичен, башка песните кои ги пее се со вкус одбрани, а за убав ама ич не е. За разлика од него Џастин Тимберлејк е леле мајко за на сцена, поарно да не го слушаш, рака на срце за продуцент го бива, ама за пејач не.

Така што не ги дискредитирајте момциве и девојкиве кои немаат физикус ала Бритни на прва, ама затоа имаат се друго.
Ако се вратите наназад, најголемите пејачи и групи па и не биле нешто баш убави. Мик Џегер, Боно, Стивен Тајлер, мојот омилен Фреди Меркјури, Ентони од Ред Хот, се луѓе со просечна убавина дури некои се и грди.
токму така грди но со добри гласови и останаа вечни, ден денешен се слушани.


вчера она дебелкото девојче баш ми е криво што не и го запамтив името ама како го стопи жирито навистина имаше маестралана изведба во ака пела верзија забелеежав уште неколку такви кои не се на изглед нешто но брате растураат со пеење.

--- надополнето ---

Абе нив повеќе им беше тоа дека не се однесувала "професионално".
Ти викаш не и е оформент гласот,ами како ги пуштаја оние деца по 14-16 год? Зарем нив му се оформи а?
види кај некои од тие на 14 -16 години гласот им беше комплетно созреан и оформен баш Калиопи вчера кажа дека се тоа ретки случаи, добро пуштија и некои кои не заслужуваат но им се даде трета шанса што незначи дека ќе стасат до крај сепак ќе гласа и народот.

во секој од ваквите избори ќе има некој кој му прогледале низ прсти но сепак се надевам на крај ќе победи солиден глас.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
[/COLOR]Овие две девојки мислам дека далеку ќе сигнат на Идолов, најпријатно ме изненадија вчера:
Macedonian Idol - Јулијана Јованова
http://mesto.com.mk/video/KRUBU2U5RMAO/Macedonian-Idol--Јулијана-Јованова

Macedonian Idol - Билјана Ѓошева
http://mesto.com.mk/video/GSO3KWURYWU5/Macedonian-Idol--Билјана-Ѓошева
Јулијана е влезена во финалистите, колку беа 10 мислам.
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Што сте се фатиле за тој изглед, очигледно МТВ направи тешко перење на мозок со прекрасни лица кои абер немаат од пеење, ама затоа брате нозе два метра, лице како ангел, пеење строго на матрица, а пратечите вокали те вадат кога крекаш во живо.
Ова помодарство ич не ми се свиѓа. Човек ако не е симпатичен, луѓево го етикетираат како човек кој може да пее само под туш. Ама ако е убав, се му се простува. Е нече мочи.
Ако се вратите наназад, најголемите пејачи и групи па и не биле нешто баш убави. Мик Џегер, Боно, Стивен Тајлер, мојот омилен Фреди Меркјури, Ентони од Ред Хот, се луѓе со просечна убавина дури некои се и грди. Ама рок музиката никогаш не мафтала со паролата give me a beautiful face, тоа го направи поп музиката, за да ја сокрие музиката која ја штанца без некоја посебна вредност, ама затоа Бритни кога ќе се појави полугола полудуваат луѓе, не е битно што песните се на рамниште на првооделенче, а гласот и е трагедија.
Естетиката и направи стварно лоша услуга на музиката. Повеќе фотошоп овде, повеќе шминка таму, ботокс, само не квалитетна музика. Поп музиката ја направија трагикомедија.

Со други зборови ако човек е шармантен и го бива на сцена, т.е знае да пее, макар и да не е Бред Пит, кај мене поминува веднаш, ама за другиве мало морген. Бил дебел-ми е гајле, бил слаб-ме заболе, има однос на сцена Like He Owns It + харизма=тука лежи трикот.
Да не излезе споредувам два различни жанрови, еве ќе го споменам Роби Вилијамс, од сите поп пејачи единствено него го почитувам. Ем пее, ем е харизматичен, башка песните кои ги пее се со вкус одбрани, а за убав ама ич не е. За разлика од него Џастин Тимберлејк е леле мајко за на сцена, поарно да не го слушаш, рака на срце за продуцент го бива, ама за пејач не.

Така што не ги дискредитирајте момциве и девојкиве кои немаат физикус ала Бритни на прва, ама затоа имаат се друго.
Како се викаше то девојчето(од струмица ОЛГА)не ми текнува...девојчето стварно имаше физикус и убаво лице,ама ете не помина кај жирито,си ја потцени нејзината убавина со глупостите.Сега да не се лажиме голема придобива имаат тие што се мили и убави.Некогаш гласовните можности се во втор план кога на сцена излегува преубо лице.
Инаку ти шо велиш дека рок музиката не мавта со пароли give me a beautiful face ајде да ги видиме лицата на кралот и кралицата на поп музиката т.е. мадона и мајкл џексон,дали овие имаат убави лица?
 
M

marko 1996

Гостин
Јана Бурчевска девојчето многу убаво пее ја знам , ја видов пред околу 2-3 недели ми кажа стигнала до финале , ова е тоа девојчето што Калиопи и даде таму незнам што обетка мислам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
не знам кој филм ги тепа овие Џамбазов и Тонкацон шо не ја пуштија Душица и викаат перфектно испеј ама вгодина пак :tapp:
Не и рекоа дека испеала перфектно не ги превртувајте зборовите. И рекоа дека ќе биде од неа одлична пејачка, ама не оваа година... И самото девојче си призна дека и мутира гласот. Баш нејзе највише и дадоа поддршка од сите што ги одбија,
Добро е девојчето, ама испофалшира на неколку пати ,се гледа дека се уште не е подготвена да иде понатаму.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Не и рекоа дека испеала перфектно не ги превртувајте зборовите. И рекоа дека ќе биде од неа одлична пејачка, ама не оваа година... И самото девојче си призна дека и мутира гласот. Баш нејзе највише и дадоа поддршка од сите што ги одбија,
Добро е девојчето, ама испофалшира на неколку пати ,се гледа дека се уште не е подготвена да иде понатаму.
ама онака не требаше да постапат , Бравос те бидува ова она , ама вгодина та работа ....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ама онака не требаше да постапат , Бравос те бидува ова она , ама вгодина та работа ....
Баш така требаше да постапат, затоа што подобро наредна година да се обиде и да стигне до финале, затоа што сите тројца истото го потврдија, отколку да фалшира и да се разочарува од себе, пошто и девојчето само беше свесно дека не испеа добро. Не требаше да ја пуштат, мене не ми се допадна како испеа, а они имаат и понатаму верба во неа и рекоа обавезно да се пријави наредна година.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom