Фан Клуб: Барселона

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Се случи и тоа....Победа на Реал....
Не можеше вечно да трае....
Како прво респект за желбата на играчите на Реал....
Добро ги напумпал Мурињо......
Во првиот дел трчаа и маваа како луди.....
Како луди животни беа....
Било која екипа да беше на местото на Барса ќе се изгубеше...
Но и тука се покажа големината на Барса....не потклекнаа....
Иако беше за нијанса подобар Реал создаде само една 100% шанса (Пепе)...и ударот на Роналдо од косо...
Во вториот дел се вративме,Реал имаше огромен пад..никој нема сила да го издржи она ненормално темпо...
Почна таа доминација....
Е тука се изгуби мечот.....Имавме се и игра,и посед,играчите на Реал максимално паднаа......
Но фалеше уште Касиљас...кое голманиште е ,секоја чест.....
Како само ја извади онаа топка на Иниеста....чудо.....
Тука требаше да се реши се....:kesa:
Голот на Реал,добра акција,слична ситуација како шансата на Пепе,овој пат влезе...Пинто малку издупи работа со поставуавањето...
Но и маркерот на Роналдо,не знам кој беше во тој дуел,мислам Маскерано беше тотално инфериорен во тој дуел.....
Од таа скок игра ми беше најмногу страв,и ете баш со глава примивме гол....
Ама нема кукање сега....
Барса покажа сила,беше доминантна во поголемиот дел од мечот,посебно во вториот дел...
Среќата и Касиљас го спасија Реал...
Во продолженијата веќе се беше тактички,долги лежења на терен,излегување од игра по 3 минути за замеми...
Очекувано кога браниш резултат....
Иниеста најдобар според мене вчера...
Меси се трудеше,но покрај оние дивјачки стартови,чудо е како не се здоби со некоја повреда....
И судијата ја изгуби контролата малце,требаше од почеток да се расфрла со жолти,вака остави да има Гладијаторска борба..
Но и тоа е составен дел од ЕЛ КЛАСИКО....Без малку шлакање не би било интересно....
Сега следи најважното....
Големиот пехар од ЛШ....тука е главното...и купот беше важен,но ова е шлагот на тортата.....
VISKA BARCA...
Адриано беше во тој дуел...
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Јебига, коа ќе се навикнеш на победи, било кој пораз тешко се поднесува...

3 битки се во прашање, три трофеи. Две завршија, победникот од третата ќе биде највечи фраер у маало. ;)

Уште два епик натпревари за последното финале годинава. Тиаго, Иби и Фонтас во меѓувреме ќе се погрижат за Ла лига.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Барса покажа сила,беше доминантна во поголемиот дел од мечот,посебно во вториот дел...
.
Јас стварно не знам кај виде дека Барса била ПОдоминантна во поголем дел од мечот? Прво пол не шутнавте. Прв шут кон голот 60та минута, ок второ не натиснавте во шише, ама цело прво, на кра од второ неколку минути шансата на ДиМарија шо ја извади магично Пинто, и продолженијата доминираше Реал.
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
Неможе сите да се победат,мора да се губи...се надевам дека во ЛШ по мотивирани ке излезат.Не чекаат уште 2 пеколни утакмици.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Јас стварно не знам кај виде дека Барса била ПОдоминантна во поголем дел од мечот? Прво пол не шутнавте. Прв шут кон голот 60та минута, ок второ не натиснавте во шише, ама цело прво, на кра од второ неколку минути шансата на ДиМарија шо ја извади магично Пинто, и продолженијата доминираше Реал.
Искрено во дуелов решаваа нијанси. Тоа е тоа Ел Класико какво што го знаеме да го гледаме.
Реал ја имаше среќата на неговата страна и по којзнае кој пат ќе кажам го имаа Касиљас (човекот ноктите не ги сечел месец дена за да успее да ги фати топките).
Пинто одличен на мечов можда малку киксна на голот, ама за голот најголем виновник беше Дани. Ептен наивно беше поминат доле како мало дете, Чави искрено беше трагичен многу лошо пасови имаше.
Масекрано и Адриано беа одлични искрено од нив сум најзадоволен, а незнам зошто сите го напаѓате Педро кога човекот играше кога играше и цела Барса. Има и гол поништен, имаше и уште една супер шанса, се на се денеска разочараа Виља и Чави. Можда Чави да беше на неговото ниво ќе беше подруга приказната, ама што е тука е идеме даље.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Јас стварно не знам кај виде дека Барса била ПОдоминантна во поголем дел од мечот? Прво пол не шутнавте. Прв шут кон голот 60та минута, ок второ не натиснавте во шише, ама цело прво, на кра од второ неколку минути шансата на ДиМарија шо ја извади магично Пинто, и продолженијата доминираше Реал.
Искрено во дуелов решаваа нијанси. Тоа е тоа Ел Класико какво што го знаеме да го гледаме.
Реал ја имаше среќата на неговата страна и по којзнае кој пат ќе кажам го имаа Касиљас (човекот ноктите не ги сечел месец дена за да успее да ги фати топките).
Пинто одличен на мечов можда малку киксна на голот, ама за голот најголем виновник беше Дани. Ептен наивно беше поминат доле како мало дете, Чави искрено беше трагичен многу лошо пасови имаше.
Масекрано и Адриано беа одлични искрено од нив сум најзадоволен, а незнам зошто сите го напаѓате Педро кога човекот играше кога играше и цела Барса. Има и гол поништен, имаше и уште една супер шанса, се на се денеска разочараа Виља и Чави. Можда Чави да беше на неговото ниво ќе беше подруга приказната, ама што е тука е идеме даље.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Добро изиграно второ полувреме, но тоа е што е. Се гледаме во ЛШ.
Поздрав:smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ние земавме титула, тие земаа титула... како што кажа Бојан погоре, победникот од двомечот во ЛШ ќе биде навечи шизик у маало :)

Лоша игра во прво полувреме, можеа да дадат 2 гола минимум а ние од друга страна пак немавме шанса за гол... тоа не е одлика на шампион, напаѓавме лошо, отваравме простор лошо и на крај изгубивме. Не ме интересира што сме имале поголем посед, не ме интересира што од 45 до 120 минута доминиравме, кога тие победија. Се навикнавме на победи и овој пораз дојде како гром од ведро небо... јебига тоа е фудбал. Ќе се исправиме после ова, немајте гајле има уште 2 дуела :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Се надеваме овој пораз дека ќе влијае позитивно и озбиљно да си ја сватат работата. Ми се чини дека ептен го потценија Реал после оние 5:0 и како да играа без мотивација.
Ќе видиме што ќе биде за недела дена.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Гооолемо браво до сите фанови на Барселона, стварно ме изненадивте сите, ваков став после изгубена титула имаат само големите, само успешните, само оние кои гледаат напред, а не назад (тука се мисли на пеналите од Челзи и Интер, а и табелата од Марка).
Се е кажано погоре за играта, едноставно премногу е тешко да се пробие онаков бункер, не верувам дека некој би го пробил. Не дека ние не го пробивме и немавме шанси, ама последната препрека беше кобна. Тоа е тоа, мора да ги решиме во ЛШ, така ќе се оправдаме за сите пофалби што ги добиваме од сите страни.
VIsca El Barca!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Искрено во дуелов решаваа нијанси. Тоа е тоа Ел Класико какво што го знаеме да го гледаме.
.
Точно, нијанса дури и помало од нијанса решаваше, никој не беше подоминантен, било кој да дадеше гол во своето полувреме ќе беше победник, еден гол, една најмала грешка решаваше.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
recisi vakva igra od real ke ocekuvame i na narednite 2 natprevari
mora nekako pep da go bara careto na vakvata igra na preveduvacot
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Гооолемо браво до сите фанови на Барселона, стварно ме изненадивте сите, ваков став после изгубена титула имаат само големите, само успешните, само оние кои гледаат напред, а не назад (тука се мисли на пеналите од Челзи и Интер, а и табелата од Марка).
Се е кажано погоре за играта, едноставно премногу е тешко да се пробие онаков бункер, не верувам дека некој би го пробил. Не дека ние не го пробивме и немавме шанси, ама последната препрека беше кобна. Тоа е тоа, мора да ги решиме во ЛШ, така ќе се оправдаме за сите пофалби што ги добиваме од сите страни.
VIsca El Barca!
И од мене големо браво за навивачите кои си признаа чесно пораз...

Ама ти не си у тие... букнер бе... па она ли бункер беше вчера бе !? Ќе сфатите ли дека додавања у своја половина не значи дека противникот игра бункер...

Вчера фудбалот беше баш за финале, по едно полувреме им припадна на двата тима. У второ не надигравте, признавам. И да, тоа што го игравте у второ беше убава игра, а не тоа во саботата. Во продолженијата Реал покажа дека повеќе е желен за победа, ја искористи шансата и се одбрани до крај. Никаков бункер, никаков антифудбал... :)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
И од мене големо браво за навивачите кои си признаа чесно пораз...

Ама ти не си у тие... букнер бе... па она ли бункер беше вчера бе !? Ќе сфатите ли дека додавања у своја половина не значи дека противникот игра бункер...

Вчера фудбалот беше баш за финале, по едно полувреме им припадна на двата тима. У второ не надигравте, признавам. И да, тоа што го игравте у второ беше убава игра, а не тоа во саботата. Во продолженијата Реал покажа дека повеќе е желен за победа, ја искористи шансата и се одбрани до крај. Никаков бункер, никаков антифудбал... :)
За тоа време бункер, никој не спомна антифудбал, не ме вади од контекст.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom