Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.491
Поени од реакции
5.465
еве и за benemata нешто хехехе се надевам нема да го свати како провокација и онака ќе ја постирав сликата, да покажам дека Мирко нема вкус за прославување на голови, еднаш се соблече на гаќи, сега крши што начека :)
Мирко насилен еј... да се немало милост према ништо :icon_lol:
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
На некој му лути гледам,интеристиве почнаа да се нервираат..ако треба малце,па нели изгубивте утакмица од Рома,истата онаа што си ја тепувавте и на Олимпико и каде што ќе сакавте...да го цитирам _The Great_ :...и секако прво место на табела после 5 кола...тешко тоа брат!:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.751
Поени од реакции
44.064
^ Да тешко, може да бидат поминати од Киево и Чезена, како и да ја вртиш пак ке се пред главните конкуренти, Милан и Јуве ( или само Милан, сеедно ). :)
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Абе за вас најубаво секоја година нека ја затвараат сезоната и по автоматизам Интер нека биде прогласуван за шампион.Ви одговара?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.751
Поени од реакции
44.064
^ Не ми одговара, ама тимови што примаат петарда у сезона и тоа од Каљари под дифолт за мене не се конкурент за титула, освен ако се лажеме нели.
Реков дека денешнава победа е заслужена на темата на Интер и слично, ама Рома не ја сметам за конкурент за титулата у моментов и тоа е тоа, цели 5 бода заостануваат по 5 кола, имаат нерешно и пораз со два новолигаши сезонава, примија една петарда и се посрамотија со Каљари и дома не успеаа да победат по позитива од 2 гола со Болоња а и нон стоп се шпекулира за смена на тренер ...
Не ни веруем дека некој по ова ја смета за сериозен конкурент освен нормално, фановите на Рома, не дека им замерувам.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
не требаше Вучинич да се праи толку манга,и да крши се али негово е тоа.

п.с до интерашите
што беше тоа коа Киву отиде кај клупата на интер ми се чини и се бунеше нешто,ама ептен озбилен беше?
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Не знам што сакам и јас...со интерист правам муабет,за нив нема конкуренција не знам како не сватив до сега...:toe:п.с.Нема први да бидете сезонава па ако сакате на глава наместете се!!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.751
Поени од реакции
44.064
Не знам што сакам и јас...со интерист правам муабет,за нив нема конкуренција не знам како не сватив до сега...:toe:п.с.Нема први да бидете сезонава па ако сакате на глава наместете се!!!
Moже Каљари ке бидат, петарда му удрија на тимот што денес го победи Интер ...
Него, ако ти заклучи до ова сега дека Интер нема да биде прв, а е пред цела конкуренција, тогаш аналогно на твојава логика, Рома максимум 8мо ке биде а ? :tv:

--- надополнето ---

п.с до интерашите
што беше тоа коа Киву отиде кај клупата на интер ми се чини и се бунеше нешто,ама ептен озбилен беше?
Бараше помош лево, тактички инстукции и слично за да се промени играта во дефанзива на тој дел од теренот бидејќи евидентно беше Рома од каде настојува да напаѓа.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
^ Не ми одговара, ама тимови што примаат петарда у сезона и тоа од Каљари под дифолт за мене не се конкурент за титула, освен ако се лажеме нели.
Реков дека денешнава победа е заслужена на темата на Интер и слично, ама Рома не ја сметам за конкурент за титулата у моментов и тоа е тоа, цели 5 бода заостануваат по 5 кола, имаат нерешно и пораз со два новолигаши сезонава, примија една петарда и се посрамотија со Каљари и дома не успеаа да победат по позитива од 2 гола со Болоња а и нон стоп се шпекулира за смена на тренер ...
Не ни веруем дека некој по ова ја смета за сериозен конкурент освен нормално, фановите на Рома, не дека им замерувам.
па у моментов и јас не ја сметам, али оваа победа кај играчите на Рома многу значи,посебно оти над актуелниот шампион, се враќа самодовербата, тоа им требаше... неможам сега предвреме да кажувам, чекам да видам оваа недела како ќе ја поминат во дуелите со Клуж и гостувањето во Неапол
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Moже Каљари ке бидат, петарда му удрија на тимот што денес го победи Интер ...
Него, ако ти заклучи до ова сега дека Интер нема да биде прв, а е пред цела конкуренција, тогаш аналогно на твојава логика, Рома максимум 8мо ке биде а ? :tv:

--- надополнето ---


Бараше помош лево, тактички инстукции и слично за да се промени играта во дефанзива на тој дел од теренот бидејќи евидентно беше Рома од каде настојува да напаѓа.
Ептен беше исфристриран,да имаше пиштол ке беше масакар тамо.

И да се надополнам,ептен ме курчи пичкарската игра на Рома,ако до 70 мин немаат поволен резултат,тепаат ко пичкици.
Посебно грдион Тоти,не му доаѓа памет на тој.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
фала ;) истото не важи и за тебе....
Не бе, денеска беше ваш ден :)

еве и за benemata нешто хехехе се надевам нема да го свати како провокација и онака ќе ја постирав сликата, да покажам дека Мирко нема вкус за прославување на голови, еднаш се соблече на гаќи, сега крши што начека :)
Не бе, која провокација :)
п.с. Јас прв пишав дека идиотски беше тоа што Бориело играше пред Вучинич, а одма после 2-3 фанови на Милан почнаа да ми кажуваат статистики и кој е у форма.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Ептен беше исфристриран,да имаше пиштол ке беше масакар тамо.

И да се надополнам,ептен ме курчи пичкарската игра на Рома,ако до 70 мин немаат поволен резултат,тепаат ко пичкици.
Посебно грдион Тоти,не му доаѓа памет на тој.
:pos:
Џабе пробуваш да ги утешиш..:smir:
Ај немаш муда да признаеш дека навиваше за Рома ?! :icon_lol: :tv:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Немаше некакви конткретни шанси но Рома нападна на крајот и постигна гол добар центаршут до Де Роси и добро се снајде Вучинич и погоди тоа е се Лусио го остави..ќе се згусне малце првенствово :)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Гледам на анкета сте ги ставиле само Милан Интер Рома и Јуве ама како што ми стои некој друг ќее шампион оваа сезона:) Да ти ебам сезоната оваа ќе е интересна до последен миг :pos:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ептен беше исфристриран,да имаше пиштол ке беше масакар тамо.

И да се надополнам,ептен ме курчи пичкарската игра на Рома,ако до 70 мин немаат поволен резултат,тепаат ко пичкици.
Посебно грдион Тоти,не му доаѓа памет на тој.

Ќути не поведоа порано .... ке си игравме "дувни ветре развигорче" после ....секој допир - 2мин изгубени ради повреда (наводна)

Ако де , нек се радуваат ;]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom