UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
ривалдо :pos:
бекс не личи ова на фудбалска лекција, враќање на топката назад и држењето на топката е тактички добро, ама не е лекција на фудбал кга другиот тим токму тоа и го посакува
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Најдосадна утакмица што сум ја гледал до сеа, ми се сере од вакви утакмици, и го подржувам Боби, Барса ПИЧКИ!
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
so fudbal gledas od igracite na real,more prv mec e,na niven teren,im drzat lekcija po toa so vikas fudbal(ocigledno ne ni go znaes ovoj poim)...a za akterstvo na di marija mu nema ramen
Не, ти го знаеш, да не те вреѓам сега... за Барселона навиваш бе, ти за глума ќе збориш? Па од 11 фудбалери на Барса 12 се глумци бе море... еј искрено ми се сере од овие фудбалерки... па да го ебам глумење на секој натпревар глумење глумење и само глумење... се лигават само пред судијата... немам зборови стварно, им се извинувам на женските што овие недефинирани суштества од Барселона ги нарекувам пички!
 
B

Beck's

Гостин
ривалдо :pos:
бекс не личи ова на фудбалска лекција, враќање на топката назад и држењето на топката е тактички добро, ама не е лекција на фудбал кга другиот тим токму тоа и го посакува
a sansata na Villa,sutot na Xavi koa ispadna 1 na 1 so Casillas,seto ova znaci na polovinata na Real se desi....a i ne znam so ocekuvate koa Ronaldo igra desen bek
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Принцезици колку сакаш во фудбалов.

Катастрофа. Толку. Ми се слоши од кршливоста на Барса и немоќта на Реал.
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Како неутрален нема што друго да се каже освен дека натпреварот е тапа. Ништо, едните вртат ко киша око Крагујеваца, другиве чекат прилика да им испадни, а дома играат... мислам дека од овие 5 полувремиња колку што изгледавмe до сега, дали едно се збира добар, отворен фудбал.
 

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
Ma жими ...... па уште кога видов дека жолт картон му даде на Арбелоа, заради наводниот фаул врз педерчето... ух... :nenene:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Озил аут-Кака ин и фт 2-0

п.с Експертите на Канал 5:Пепе добро го чува Албиол.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.369
Поени од реакции
16.570
Ти се мочам у натпреварот.
Едните држат топка, другите ги гледаат и така до бескрај. Ни фудбал е ова ни ништо :tapp:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
a sansata na Villa,sutot na Xavi koa ispadna 1 na 1 so Casillas,seto ova znaci na polovinata na Real se desi....a i ne znam so ocekuvate koa Ronaldo igra desen bek
имавте шанси не велам не, ама не напаѓавте целосно, целта е очигледно да се задржи топката, тоа ми беше целта на постот
 
В

Вори

Гостин
Фалат Јувентус,Милан и Ливерпул во завршнициве во ЛШ,дефинитивно.

Кога ќе ми текне какви утакмици се играа помеѓу Челзи и Ливерпул,а какви се играат последниве неколку години,ми се плаче...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Излеа изразот "актерите на денешниот натпревар" ,некој го сфатил сериозно :D. Ах ,да се вратат времињата коа од една страна беше Ривалдо а од друга Зидан...:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom