UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.451
Поени од реакции
22.127
^

Ви се може.Јаки сте,ќе се дигате.
И Челзи да ми беше јак,ќе ве подуев досега.
Челзи е единствениот тим, кој Барселона на Гвардиола го нема победено.:smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.640
Поени од реакции
43.427
Привилегија е да бидеш фан на Барса.
Ако ти не си убеден во твојот Манчестер, ние сме убедени во Барселона.
А муабетот за дигање, го слушам веќе 5 години уназад.
Мислиш 2? Оти пред тоа сите се сеќаваме дека Манчестер немаа пораз цели 2 сезони.. Од Мај 2007 до Мај 2009...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
@ManUtdChampions

Ајде значи со ред.
Муабетот за тоа кој може да ја помине Барса не го почнав јас, така се донесе во контекст после неколку поста.
Јас реков дека Арсенал тешко ќе успее да направи нешто повеќе со оглед на целава сезона и многу други фактори (да не се повторувам сега). После кога почна тој муабет кој м оже да и се спротистави на Барса си искажав мислење, е сега Милан и Реал Мадрид ги кажав и на нив останувам се додека не испаднат они или не испадне Барса.
И да фудбал е во прашање секој може да исфрли секого со оглед на можноста за повреди, забрана за настап, лош ден и мал милион други работи.
И пак ќе прашам оти гледам не ми доодговори.
ШТО Е ТОА ШТО ГО ИМА МАНЧЕСТЕР, А МИЛАН ГО НЕМА МОМЕНТАЛНО??.....И САМО НЕМОЈ ДА МИ КАЖЕШ ФЕРГУСОН ЖИТИ СЕ.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
И Лион лани немаше шанси со Реал...
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Привилегија е да бидеш фан на Барса.
Ако ти не си убеден во твојот Манчестер, ние сме убедени во Барселона.
А муабетот за дигање, го слушам веќе 5 години уназад.
Привилегија? За мене е глупост. :icon_lol:

Не е дека не сум убеден (?) во мојот Манчестер, ама не сум од оние што само тропаат наоколу нон-стоп дека нивниот тим е од друга планета, нивниот тим е најдобар, а кога нивниот тим ќе испадне, се кријат ко глувци. Додека пак оние кои се поблиски до клубот, пуштаат прскалки со образложение дека играчите многу се испотиле и итно им требало туширање.

Муабетот за дигање, како што викаш, и треба да го слушаш. Онаа Барселона од 2006 ме воодушеви, не онаа од 2009, која стигна во финалето на ''знаеме кој'' начин. За лани и за 2008, па и 2007 знаеме што се случи. :toe:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Мислиш 2? Оти пред тоа сите се сеќаваме дека Манчестер немаа пораз цели 2 сезони.. Од Мај 2007 до Мај 2009...
Што 2? Што има врска непоразеност на Манчестер со Барселона? Не сфаќам.
Привилегија? За мене е глупост. :icon_lol:

Не е дека не сум убеден (?) во мојот Манчестер, ама не сум од оние што само тропаат наоколу нон-стоп дека нивниот тим е од друга планета, нивниот тим е најдобар, а кога нивниот тим ќе испадне, се кријат ко глувци. Додека пак оние кои се поблиски до клубот, пуштаат прскалки со образложение дека играчите многу се испотиле и итно им требало туширање.

Муабетот за дигање, како што викаш, и треба да го слушаш. Онаа Барселона од 2006 ме воодушеви, не онаа од 2009, која стигна во финалето на ''знаеме кој'' начин. За лани и за 2008, па и 2007 знаеме што се случи. :toe:
1.И за многу други.
2.На кој начин?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
@ManUtdChampions

Ајде значи со ред.
Муабетот за тоа кој може да ја помине Барса не го почнав јас, така се донесе во контекст после неколку поста.
Јас реков дека Арсенал тешко ќе успее да направи нешто повеќе со оглед на целава сезона и многу други фактори (да не се повторувам сега). После кога почна тој муабет кој м оже да и се спротистави на Барса си искажав мислење, е сега Милан и Реал Мадрид ги кажав и на нив останувам се додека не испаднат они или не испадне Барса.
И да фудбал е во прашање секој може да исфрли секого со оглед на можноста за повреди, забрана за настап, лош ден и мал милион други работи.
И пак ќе прашам оти гледам не ми доодговори.
ШТО Е ТОА ШТО ГО ИМА МАНЧЕСТЕР, А МИЛАН ГО НЕМА МОМЕНТАЛНО??.....И САМО НЕМОЈ ДА МИ КАЖЕШ ФЕРГУСОН ЖИТИ СЕ.
Баш тој.
Да не е заради црвената боја на дресот што Јунајтед е толку јак и станувал шампион и по продавањето на неколку лидери? :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Што 2? Што има врска непоразеност на Манчестер со Барселона? Не сфаќам.

1.И за многу други.
2.На кој начин?
И сам знаеш како судеше судијата на тој натпревар. Не сум од оние што мислат дека Платини или не знам кој не сакал пак Англиско финале, ама дека судијата судеше во полза на Барселона, судеше. Ај да беше една грешка... ама беа многу.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.640
Поени од реакции
43.427
ШТО Е ТОА ШТО ГО ИМА МАНЧЕСТЕР, А МИЛАН ГО НЕМА МОМЕНТАЛНО??.....И САМО НЕМОЈ ДА МИ КАЖЕШ ФЕРГУСОН ЖИТИ СЕ.
Има појака одбрана според мене.. Ама без разлика на тоа и двата тима можат да ја тепат Барселона..

А и јас чекам одговор од тебе...
Што 2? Што има врска непоразеност на Манчестер со Барселона? Не сфаќам.
Сезони. Нема врска со Барса, туку со дигањето.. :)
 
В

Вори

Гостин
Челзи е единствениот тим, кој Барселона на Гвардиола го нема победено.:smir:
Не дај Боже да се паднат годинава,како ќе појдам на школо после...

--- надополнето ---

@ManUtdChampions

Ајде значи со ред.
Муабетот за тоа кој може да ја помине Барса не го почнав јас, така се донесе во контекст после неколку поста.
Јас реков дека Арсенал тешко ќе успее да направи нешто повеќе со оглед на целава сезона и многу други фактори (да не се повторувам сега). После кога почна тој муабет кој м оже да и се спротистави на Барса си искажав мислење, е сега Милан и Реал Мадрид ги кажав и на нив останувам се додека не испаднат они или не испадне Барса.
И да фудбал е во прашање секој може да исфрли секого со оглед на можноста за повреди, забрана за настап, лош ден и мал милион други работи.
И пак ќе прашам оти гледам не ми доодговори.
ШТО Е ТОА ШТО ГО ИМА МАНЧЕСТЕР, А МИЛАН ГО НЕМА МОМЕНТАЛНО??.....И САМО НЕМОЈ ДА МИ КАЖЕШ ФЕРГУСОН ЖИТИ СЕ.
Штотуку сам си одговори на прашањето.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Баш тој.
Да не е заради црвената боја на дресот што Јунајтед е толку јак и станувал шампион и по продавањето на неколку лидери? :)
:):)
Епа ај да го донесеме Фергусон тренер на Македонија :)....можда и ќе не однесе на Светско.
Далеку од тоа дека Фергусон е слаб тренер, или дека Фергусон не знае да влијае на играчите, ама ако овие незнаат да изиграат ништо Фергусон со 70 години негови ќе може само лулето у уста и да се слика.
Има појака одбрана според мене.. Ама без разлика на тоа и двата тима можат да ја тепат Барселона..

А и јас чекам одговор од тебе...

Сезони. Нема врска со Барса, туку со дигањето.. :)
А каде тоа точно јас кажав дека Манчестер неможе да ја помине.
Барса неможат да ја поминат: Шахтјор, Шалке, Копенхаген, Марсеј, Лион и Валенсија.
Другите сите со своите можности.....некој поголеми шанси, некој помали.
П.С. И според Даворче и Челзи спаѓа у екипава...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.640
Поени од реакции
43.427
А каде тоа точно јас кажав дека Манчестер неможе да ја помине.
Моментално според мене шанса против Барса имаат само Реал и Милан.
И пак ќе кажам.. Ептен смешна е дискусијата.. (која на некој начин јас ја започнав).. Оти не почнеме да правиме муабет кои можат да го минат Реал на пример?? Доста ајде...

(ама сепак би сакал одговор од тебе, без разлика дали тука или на профил)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
И сам знаеш како судеше судијата на тој натпревар. Не сум од оние што мислат дека Платини или не знам кој не сакал пак Англиско финале, ама дека судијата судеше во полза на Барселона, судеше. Ај да беше една грешка... ама беа многу.
Тука те чекав :)
И во 2006 имаше судиска грешка против Милан, ама ти сепак си бил воодушевен.
Значи уште една „прљава“ титула на Барса, каде и помогнале судиите.
За 1992, не сум компетентен да зборам, ама сигурно и таму имало судиски грешки.
А судијата лани што поништи чисти гол на Барса против Интер во 92 мин? Само на крај никој не оспоруваше, дека Интер заслужено поминал во финале.
Судиски грешки имало и ќе има, бар додека не се воведе технологија.

И не заебавајте за Фергусон, најдобар тренер е... после Гвардиола :icon_lol:
 
В

Вори

Гостин
Даворче ќе ти каже нешто сега и можеш да го запамтиш ако сакаш.
Според Даворче Барселона е моментално најдобрата екипа во Европа и тоа е факт.Но,не секогаш победува најдобрата екипа во ЛШ,тоа и сам го знаеш(2009,Овребо,Иниеста 90+).

Арно ама,и овој Челзи може да се носи со Барселона и сигурен сум дека Барселона ако дојде на Стемфорд ќе си замине со неколку парчиња во мрежа.
Арно ама(уште едно),некако се плашам дека Платини нема да дозволи англиска екипа да му го елеминира омилениот клуб,така да ќе најде уште некој Овребо и ќе си ја заврши работата.

Не се дигајте толку и не летајте во облаци.Најдобри сте,тоа никој не го оспорува.Само да не дојде пак некој ко Интер(или самиот Интер можеби)и да ве растури ко дете играчка.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
:):)
Епа ај да го донесеме Фергусон тренер на Македонија :)....можда и ќе не однесе на Светско.
Далеку од тоа дека Фергусон е слаб тренер, или дека Фергусон не знае да влијае на играчите, ама ако овие незнаат да изиграат ништо Фергусон со 70 години негови ќе може само лулето у уста и да се слика.
Ама ако не знаат да изиграат ништо. Ги направи ти фудбалериве на Манчестер ко вчера топка со нозе да осетиле брат :) И Ферги призна дека згреши со тактиката против Барса, отрча да ви честита на секој поединечно во 2009 ако не се сеќавате, ама дека ќе погреши по втор пат со тактиката тешко.

И јас не викам дека би ја поминале Барса, може и од Марсеј да отпаднеме, ама тоа е спортот. Затоа овие дискусии кој би можел кој не би можел се сведуваат само на претпоставки и дискутираме колку да загрееме атмосфера за недела дена :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom