17.279
17.958
За тоа време бункер, никој не спомна антифудбал, не ме вади од контекст.:smir:
Е реално вчера играта беше далеку од бункер. Мурињо можеби имаше такви играчи и таква поставеност, ама Пепе играше шпиц се истури од напред трчање.
Вчера секој си имаше по едно полувреме, Реал во првото доминираше немаше многу шанси, освен стативата на Пепе и на Роналдо од косо (која мислам дека се виде на повторената дека не одеше во гол), а Барса во второ имаше доста шанси. Никој не искористи и во продолженија се играше уште поотворено како ни тие ни тие да нејќеа да одат на пенали (иако Пеп го спремаше Максвел).
Ајде готово заврши тоа, победија Реал следува прво една утакмица во Ла Лига, па после одиме на ЛШ.

Tоni

ILLYRIAN
26 февруари 2009
13.639
10.237
Адриано ќе отсустува 4 недели.Наебавме...

Sluzbarski

Македонец
21 јули 2009
3.364
78
Максвел нека не стапнува,фрлена Анатема на таа позиција годинава !

I

IBIZA SOUND

se potanki i potanki sme vo odbranata
i puyol ako ne se vrate do sreda,e togas vistinski naebavme :)

LaVista

Traumatic Playground
31 јануари 2007
4.183
958
Шо се секирате бе, ќе игра Бускетс таму и готово :)

Алвес....Пике...Маске....Пујол....
За овие 2 меча нај негативно ни е реализацијата,ништо друго....И све мислам дека Виља ќе биди Ибра 2ката...

LaVista

4.183
958
^ Ироничен бев кога кажав дека Бускетс ке игра таму :)

Iceboy

17.279
17.958
Битно сите се изрипавме на голот, за по 5-6 секунди дерење и оставање гласот у кафичот мраз ладен туш:nesum:

-----------Вила------------

Ова сакам да го видам на Бернабе со оглед на тоа дека играме на гости и со 0:0 сум задоволен :)

Tоni

ILLYRIAN
13.639
10.237

Хмм нема да бидам задоволен ако не постигнеме гол на Бернабе.Мора да се постигне гол...едноставно мора макар тоа било и пораз од 2-1.

27 септември 2009
2.175
1.041
Вака стојат работите . . . Од Барселона прво полувреме не видов Б . . . Многу анемично полувреме, ако не и најанемичното од кога Пеп е на клупата . . . Второ полувреме маширенијата почна да функционира . . . ИМАВМЕ ШАНСИ, НЕ ГИ ИСКОРИСТИВМЕ ( Како беше онаа ,, кој не е*е ќе го .... )

Ова со Адриано НЕ Е ДОБРО, но верувам во сите играчи, па и во Максвел, верувам дека ќе дојде при себе . . . Пујол ако игра бек ( што не верувам ) повторно ќе сме слаби во одбраната, повторно ќе немаме играч кој ќе може да добива дуели во шеснаесетник . . .

Ако од некој сум највеќе иритиран, тоа нормално е Виља, и на Бернабе НЕ САКАМ да го видам, сакам со овој состав да излеземе . . .