UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.613
Поени од реакции
70.167
Што давате срање дискусии бре :)
Срамота е да трошиш толку пари за офанзивни играчи и да играш како пичка цела сезона. Со вакви навални играчи треба да мелеш бе, дса ти се плашат сите, а позади стави го Пепе и готово. Каков тим има Мурињо а тој на едно гостување во првенството нема тргнато отворено и машки како Гвардиола. Затоа ко поштувам Пеп. Ја мразев Барса, ама едноставно покрај Мурињо НЕМОЖЕШ и НЕМОЖЕШ да го сакаш Реал. Сакав да победи фудбалот и победи :)
Срамота е екипа како Реал да си дозволи на ДОМАШЕН терен да игра бункер па макар и ако противникот е Барселона. Пелегрини може не освои титула лани, ама имаше катаљон пати подобра игра и да останеше и оваа сезона сигурно барса немаше да си поигрува со Реал како глушецот и мачката...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ама ги смеша сеа работите :pos: Судија п*дер! :)
не ги помешав сериозен бев...за тоа не мислев во 100% шанса туку онака на средината од теренот или поблаго речено недозволен старт...:)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Престрог црвен, но сепак Реал не покажа ништо посебно, Барса си заслужува финале.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
не ги помешав сериозен бев...за тоа не мислев во 100% шанса туку онака на средината од теренот или поблаго речено недозволен старт...:)
Каква е таа шанса за гол од средина на терен бе :pos:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Само слеп, глуп и хомосексуалец ќе ти рече дека Кики е подобар од Меси.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.295
Поени од реакции
21.613
Помал или поголем старт за црвен не постои...црвен си е црвен..ове тие исто како за офссајдот...дали 5 милиметри или 5 метри оффсајд си е оффсајд...

а за другото не коментирам бидејќи тие сите беа грешки на судиите ама ова денес беше црвен и само човек кој не ги познава правилата или е хејтер на Барса нема да го признае...како и да е
:toe:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Каква е таа шанса за гол од средина на терен бе :pos:
ајде бенеамата те молам не ме цитирај бидејќи знам дека со тебе кај и да е до утре ќе се разберам:smir:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Да не рикнеше Алвес како што рикна ко да го убил некој и да не му се собраа цел тим на Барса на судијата верувам дека жолт ке му дадеше пошто за жолт беше али јбг тоа е како и да е Барса заслужено си победија
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Дечки проверете низ Јутјуб дали го има риплејот од стартот на Пепе... ама во ептен забавена снимка. Го даваа на Скај Калчо ХД и верувале или не..Пепе не ни го допре Алвес :) Мада намерата беше лоша :) то је то.. Мило ми е за Меси што му го плесна на роналдо во лице ,и тоа вториот гол е ала Марадона :) Браво за Барса :)
Жими се, сакав да го пишам и јас ова дека ниту го чепна овај Пепе на Алвес, ама бегај си реков ќе ме напрат будала овде. :pos: Стартот беше ептеееен опасен, да, ама за црвен, незнам баш. Сега мене ми е лесно да видам вака на забавена снимка, ама од прв поглед си реков му ојде ногата на Алвес... Како и да е, шо е до мене, и да му дадеше само жолт немаше да згрешит, ниту вака со црвен не може да му се земит за грешка на судијата. :toe:

Инаку, од овие Барса поголеми плачи пички и глумци, уште 2000години ќе немат ко нив.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Тие можда не тепаа заслужено(ова ради картонот) ама пак ние се ебевме самите вечерва.Најмногу се срамам што не споредуваат со Интер.Абе мала со маала со албанцивбе кога играв на времето гледавме да сврземе 2-3 паса а не како овие на секој можен начин да се удрел противникот.
браво,причините за неуспехот беа во Реал,а не во Барселона,ко да Реал напаѓаше и напаѓаше,ствараше 100% шанси за гол на секој втор напад.........достоен и реален коментар !

нормално е во вакви дуели кога играат вакви ривали да има искри на теренот,но фудбалерите на Реал играа некој фајтерски спорт вечерва - и тоа БЕЗ ТОПКА ! не креираа ништо,не парираа воопшто,обидите да направат притисок беа безуспешни и никако не ја добиваа топката,а когаќе ја добиеја како првпат да виделе такво нешто.....

стартот на Пепе над Алвес се случи далеку од својот гол,немаше никаква опасност,при вакви стартови може многу лесно да доведе до контузии на зглобови и кинење на лигаменти и тетиви што ќе значи подолга пауза за играчот,тоа не е начин да се победи на теренот и заслужено се санкционира со картони.........некои играчи никако да се поправат во тој поглед па им паѓаат во очите на судиите и често се случува да се смират да добиваат картони и за помали стартови,Пепе е таков пример и самиот е крив што си изгради таква репутација !
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.528
Поени од реакции
33.721
Престрог црвен, но сепак Реал не покажа ништо посебно, Барса си заслужува финале.
A која ситуација не би била престрога, како на пример Пепе со Гетаф?
Би го банирал од фудбалот перманентно да можам. Ги гнаси Реал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom