Автомобили во размер

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Браво, браво... требало место Warning! да пишиш Achtung! :)
Фала Razor, знам дека налепниците треба да се на германски ама немав такви. И вака е Ok, само треба уште некои работи да досредам и дофарбам, па после следи каросеријата и ентериерот.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еве и една 1/18 360 Modena исто Bburago, може една година ми стои вака недоработена ама ке ја завршам кад тад. Имам сменето бандажи и моторот е целосно преработен (додадено детали, филтри, кабли, цевки итн.).






Се надевам дека ви се допаѓа
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Еве и една 1/18 360 Modena исто Bburago, може една година ми стои вака недоработена ама ке ја завршам кад тад. Имам сменето бандажи и моторот е целосно преработен (додадено детали, филтри, кабли, цевки итн.).






Се надевам дека ви се допаѓа
лелееее , злато е 360кава... ова се тие модели што сам треба да ги склопуваш ??
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Не, ова се веке склопени модели 1/18 ама јас си ги расклапам па чепкам по нешто :vozbud:
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Исто Bburago 1/16 Mini Cooper S со модифициран мотор, офарбани браници и бандажи, нов тркачки издув, тркачки ентериер, тркачки траки на страните и хаубата.











Малку прашинава внатрешност ама ме мрзеше да чистам зошто треба да се отвори целата кола







Поздрав
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Ме интересира zocc, деловиве како ги правиш, или ги најдуваш од некаде?
 
С

Спенсер

Гостин
Еве нешто набрзина зошто немам многу време во моментов да сликам, значи во моментов работам на Porsche 911 (993) Bburago, поточно на моторот. Додадов компресор, каиши, кабли, induction филтер, oil cooler, итн... значи работено по вистински 1/1 модел.





А за колекцијата, ке биде, набрзо :helou:
хоум мејд??? :vozbud:

Прекрасно!!! :) продолжи така...
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ме интересира zocc, деловиве како ги правиш, или ги најдуваш од некаде?
Види сега, некои делови ми се од стари скршени коли, а некои сам си ги правам/импровизирам колку што можам, не знаеш од колку ситни делчиња што ни се мотаат по фиоки и шпајзови со малку труд и фантазија се искористуваат кај количкиве (на пр. филтрите на ферарито 360-ката ми се капачиња од ѕивани) :je:. А инаку има на запад специјализирани шопови каде можеш да купиш бандажи, спојлери, цели китови,налепници, исто како кај вистинскиве коли.

--- надополнето ---

хоум мејд??? :vozbud:

Прекрасно!!! :) продолжи така...
Фала ти, еве ти како изгледа стандард моторот пред да почнам да го модифицирам, значи сменето е скоро се (сликата не е моја, од интернет е, од преголема желба да почнам :vozbud:заборавив на времето да го сликам стандард моторот).


 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
621080995223603750066711-71470-700_700.jpg

Имам дома скроз исто како на сликава. Огромоен фан на ескортот сум и како би ми било мерак да се позанимавам малце, да го потсредам. Имам еден проблем. Вратите што му се отвораат, се скршија тие држачите што ги поврзуваат за осовините и не се функционални. Дали има некое чаре да ги залепам некако и пак да се отвораат?
Иначе порано го имав направено со светла ескортот, со батерии поврзани, направени убаво ништо да не се познава... само ги извадив после оти ми имаа истечено батериите :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Прегледај го приврзокот 43388

Имам дома скроз исто како на сликава. Огромоен фан на ескортот сум и како би ми било мерак да се позанимавам малце, да го потсредам. Имам еден проблем. Вратите што му се отвораат, се скршија тие држачите што ги поврзуваат за осовините и не се функционални. Дали има некое чаре да ги залепам некако и пак да се отвораат?
Иначе порано го имав направено со светла ескортот, со батерии поврзани, направени убаво ништо да не се познава... само ги извадив после оти ми имаа истечено батериите :)
Знаеш што? Оваа твојата кола е во размер 1/24 а јас работам со 1/18 и држачите се различни (немам за да видам како се), најубаво е ти да сликнеш неколку добри слики па да видиме што може да се направи. Инаку тие помалите коли (1/24) се ептен лесни за средување него ли овие поголемите.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
туку има ли некој застава 101 модел и каде може да се најде ?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
туку има ли некој застава 101 модел и каде може да се најде ?

Има ама во размер од 1/43 мислам и со цена од околу 30 EUR :nenene: Еве ти слика, инаку барај на google


 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еве Mc Laren F1 GTR 1/18 од UT models, се е стандардно на колата, значи модификации нема.













 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Еве Mc Laren F1 GTR 1/18 од UT models, се е стандардно на колата, значи модификации нема.

ми се свиѓа мекларенов , ја имаш видено Зондата R од AutoArt , преубави се .... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom