Светско Првенство - Турција 2010

Кој ќе биде шампион?

  • САД

    Гласови: 44 33,8%
  • Шпанија

    Гласови: 8 6,2%
  • Србија

    Гласови: 34 26,2%
  • Грција

    Гласови: 1 0,8%
  • Турција

    Гласови: 26 20,0%
  • Литванија

    Гласови: 8 6,2%
  • Аргентина

    Гласови: 1 0,8%
  • Бразил

    Гласови: 1 0,8%
  • Порторико

    Гласови: 1 0,8%
  • некој што не е наведен

    Гласови: 6 4,6%

  • Вкупно гласачи
    130
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Нека пати кога смета, Хрватска је опет попушила.

--- надополнето ---

Се заебава Томче не за џабе е курназ :pos2:

Инаку одличен натпревар до крајот и двете екипи храбро се бореа, мислам дека малку Хрватска беше оштетена во последната четвртина сепак изедначени беа и двата тима.. сакав да победат Хрватите ама ништо.

Србија 73 - 72 Хрватска
Ако не ти е зорт да ми образложиш како стигна до овој заклучок?
 
М

Мартин`

Гостин
Ако не ти е зорт да ми образложиш како стигна до овој заклучок?
Па може да се каже дека беа оштетени кога не му ги призна поените на Попович кога шутираше под фаул од страна на Крстич ако не се лажам, после не досудија фаул во напад кој се виде дека е и притоа Србија постигнаа поени, и трето иако не сум сигурен за ова баш многу мислам дека имаше чекори за Србија исто ..
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Србија не го покажа правото лице денес Теодосич со само една тројка и останатите што можат можеби 2-3 пати повеќе од ова. Мислам дека правото лице Србија ќе го покаже против Шпанија со нивна победа над грчка. Инаку Србија заслужено победи иако со пола кош и многу лоша игра во напад сепак се во четврт-финале.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Па може да се каже дека беа оштетени кога не му ги призна поените на Попович кога шутираше под фаул од страна на Крстич ако не се лажам, после не досудија фаул во напад кој се виде дека е и притоа Србија постигнаа поени, и трето иако не сум сигурен за ова баш многу мислам дека имаше чекори за Србија исто ..
Фаулот на Крстиќ беше мноооогу пред да тргне на двочекор Поповиќ ...
Чив фаул во напад? Кои чекори?
 
М

Мартин`

Гостин
Фаулот на Крстиќ беше мноооогу пред да тргне на двочекор Поповиќ ...
Чив фаул во напад? Кои чекори?
Во тргање беше точно фаулиран, ама нека испаднат видеа од натпреварот по четвртини ќе ти кажам поточно вака баш и неможам да коментирам точно да ти кажам на кој биле чекорите направено или фаулот важно и коментаторот спомна баш за тоа ....
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Во тргање беше точно фаулиран, ама нека испаднат видеа од натпреварот по четвртини ќе ти кажам поточно вака баш и неможам да коментирам точно да ти кажам на кој биле чекорите направено или фаулот важно и коментаторот спомна баш за тоа ....
Во тргање, значи нема можност за фаул+кош, го решивме тоа ... ни останаа чекорите и фаулот во напад да ми ги покажеш.
Не знам на која телевизија си гледал и кој коментатор бил, али на таа кај што ја гледав немаше такво нешто.
 
М

Мартин`

Гостин
Во тргање, значи нема можност за фаул+кош, го решивме тоа ... ни останаа чекорите и фаулот во напад да ми ги покажеш.
Не знам на која телевизија си гледал и кој коментатор бил, али на таа кај што ја гледав немаше такво нешто.
Ќе испаднат видеа (би требало) ќе ти кажам кои ситуации, инаку не гледам ја пренос на Б92 или РТС :)))
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Хрват пева: "Шта чу кучи тако рано" :pos: Го по*ушија хрватите и тоа на најболен начин, со пола поен на крај на натпревар :icon_lol:

Најјак беше хрватскиот коментатор: "Не можемо ништа урадити за једну секунду, то могу само Срби" :vozbud:

П.С. Марче, сигурно мислел на фаул во напад кога Крстиќ идеше на кош и во рекет кога му се подмести Поповиќ, а не сум приметил за наводните чекори :wink:
 
М

Мартин`

Гостин
Да де, ти гледаш на Хрт 1.
Па и да гледам таму ништо лошо, барем спортските коментатори и новинари се едни од најдобрите на Балканов таму.. ако гледаш натпревари таму безразлика дали е кошкарка или нешто друго ќе видиш колку се објективни.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Па и да гледам таму ништо лошо, барем спортските коментатори и новинари се едни од најдобрите на Балканов таму.. ако гледаш натпревари таму безразлика дали е кошкарка или нешто друго ќе видиш колку се објективни.
Па не реков дека има лошо и јас таму гледав...само се тоа што ти го наброја тој го кажа, затоа така пишав.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom