Фан Клуб: Барселона

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Многу пати посебно во прво полувреме ми изгледаше како да играат премногу ноншалантно, дури на моменти незаинтересирано.
Изгледаше како да не се замараат...посебно Чави :)
Мене интересен ми беше Дани...хах секогаш кога ја имаше топката прво ќе си поигруваше со противнички играч па после ќе додаваше :)

Не е дека не се обидоа да дадат гол ама ете не дадовме.Абе Адриано колку што приметив ниту еден добар центар шут не испрати.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Чави не толку, ама Иниеста денеска на моменти ептен на живци ми се качуваше.
Иниеста се уби од правење грешки, ама и очигледно не му лежи левата страна.

--- надополнето ---

Мене интересен ми беше Дани...хах секогаш кога ја имаше топката прво ќе си поигруваше со противнички играч па после ќе додаваше :)

Не е дека не се обидоа да дадат гол ама ете не дадовме.Абе Адриано колку што приметив ниту еден добар центар шут не испрати.
Дани сум приметил често прави такви работи кога не е некој важен натпревар или кога играме со далеку послаба екипа
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Мене интересен ми беше Дани...хах секогаш кога ја имаше топката прво ќе си поигруваше со противнички играч па после ќе додаваше :)

Не е дека не се обидоа да дадат гол ама ете не дадовме.Абе Адриано колку што приметив ниту еден добар центар шут не испрати.
Ниту он, ниту пак Дани. Се што набација отиде у облаци. Седам и си викам, па добро бе мајкуму, цел живот да тренираш фудбал на врвно ниво, зар ќе можеш толку лоши топки да набацуваш ?? Ставрно понекогаш не ми се јасни, општо, професионалниве фудбалери... :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
^
Абе Дани си го научивме веќе досега. Човекот од пеесет набацени, 49 ќе ги прати кај што не треба, а таа едната кога ќе ја погоди ќе даде некој гол :).Нека ви текне само против Челзи и Реал како беше.
Инаку реваншиве кога се???
 
B

Beck's

Гостин
Ниту он, ниту пак Дани. Се што набација отиде у облаци. Седам и си викам, па добро бе мајкуму, цел живот да тренираш фудбал на врвно ниво, зар ќе можеш толку лоши топки да набацуваш ?? Ставрно понекогаш не ми се јасни, општо, професионалниве фудбалери... :)
ja pa cel zivot se cudam,koa trenirav fudbal ko mal,idam kaj golot i vikam lele u pm,kako moze da go utnat golot,bajgi golem ali jbg koj znae kako ti izgleda koa si pred golman :)

inaku sinoka ne bev vo moznost da go gleam natprevarot,pa citam slabo sme izigrale,epa donekade i se ocekuvase takvo paganje na tempoto,sreka so ne bese ligaski natprevar
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.183
Поени од реакции
1.059
Не го гледав натпреварот, но не се разочарувајте со еден нерешен резултат после толку време...На реваншот ќе ги утепаме...

П.С И не се замарајте со провокации од фанови на другите клубови, кои само се премногу љубоморни на НАЈДОБРИОТ КЛУБ ВО СВЕТОТ !!!

--- надополнето ---

Еве го распоредот за натпреварите во месец јануари...
Jornada 17 Sun 02 Jan --:-- FC Barcelona - Levante UD Tickets
1/8 tornada Wed 05 Jan --:-- Athletic Club - FC Barcelona info
Jornada 18 Sun 09 Jan --:-- Deportivo - FC Barcelona info
Jornada 19 Sun 16 Jan --:-- FC Barcelona - Málaga CF Tickets
Jornada 20 Sun 23 Jan --:-- FC Barcelona - Racing Tickets
Jornada 21 Sun 30 Jan --:-- Hercules - FC Barcelona info
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Изигравме очекувано, како на последен час пред полугодие :) А Билбао со дабл-декерот одигра невидено цврсто, како што треба да изигра секоја екипа сезонава, со надеж дека ќе имаме лош ден како вчера (или како против Копенхаген).

Фанфект: во 2010 ФЦБ освои 103 бода во Примера :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Неможеме се да тепаме ебаго.. Не ни се машини играчите !
Не го гледав натпреварот и неможам да коментирам.:)
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
Видео: Реал и го краде на Барса новото фудбалско чудо

Еден од големите талнти од школата на Барселона Жерард Делуофеу, се најде на мета на мадридски Реал и неговото преминување во најгомеиот ривал на каталонците воопшто не изгледа како невозможна опција.

Шпански „Спорт“ дека чудото од Барса, 16-годишниот Жерард е блиску до преминување во редовите на најголмеиот противник Реал. Агентот на момчето Карвајал е близок со Мадриѓаните и според зборовите на шпанските новинари веќе работи на трансфер кој би можел додатно да ги замрси односите на двата клуба.

Жерард Делуофеу игра на позицијата лево крило, извондредно е технички поткован и без проблем може да игра на било која офанзивна позиција, а со своите претстави ги инпресионирал и некои првотимци на Барселона.


Младата надеж на шпанскиот фудбал веќе неколку години ја следат многу великани на европскиот фудбал како Челзи, Ливерпил, Манчестер Јунајтед, Милан и Реал.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
^ Ако сака толку рано да си ја заврши кариерата....нека си отиде хаха :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
А ме интересериа од кој македонски сајт го извади ова??
Според грешкиве у текстов претпоставувам дека е Спорт Денес ама ај да се осигурам :)
 
A

Auditore

Гостин
Не беше до толку лоша играта не претеруравајте, на сите им се дешава да кикснат али не им се дешава на сите да играат игра како Барса, колку утакмици трчаа ко луди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom