Фан Клуб: Барселона

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Како само го испратија Соиграчите и Навивaчите алал да им е. :)
Се надевам дека добро ке му тргне на Афелај кај нас.
Преостанаа уште медицинските тестови и тоа да видам кое бројче ке му дадеме на дрес, иако уште од сега ми мириса на 20 :)
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Ај и од мене со мало закаснување нека ни е честито победата,за играта веќе нема што да се кажува,дека колку и да се зборува малку е.. не може да се опише оваа игра на Барселона,играчите како да се од друга планета:) а на еспањол им наплативме за се до сега што ни имаа направено,иначе најмногу ми е криво што примивме гол,али тоа е..иначе погоре прочитав дека се спремало понуда за Фабрегас и Торес,за Фабрегас би можеле да размислиме и да го земеме,а за Торес никако да го земаме,посебно сега кога го земавме Виља..
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Ајде дечки вечерва само нека киксне Реал и полесно да биде, да се знае дека се два натпревари во прашање а не само еден.
Иако против оваква Севиља тоа ќе биде многу тешко, ама шо ги знам се е можно.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Аха,ќе киксне...ако и дадат +3 хендикеп на Севиља.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Скоро сите бевте писимисти за ,,дербито" против Еспањол... Кажав јас ЌЕ ГИ НАПОЛНИМЕ ДО ВРВ :) СО ВАКВА ИГРА, ДОКОЛКУ НЕМА ПОВРЕДИ (ПОСЕРИОЗНИ ) НА КЛУЧНИТЕ ИГРАЧИ ОСВОЈУВАМЕ ГОДИНАВА СЕЕЕЕЕЕЕЕ, БУКВАЛНО СЕЕЕЕЕЕЕ !!!!!!!!
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
како голем барса фан уживам во секоја минута што овие фудбалери ни ја подаруваат.
фудбалот што го гледаме од барса, нит бил, нит некогаш ќе биде виден. дури не знам дали може да се нарече фудбал тоа, бидејќи само една екипа на светот игра такво нешто, а сите останати нешто различно.

дури морам да признаам оваква барса има на некој начин негативно влијание врз мене. едноставно ако не игра барса не ми се гледа фудбал веќе. тоа не е на арно

плус кога играат како у друга временска димензија да сум, па 90 минути некако ми летаат, впечатокот ми е ко да сум гледал 10тина минути само.


околу овациите за иниеста. овациите не беа толку како признане од еспањолицте, тоа е пред се поради гестот на иниеста со маичката кога го постигна голот во финалето на светско првенство.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Која иронија е наградата сто му ја дадоа на Касиљас пред почетокот на утакмицата со Севиља.... Уште се смеам.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
До сега, во сите конкуренции :

Меси: 24 гола и 11 асистенции
Виља: 13 гола и 5 асистенции
Педро: 11 гола и 7 асистенции
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
После натпреваров на Реал сакам само да ви ја честитам титулата која официјално ќе биде дигната во Мај 2011 година:pehar::pehar::pehar:
Против оваква Севиља сфатив колкава мизерија знаат да бидат Реал на моменти.
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
леле каква мизерна утакмица..ццц.. на оној комарецон би му понудил улога у Аватар 2, тапа игра и од двете страни се изнервирав шо гледав и едниве очај и другиве. лани беше дерби мислам ја вртеа реал од 0:2 топ беше за гледање. да не почнам да пишувам колку НЕМА креативност у реал. го изшутираа пелегрини а дефинитивно лани беа подобри у секој поглед!
 
B

Beck's

Гостин
isto ko Iceboy vecerva uste poveke se uveriv kolku samo mizerni se realovcite.A i uste poveke se gordeam so mojot tim,poim sme za niv,kako vo kvalitet taka i vo karakter
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
леле каква мизерна утакмица..ццц.. на оној комарецон би му понудил улога у Аватар 2, тапа игра и од двете страни се изнервирав шо гледав и едниве очај и другиве. лани беше дерби мислам ја вртеа реал од 0:2 топ беше за гледање. да не почнам да пишувам колку НЕМА креативност у реал. го изшутираа пелегрини а дефинитивно лани беа подобри у секој поглед!
Ама лчани заслужија да тепаат. Има се на се 12-13 шанси за гол. Ова денеска беше мизерија, без игра, без додавања, без ништо.
Одамна оволку мизерна утакмица во Примера не памтам.
И судиите беа мизерија не викам не, ама против оваква Севиља, кој од кој помизерен е на чело со Капел кој е непрепознатлив сезонава да изиграш овака срамота е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom