Hasta La Victoria Siempre
21 јуни 2010
14.452
22.133
Чекајте, бе. Ништо не е готово. Има уште 45 минути. Е во второ ќе го јадеме. 5-1 ќе изгубиме....... итн итн
После 45 минути ќе биде: Ништо не е готово. Ќе го јадете на Кампот, ќе ве еб*ме во Каталонија... итн итн

B

Beck's

Како и што очекував! Многу тешко беше се додека не го дадовме голот,сега се игра полесно но сепак многу опасни се брзите напаѓачи на Арсенал.

Ајде уште еден брз гол во второто полувреме и со мирна глава да играме :)

^koi brzi napagaci ziti se :) osven Walcot,drugite se tinja.Sto se odnesuva do prvoto poluvreme,dobro izigrano od nasa strana,bravo za Villa,ne znam vie dali ste primetile,ama ovaj momak ne znae da zgresi pred golot,ednostavno :zver:

Пепи

barca en el corazon !
2 јуни 2008
4.362
230
Нека се тешат дека ќе не тепат само Ганерите, со зборење ќе не тепат.:)

Tоni

ILLYRIAN
26 февруари 2009
13.639
10.237
Волкот,Ван Перси не е спор во споредба со Пике,кога ќе се додаде и Насри тука :)

Хаха за Виља немој да збориш да не ти ставам клип каде промашува без голман и тоа двапати по ред :baeh:

Виља е класа напаѓач,роден за во Барса,се прилагоди како да е од канетрата.

MartinFCB

Fcb
22 октомври 2010
317
47
Секако дека има уште 45 минути, малку и е на Барса да тепа со 0-1.... Одиме на 0-3, неможеме една петарда не е ова реал.

285
Атомски фудбал...штета што Педро нема 2 грама у мозокот!

Браво, сами се победивме.
Меси голем должник од овој натпревар, си докажа дека не му оди на англиски терен.
Натпреварот мораше да биде решен до 60 мин, после се знаеше дека нема да издржи одбраната.
Валдес мораше кикс да направи, одамна немаше.

Судијата одличен, се до 92 мин, каде што мораше да суди пенал, ама добро.

B

Beck's

Pedro drvo drvosano,ja ne znam dali toa Pep ne go vide,so go smeni Villa...OMG:tapp: Alves isto,Maxwell,Pique isto nesiguren mi deluva i sekako tuka i Valdes so negovata procenka pri prviot gol

i da vecerva Pep potfrli

6 април 2010
101
8
Меси е себичен.Сега на Камп Ноу има да се бранат Арсенал.

12 декември 2007
4.772
9.956
Нешто ептен незаинтересирани...изгледа не ја научија лекцијата од лани. Можеа комотно 0-5 да ги згазат а на крај изгубија. Уште еднаш се потврди дека Барса незнае да чува резултат. Кеита наместо Виља - wtf? Како и да е, убеден сум дека ќе минеме понатаму...само не треба вакви нервози да ни ствараат.

Tоni

ILLYRIAN
13.639
10.237
Лошо второ полувреме.Не знам зошто Пеп не го извади Педро туку Виља.Педро како да беше без компас вечерва.
Моравме да искористиме барем уште една шанса од сите тие шанси.Сепак ова е добар резултат.

На Камп Ноу ќе гори...ќе има голем притисок врз нашите играчи за да стигнеме до првиот гол.

Sluzbarski

Македонец
21 јули 2009
3.364
78
после толку промашени шанси - стигна казната,а Пеп со измената Виља-Кеита ги врати во живот-дотогаш немаа шанса да пипнат топка !!! честитки за Арсенал