Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Колку само е Тони професионален во работата. Мрсна ти е косата, што ти е со фацата и остали коментари... Баш е на место и воошто не навредува. Знам дека некои претерале со појавите ама да ги брукаш дополнително на ТВ е стварно дебилно.
Затоа се бунев за жирито, затоа што не се таму да изберат пејач туку да омаловажат колку повеќе можат. А посебно Тони.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Шо се бламираа со додавањата на Калиопи, демек ги гледа и нешто фаци праи, кога она не ни беше во жири цела емисија. Па дури и исти снимки повторуваа. Глупости. Сите приметивме...
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
Може нешто народно?! КУКАВИЦАААААААА :nesvest: WTF
Запаличу пола ЗГРАДААААА :pos2: :pos2:
Koга го праша Тони тој што копал бунари: -Не знаеш нас???Тој експресно НЕ,НЕ :pos2: :pos2: :pos2:

Какви идоли значи :pos2:
 

^ Ghost Rider ^

Biker Boy
Член од
27 октомври 2008
Мислења
372
Поени од реакции
8
што работиш,па копам бунари со тетин ми...нешто колку да се работи,и Игор му вика и јас братче :D:pos2:

после вика со женската се скарав и лупнав 2-3 шамара и една тупаница :pos2:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Не работам никаде , работев во радио и УШТЕ РАБОТАМ...хахахахаахах на ова се пресмеав....еден имаше треснато.....хахахахах :)))))))))
 
М

Мартин`

Гостин
што работиш,па копам бунари со тетин ми...нешто колку да се работи,и Игор му вика и јас братче :D:pos2:
Што работиш ? Па копам бунари со тетин ми, што да праиш да се работи нешто. Игор: И јас тоа братче, колку за цигари да имам.

Омилен глумец ? Дарамраџ тој од Бандини мафијашот што е :pos2:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Може нешто народно?! КУКАВИЦАААААААА :nesvest: WTF
Запаличу пола ЗГРАДААААА :pos2: :pos2:
Koга го праша Тони тој што копал бунари: -Не знаеш нас???Тој експресно НЕ,НЕ :pos2: :pos2: :pos2:

Какви идоли значи :pos2:
Абе убаво си кажа момакот, којзнае кои фаци биле во жирито, ниту јас нема да го познаам стилистот на Бокица. Остај што е направена отпосле монтажата, кој не го знае Игор Џамбазов ??? Бламажа што да ти кажа... Ова им е невиден аматерски потег.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Абе 10 града сме цела држава, па толку ли неможеле да бидат секаде. катастрофа со монтажава. Па уште Тони и Игор демек ги дупат...лошо.Кој знае колку се исфрустрирани луѓево кога се гледаат на ТВ. Еве го тој кадарот со Калиопи што најмалку 2 пати го искористија. Ајде монтажа...али и за тоа не се потрудиле.
Macedonian Idol - Мартин Коцев
http://mesto.com.mk/video/M1HK6Y9OYX97/Macedonian-Idol--Мартин-Коцев
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Особено заебанциите сега не се смешни, затоа што не знаеме дали и колку работите што ги зборат им се извадени од контекст.... :toe: Може овие едно кажале, а потоа во монтажата е направено така за да излезат луѓето смешни.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Луѓе збореа дека и тоа видеото на Тања Митева е монтажа,
http://mesto.com.mk/video/37BGS2KUN77R/Macedonian-Idol--Тања-Митева
али си викав нема врска,али вчера тоа беше катастрофа.
Овде детево го зезаа, ова дури и се наљути...а кога ќе разбереш дека не се десило тоа што го гледам, се паѓа во вода. Искрено се надевам дека понатаму нема да бидат такви зошто стварно штета да го расипат шоуто заради тоа што се мрзливи.
Macedonian Idol - Влатко Иловски
http://mesto.com.mk/video/692X8AW334ON/Macedonian-Idol--Влатко-Иловски
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.359
Поени од реакции
7.816
Идол...чим е на телевизијата на Велија не очекувајте нешто сјајно

п.с како прво ја незнам оваа телевизија дали некогаш ќе научи што значи тоа пуштање на емисија во точен термин а не пола саат +!
па син му на Велија Хеди го режирал Македонскиот идол пишува на најавната шпица
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom