Работа во Дубаи преку НАХИЛДОО.

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
543
Поени од реакции
327
Vртев на еден број, да закажам за интервју..незнам како се викаше фирмата ( не е НАХИЛДОО) , веднаш се јавија...ме прашаа што сакам да работам, општ работник,полу - мајстор или мајстор... реков општ работник.. ми закажаа интервју прошлиот четврток,ама бев на одмор и не отидов :nesum: Едно другарче се пријави исто и беше на интервју, му рекле само 200 евра за авионска карта и ништо друго. и дека групата поаѓа на почеток на Октомври...сега за сега бројот бил пополнет,за натаму ќе видиме..од Куманово многу луѓе имаат аплицирано, некои се веќе таму

ajde daj broj da vidime ,sto kako,
 

Dust_FingeR

Fire of Victory
Член од
8 октомври 2009
Мислења
24
Поени од реакции
3
Go citam celiov forum i ne vidov nitu edna tocna informacija ako nekoj ima nekoja tocna informacija neka pise, a ne celo vreme predpostavki i mislenja, dali nekoj otisol do sega od taa firma na rabota. Pozz
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
543
Поени од реакции
327
Go citam celiov forum i ne vidov nitu edna tocna informacija ako nekoj ima nekoja tocna informacija neka pise, a ne celo vreme predpostavki i mislenja, dali nekoj otisol do sega od taa firma na rabota. Pozz
nema uste nikoj otideno,toa e rabotata ,ke vidime kako ke pominat.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
543
Поени од реакции
327
oficijano:na 19 septemvri ide prvata grupa za dubai.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
oficijano:na 19 septemvri ide prvata grupa za dubai.
Слушнав и јас така... Меѓутоа,ај и се да биде ОК,едино нешто што ми е сумливо е..уплаќаш 200 евра ај,нек идат..ама зашто не даваат некоја гаранција дека сигурно идеш...пример уплаќам ја 200 евра,зашто одма не ми дадат карта ... многу се имаат изгорено,многу имаат спиено по шатори и го имаат јадено и едвај се вратиле назад, и тоа без скршено евро..
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
znae li nekoj sto pisuva vo dogovorite sto gi potpisuvas pozzz eve na uste edno mesto kade sto e pisuvano a nahil doo pa ako nekoj znae nesto poeke neka pise pozzz
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
543
Поени од реакции
327
znae li nekoj sto pisuva vo dogovorite sto gi potpisuvas pozzz eve na uste edno mesto kade sto e pisuvano a nahil doo pa ako nekoj znae nesto poeke neka pise pozzz

pregledaj ja celava tema .ima odprilika kakov e dogovorot.a kaj ima druga tema za nahildoo.pozzzzzzzzzzzzz
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
a ti gi imas li dogovorite da mi gi pratis na mail da gi razgledam a stranata kade isto taka sto zboruvaa za nahil eve ja tuka
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
aj denovive ke idam u kumanovo,poso tamu e dogovorot,ke go zeman skeniram i pustam na forum site da vidite
Ја сеуште го немам видено договорот,еден ми извади памет као демек у договорот имало точка во која пишувало дека ако не го исполниш договорот до крај (2 години) плаќаш пенали(казна) 7 илјади и нешто долари...па штом го имаш да кажеш дали пишува стварно..позз
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
Ajde otvekluvame da gi staves dogovorite mene mi kazaa deka se potpisuvaat 3 dogovori
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
543
Поени од реакции
327
Ја сеуште го немам видено договорот,еден ми извади памет као демек у договорот имало точка во која пишувало дека ако не го исполниш договорот до крај (2 години) плаќаш пенали(казна) 7 илјади и нешто долари...па штом го имаш да кажеш дали пишува стварно..позз
da taka e ,aj vikendov ke idam za kumanovo pa ke go donesam navamu dogovorot.
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
еве јаи темата што ја отворив јас ако некој иманешто да каже да помогне нека пише тука
 

Kajgana Shop

На врв Bottom