Фан Клуб: Барселона

I

IBIZA SOUND

Гостин
Нолитo: 'Ако добијам понуда од Реал Мадрид, ќе одам'
Да даде Господ, да цркнеш во најскоро време.
Во едно интервју, кажал дека тој е професионалец, дека сака да игра и доколку од Барса не му го продолжат договорот, да се сретне со Флорентино Перез, ќе потпише за Реал.
nikogas povike da ne zaigras fudbal kopile smrdeno :)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
^ Оптимист е Нолито бе што па и вие :vozbud:

Инаку тој не ја носи Барса во крвта, затоа зборува така. Вистинските каталонци знаат што е да се игра за клубот и не изјавуваат вакви работи. Со среќа нека му е, но за него во Барселона место нема:smir:
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
што е со шпекулацииве, Нолито, Делуфле..:pos2: изгледа Реал конечно се сети како да ја победи Барса - купи им ја школата, па да ги видам после..
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.496
Поени од реакции
22.258
Не е ни од младинската школа говедото. Дете од Ла Масиа, НИКОГАШ нема да го каже ова.
Мануел Ахудо Дуран(веќе нема ни да го викам нолито) беше купен како засилување на Барса Б.
Ама одсекогаш осеќав дека не е за во тим како Барса, тој е индивидуалист и егоист.
Мислам дека во првиот тим на Барса нема такви, но ако треба да издвојам, би го издвоил Максвел. Во последно време кога го гледам, повеќе сака да се покаже себеси и неговите идндивидуални квалитети. Се надевам дека грешам, сепак Максвел е доста корисен и за екипата, неможеме да го споредиме со еден Роналдо на пример.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.496
Поени од реакции
22.258
Merry Christmas And Happy New Year Cules

Едно од подобрите видеа што ги имам гледано.
Имаш зеленко за ова!:)
Видеото е Монт Еверест(врх врхова). Ако не се наежиш, не си вистински фан на Барса! :cuc::cuc:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
што е со шпекулацииве, Нолито, Делуфле..:pos2: изгледа Реал конечно се сети како да ја победи Барса - купи им ја школата, па да ги видам после..
Кај имало шпекулација за Нолито ?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.496
Поени од реакции
22.258
Кај имало шпекулација за Нолито ?
Кажа самиот Нолито, дека ако добие понуда од Реал, ќе ја прифати.
Има и на АС, и на Марка, и на Спорт, и на ЕлМундоДепортиво.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Е ако де, нека си замине. Никој не држи никого со сила у Барса :)
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Заради то што мислел како Јуда никогаш повеќе нема да го сметам како играч, туку како прост предавник, нека си замине потамо нек фати.
Ионака нема шанси да заигра во Барса.
Имаме 5/6 играчи во нападот без разлика на крилните или централните позиции состојбата е ваква :
1. Меси
2. Виља
3. Педро
4. Бојан
5. Жефрен
6. Афелај (Овој игра и средина и како Иниеста, Но со оглед на тоа дека Иниеста го има загарантирано своето место во средината на Афелај ке му дадам можност да биде спомнат и како напаѓач.)
Плус вајца на позајмица што се :
1(7). Кеирисон
2(8). Хлеб

Осеќам дека во летниот преоден рок ке нема место повеќе за Хлеб ке го продадат, а што се однесува до Кеирисон тој ке биде даден уште некоја година на позајмица.
А за Касерес, другава година да се врати под хитно, играчот многу ни треба, ке биде добра алтернатива во замената на одбраната со оглед на тоа дека Пујол и Милито остареа, овој ке има и те каква желба да биде еден од стоперите на Барса заедно во иднината со Пике.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Чави: Јас не сум професионалец, јас сум фудбалер на Барса, тоа е посебно чувство, тоа е страст. Брат ми и татко ми ми велеа да потпишам за Милан кога имав 18 години, но јас сакав да останам. Им велев дека кога би заминал од Барса моите мисли би останале тука и ќе мислев што се случува во Барса. За мене не се приоритет пари, за мене приоритет е Барселона, доколку имам можност тука би останал цел живот
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Кога ќе го видам видеото се ежам.:)
Овој коментаторот мора да е Фан на Барса.:)

Нолито нека оди у триста пички мајчини, вакво предавничко копиле не ни треба.. да го вреѓа својот тим а да го фали најлутиот ривал.
А ако потпише за Реал, таму пак шансата што ќе ја добива... покрај Бензема, Хигуаин и незнам ти кој во нападот.

--- надополнето ---

Не е ни од младинската школа говедото. Дете од Ла Масиа, НИКОГАШ нема да го каже ова.
Мануел Ахудо Дуран(веќе нема ни да го викам нолито) беше купен како засилување на Барса Б.
Ама одсекогаш осеќав дека не е за во тим како Барса, тој е индивидуалист и егоист.
Мислам дека во првиот тим на Барса нема такви, но ако треба да издвојам, би го издвоил Максвел. Во последно време кога го гледам, повеќе сака да се покаже себеси и неговите идндивидуални квалитети. Се надевам дека грешам, сепак Максвел е доста корисен и за екипата, неможеме да го споредиме со еден Роналдо на пример.
Нолито е дете на нисколигашкиот тим Санлуќено.. Во 2008 година е купен во Барса Б од клубот Есија.. Станува збор за едно обично говедо, кај и да го побарат таму ќе игра.. нека си иде слободно уште сега, не е кујзнае каков напаѓач.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Кажа самиот Нолито, дека ако добие понуда од Реал, ќе ја прифати.
Има и на АС, и на Марка, и на Спорт, и на ЕлМундоДепортиво.
Знам де, али тоа е само негова изјава. Членот погоре пиша дека Реал им ја купувал школата на Барса, а за Нолито никаде немало шпекулација дека Реал го купува.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Знам де, али тоа е само негова изјава. Членот погоре пиша дека Реал им ја купувал школата на Барса, а за Нолито никаде немало шпекулација дека Реал го купува.
Нема шпекулација дека Реал сака да го купи, туку Нолито вели дека не отфрла можност да потпише за Реал ако му стигне понуда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom